25. 7. 2018

 

KTK společně s výrobcem džusů Relax nabízí našim divákům možnost získat krabici 12 džusů Relax. Stačí abyste po zhlédnutí této  upoutávky navštívili Rozhlednu Bílá hora a požádali správce rozhledny o poukázku na Letní osvěžení KTK & Relax. V prvním kole má šanci poukázku získat prvních 13 návštěvníků, kteří o ni požádají. Pak již stačí s poukázkou zamířit do redakce KTK a u nás si vyzvedneme krabici s mixem 12 kvalitních džusů. Soutěžit mohou osoby starší 18 let a každá rodina může vyhrát jen jednu poukázku. Je potřeba se prokázat občanských průkazem.

 

KOMTERM Morava, s.r.o. oznamuje, že z důvodu plánovaných oprav a provádění revizí, které nelze za provozu teplárny provádět bude ve čtvrtek dne 26. 7. 2018 od 01:00 hod. přerušena dodávka tepla. Obnovení dodávky tepla proběhne v neděli dne 29. 7. 2018 ve večerních hodinách.

 

Městská knihovna Kopřivnice v rámci projektu Bookstart zve všechny rodiče miminek, batolat a dětí předškolního věku na Letní setkání s knihou pro děti ve středu 25. 7. 2018, od 9:00 – 11:00 HOD.

 

Super den u vody, s námi se v létě nenudíte. Další aktivita pro děti v rámci prázdninového projektu Někdo ven? se tentokrát přesune na Letní koupaliště Kopřivnice. Všichni zúčastnění se mohou těšit na vodní hrátky, soutěže o ceny, vodní atrakce a diskotéka. Akce je naplánovaná na čtvrtek 26. července od 15.00 hod. V případě nepříznivého počasí se akce koná od 10.00 hod. v Aquaparku Olešná, odjezd od 10.00 hod. od hotelu Tatra. Za 5 různých náramků s logem se stanete VIP hostem na koncertě kapely SLZA. Více na facebooku Někdo ven?

 

Někdejší ředitel novojičínského Střediska volného času Fokus Martin Jakůbek dostal za znásilnění a pohlavní zneužití několika nezletilých chlapců a další delikty od Okresního soudu v Novém Jičíně tříletou podmínku. Jakůbkovi přitom hrozilo až desetileté vězení. Verdikt je pravomocný, žalobce i Jakůbek se vzdali práva na odvolání.

Jakůbka, který byl v minulosti rovněž členem městského zastupitelstva, policie obvinila loni v březnu. Jakůbek coby ředitel domova mládeže zneužil podle soudu svého postavení a s mladými chlapci, ať už dobrovolně, nebo nikoliv, provozoval různé sexuální praktiky u sebe doma, kam si je zval. K jednání se Jakůbek přiznal, což soud vzal v potaz při ukládání podmíněného trestu. Jakůbek nezletilé zneužíval mezi roky 2015 a 2017.Kromě podmínky dostal Jakůbek také desetiletý zákaz pedagogické činnosti a práce ve volnočasových organizacích a spolcích pro děti.

 

Studenti z Vysočiny budou stavět novou TATRU pro tamní silničáře. Kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS předala v úterý 17. července Střední průmyslové škole v Třebíči klíčové díly nutné k sestavení plně pohonného vozidla TATRA PHOENIX 4×4: komponenty unikátního tatrováckého podvozku s centrální nosnou rourou, motor s převodovkou a kabinu. Stavba TATRY z předaných dílů bude ročníkový projekt trvající od září 2018. Po sestavení vozidla studenty na pracovišti Krajské správy a údržby silnic Vysočina (KSÚSV) dojde k jeho přepravě do Kopřivnice, kde projde diagnostickým procesem i zkušebními jízdami na polygonu. I této části projektu se budou studenti z Vysočiny pod vedením tatrováckých mistrů účastnit.

 

Kraj opět poděkuje pěstounům, do konce července mohou lidé posílat nominace. Moravskoslezský kraj pokračuje ve snaze snižovat počet dětí, které vyrůstají v ústavních zařízeních. Lidé mohou nominovat pěstouny na ocenění, které má upozornit na důležitost náhradních rodin. Ceny budou předány v polovině října na akci Den Pěstounství, která se v rámci kampaně Dejme dětem rodinu uskuteční v Ostravě už podruhé. Oceňování bude součástí celodenní akce Den pěstounství. Uskuteční se 13. října 2018 v Dolních Vítkovicích v Ostravě. Tato akce bude nejen pro náhradní rodiče, ale také pro veřejnost. Návštěvníky čeká bohatý doprovodný program, také se budou moci na stánku Moravskoslezského kraje o náhradní rodinné péči více dozvědět. Nominace se mohou posílat nejpozději do 31. července 2018 na emailovou adresu vladimira.robenkova@msk.cz nebo poštou dle pokynů na webových stránkách Dejme dětem rodinu. Je také třeba uvést konkrétní důvody, proč by nominované pečující osoby měly být oceněné.

 

U příležitosti výročí povýšení Kopřivnice na město nabízí informační centrum vedle již dříve avizovaných poštovních známek s přítiskem také výroční turistickou známku a nově i výroční turistickou vizitku, speciální razítko a také retropohlednici Kopřivnice. Jedná se reprodukci starší panoramatické pohlednice, která zachycuje Kopřivnici cca v letech 1925 až 1927. V IC je dále k dispozici zdarma malý kalendář s tématem výročí, který slouží jako vizitka IC.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice