27. 6. 2016

 

Motorkářské odpoledne se koná na letním stadionu v sobotu 2. 7. 2016. AMK plochá dráha Kopřivnice vás srdečně zve na závody motocyklů značky Jawa, ČZ, fichtl, kozí dech, Babeta…Máš li nějaký s těchto strojů doma a máš chuť si zazávodit,DORAŽ!!! Zápis a trénink od 11:00 hod. Dále bude k vidění ukázky leteckého modelářství,veteráni a za dobrého počasí přistání paraglidingistů,pro děti bude také přichystána vzduchovková střelnice.Vstupné dobrovolné a diváci na vlastní nebezpečí.

 

Soutěž KTK o 8 vstupenek na Horečky fest 2016 – 9. července 2016, 12:00, Frenštát pod Radhoštěm

Na festivalu Horečky fest vystoupí

A / Ewa Farna

B / Lo Hrůzová

C / Helena Zeťová

Odpovědi nám posílejte ve tvaru – vaše jméno mezera a odpověď A / B / C

prostřednictvím SMS na telefonním čísle 774 599 474 nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz

Uzávěrka je ve středu 29. 6. 2016 ve 12:00.

 

Akční nabídka KTK – Léto 2016

Uvažujete o

– připojení k internetu prostřednictvím optického vlákna

– zřízení rozvodů kabelové televize

– o zakoupení CAM modulu

– o zakoupení dekódovací karty

Využijteakční nabídku Léto s KTK

Doba platnosti akce je do 30. června 2016 nebo vyprodání zásob.

Tel: 595 179 130

e-mail kontaktni.misto@ktk.cz

 

V průběhu celého školního roku 2015-2016 pořádali policisté pravidelné středeční preventivní semináře pro základní školy. Školáci z Alšovky k tomu natočili svůj film  „DROGY JSOU ŠPATNÉ“.  Policie minulý týden tvůrce ocenila za iniciativu a názorné vyjádření odporu k užívání drog. Preventivní projekt novojičínské policie obsahoval na 50 seminářů pro školy z celého okresu, prošlo jimi na 1200 žáků a studentů. Jednotlivé okruhy seminářů byly směřovány do oblasti „Právní odpovědnosti dětí“ a „Drogové problematiky, zhruba dvouhodinové preventivní bloky byly doplněny ukázkami v rámci kampaně Bereš? Zemřeš! Lektoři také vyzvali účastníky seminářů, aby sami škodlivost drog nějakým způsobem zpracovali. Alšovka byla jediná škola, která na výzvu reagovala, přednášky o nebezpečí užívání drog inspirovaly žáky k natočení sedm a půl minuty dlouhého filmu. S výstižným názvem DROGY JSOU ŠPATNÉ. Práce na snímku trvaly téměř 2 a půl měsíce.

 

Silný vítr v pátek 17. června potrápil celý kraj, kácel stromy a sloupy, u Petřvaldu tak způsobil i vážnou autonehodu. Některá místa zůstala bez elektrické energie. Poruchy byly hlášeny na desítkách míst od Jeseníků po Beskydy. Nejvíce foukalo na beskydské Lysé hoře, kde poryvy dosáhly rychlosti až 90 km/h. Moravskoslezští profesionální a dobrovolní hasiči vyjížděli k cca 500 případům, nejhorší situace byla na Frýdecko Místecku. Kopřivničtí hasiči vyjížděli k 5 událostem. Většinou to byly prasklé a nalomené stromy a větve, které hasiči museli prořezávat a kácet. V jednom případě šlo o vyproštění osob ze zaseknutého výtahu, následkem výpadku elektřiny.

 

Na zimním stadionu 4. dubna začala rekonstrukce tribun, demontáž sedaček a dobudování schodiště. V těchto dnech jsou úpravy na tribunách již téměř ukončeny, na návštěvníky čeká 1085 nových plastových sedaček. Míst k sezení sice v ochozech stadionu mírně ubylo, ale snížení kapacity vyváží bezpečnost a komfort nových sedaček. Přístup k sedačkám byl zkrácen, aby nemusela vstávat celá dlouhá řada diváků. Novotou září také VIP zóna. Veškeré práce budou dokončeny do konce června.  Rekonstrukce přijde na téměř 5 mil. Korun. Začal se opravovat také vestibul před ledovou plochou. Prostor bude řešen zcela nově,  návštěvníci zde najdou ošetřovnu, šatnu pro veřejnost a šatnu pro školy a rekreační sportovce. To vše bude stát 1200 000 korun a bude hotovo do konce července.

 

V sobotu 18. 6. 2016 poprvé vyjely cyklobusy do Beskyd. Turisty i s koly dopraví do Bílé a na Bumbálku o víkendech a svátcích. Cyklobusy jsou vypravovány ve 2 směrech – Z Ostravy a z Nového Jičína.  Po dobu letních prázdnin budou spoje rozšířeny i na všední dny. Kola jsou přepravována speciálními cyklovozíky, jejich kapacita je 35 kol. Zastávky i trasy zůstávají stejné jako loni, stejně tak cena. Ke klasické jízdence cestující připlatí za přepravu kola jen 15 korun. Cestující si místa v cyklobusu mohou rezervovat dopředu přes internet.  Sezona beskydských cyklobusů letos skončí 25. září.

 

Letní odstávka tepla a teplé vody proběhne od čtvrtka 4. do neděle 7. srpna. Týká se to domácností, které jsou napojeny na centrální systém zásobování provozovaný společností Teplo Kopřivnice. K přerušení dochází z důvodu letní odstávky teplárny společnosti Komterm, která bude provádět plánované opravy a revize na svém zařízení.

 

Na Světových hrách mládeže v Rakousku se z Moravskoslezského kraje představila tři družstva házené. Starší žáci složení z hráčů Karviné, Frýdku Místku, Ostravy a Kopřivnice obsadili třetí místo. Z našeho klubu byl v sestavě Denis Heger. Mladší dorostenci vybojovali stříbro, z kopřivnického klubu k tomu pomohli Adam Očkovič, Pavel Matonoha a Jakub Ripper.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice