27. 7. 2018

 

Voda v nádržích Baška a Brušperk na Frýdecko-Místecku stále není vhodná ke koupání. Důvodem je výskyt toxických sinic. V nádrži Brušperk jsou navíc taky cerkárie, které mohou vyvolat vyrážky. Deštivé počasí z minulého týdne se projevilo i ve zhoršení senzorických vlastností vody v některých sledovaných nádržích. Z nádrží vzorkovaných začátkem tohoto týdne v okrese Nový Jičín byla senzoricky nejvíce ovlivněna nádrž Větřkovice a na Frýdecko-Místecku přehrada Olešná. Koupání v těchto nádržích však nepředstavuje zdravotní riziko. Na ostatních vodních plochách, které byly monitorovány v tomto týdnu, je kvalita vody stále vyhovující. Šlo o tři místa Žermanické přehrady a nádrž Kacabaja. Hygienici pokračovali i v kontrolách areálů letních umělých koupališť. Zkontrolována již byla většina zařízení s vlastními odběry vzorků vody. Z výsledků laboratorních analýz, které jsou dosud k dispozici, nebyly zjištěny zásadní nedostatky  Aktuální informace o kvalitě vody ke koupání ve volné přírodě najdete zde.

 

Pouze prudký vítr a déšť může letos překazit promítání letního kina. To se letos otevře poprvé 9. srpna a až do 19. srpna vždy od 20.45 na louce letního koupaliště uvidí diváci dvanáct snímků, mezi kterými nebudou chybět zahraniční trháky, ale převažovat budou filmy české produkce, jako třeba Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, Tátova volha, Milada, Úsměvy smutných mužů či Hastrman. Velkým lákadlem určitě bude také film, na jehož pokračování se čekalo neuvěřitelných 14 let – Úžasňákovi 2, nebo nejnavštěvovanější horor roku 2017 – To. Tento horor spolu s dalším Tiché místo bude odpromítán po skončení běžné produkce, tedy ve 23.00, což je jedna z novinek letošního ročníku letního kina.

Tento ročník nese název Letní kino BIKINO „na zelené dece“, díky záměru pojmout kino ekologicky. Novinkou jsou totiž vlastní vratné kelímky NickNacky s partou RecyKruu. S heslem Staň se součásti Kruu a Recykluj se Vám představí Petboy, Glassgirl, Paperball, Energybaby a Tetraman.

V rámci této akce byl to programu letního kina zařazen tematický dokument Planeta Česko. Po skončení tohoto filmu dostane ten, kdo bude mít zájem, tašky na tříděný odpad. Vstupné zůstává stejné jako v předchozích letech (50 Kč / osoba).

 

Dne 20. 7. úspěšně vystoupila na Nanga Parbat naše Česká horolezecká skupina. Počet Čechů, kteří dosáhli náročného vrcholu NP, se rozšířil z pěti na jedenáct.

 

V Nemocnici Nový Jičín přišlo v prvním pololetí na svět 392 dětí.

 

Nebezpečný přejezd ve Studénce by mohl nahradit nový podjezd, ale nejdříve v roce 2020.

 

LETNÍ KINO v Amfiteátru pod Starou věží ve Štramberku: Všechno bude fajn . Hlavní roli ve filmu hraje Brno. Sdružuje několik příběhových linií filmu, které se postupem filmového vyprávění setkávají i dějově. Hlavní osu filmu tvoří příběh Standy Kadlece, až příliš důvěřivého a hodného člověka a jeho těhotné ženy Aleny. Na druhé straně to je příběh Ladiho, nejbližšího asistenta brněnského primátora Langa. Ladi je Standovým spolužákem z gymnázia. Svou povahou nicméně Standův protipól. Zatímco Standova dobrota a slušné chování odsuzují Standu k životní roli „lůzra“, Ladi sbírá bezostyšné úspěchy. Postupně ale poznáváme, kdo ve skutečnosti ztrácí nejvíce. Film se odehraje v pátek 27. července od 21.30 hod. V případě nepříznivého počasí se nepromítá.

 

Už tento pátek 27. července se zahrada novojičínské restaurace Nové Slunce promění v letní kino. Letos se bude promítat pod širým nebem devět dní, až do 4. srpna. Na své si přijdou milovníci pohádek, muzikálů i dobrodružného žánru. Vstupné na každý film je 40 korun a představení začíná vždy ve 21:00 hodin. V případě nepříznivého počasí se produkce přesouvá do kina Květen. Letos se mohou diváci těšit na třetí díl série Fakjů pane učiteli, animovanou pohádku Ferdinand nebo dobrodružný snímek Black Panther. Český film bude mít zastoupení v komediích Bajkeři a Tátova volha. Provizorní venkovní biograf funguje v Novém Jičíně už pátým rokem. Předloni město pro tento účel zakoupilo nafukovací plátno o velikosti šest krát osm metrů.

 

Pravěká osada na Hukvaldech. Hrad Hukvaldy ožije v sobotu 28. července od 10.00 hod. v době pravěku. Uvidíte ukázky každodenního života pravěkých lidí v nově vzniklé osadě na hradě Hukvaldy. Těšit se můžete na pravěkou kuchyni, tkaniny a jejich zpracování, výrobu pravěkých idolů a božstev, lukostřelbu, výrobu keramiky a mnoho dalšího.

 

Poslední promenádní koncert se uskuteční v sobotu 28. července od 18.00 hod., tentokrát vystoupí skupina Valachcore. Začínající kapela, která preferuje různá odvětví rocku. Vznikla v kopřivnické ZUŠ MIS music. V případě nepříznivého počasí se koncerty přesouvají do KDK.

 

Druhá Benátská noc. Další benátská noc se odehraje v sobotu 28. července od 19.00 hod. v Příboře na zahradě Hasičské zbrojnice. K tanci a poslechu hraje kapela Spektra. K jídlu bude tradiční hasičský guláš, párek v rohlíku a hasičská klobása.

 

29. ročník příborské lávky v Příboře. V neděli 29. července od 13.00 hod. se můžete těšit na tradiční příborskou lávku, která se uskuteční na městském koupališti Příbor. Svou zručnost můžete předvést pro přejezdu úzké lávky na kole, koloběžce či tragaču přes bazén. Celou akcí provede Vítek Goršanov. Soutěže o ceny a spousta dalších veselých aktivit.

 

Brunch v Kavárně Vila, Kopřivnice. V neděli 29. července od 9.00 hod. ve Vile Machů Kopřivnice se můžete těšit na poslední červencové posezení. Brunch bude podáván formou bufetu. Brunch anglické označení pro jídlo konzumované pozdě ráno nebo časně odpoledne o víkendu nebo o svátcích. Jelikož jde o kombinaci snídaně a oběda, najdete zde nejen klasické snídaňové pochoutky, ale i pokrmy spíše obědové. Předprodej vstupenek bude možný od pondělí 16. července. Pro děti bude zvýhodněné vstupné.

 

Město Kopřivnice vyzývá zájemce z řad nájemců bytů v majetku města Kopřivnice k podání přihlášky na nájem obecního bytu 1+2 o celkové ploše 55,60 m2, adresa“ Kopřivnice, Alšova 1139, byt č. 5 ve 2. nadzemním podlaží

Minimální nabídka přistoupení k závazku – 30.000 Kč, datum úhrady závazku nejpozději 31. srpna 2018.

Nabídky tohoto bytu mohou využít pouze stávající nájemci městských bytů v Kopřivnici, za podmínky uzavření dohody o přistoupení k dluhu a dále za podmínky vrácení bytu, který nyní užívají zpět pronajímateli. Nájemci musí být pár, mající v péči alespoň jedno nezletilé dítě nebo osamocený rodič s minimálně dvěma nezletilými dětmi

Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 08.08.2018 do 16:00 hodin na: Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 742 21 Kopřivnice, 8. poschodí, dveře č. 866 nebo 867; po uzávěrce budou komisí současně otevřeny všechny odevzdané obálky a mezi oprávněnými zájemci bude vybrán ten, který nabídne nejvyšší částku formou přistoupení k dluhu.

 

Město Kopřivnice vyzývá zájemce z řad nájemců bytů v majetku města Kopřivnice k podání přihlášky na nájem obecního bytu 1+3 o celkové ploše 74,40 m2, na adrese Kopřivnice, Obránců míru 876. Minimální nabídka přistoupení k závazku 40.000 Kč. Datum úhrady závazku nejpozději 31. srpna 2018.

Nabídky tohoto bytu mohou využít pouze stávající nájemci městských bytů v Kopřivnici, za podmínky uzavření dohody o přistoupení k dluhu a dále za podmínky vrácení bytu, který nyní užívají zpět pronajímateli. Nájemci musí být pár, mající v péči alespoň dvě nezletilé děti. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 08.08.2018 do 16:00 hodin na: Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 742 21 Kopřivnice, 8. poschodí, dveře č. 866 nebo 867.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice