27. 7. 2022

Ve čtvrtek startuje Štěrkovna Open Music. Za rok dorazí i legendární kapela. Tradiční hudební festival Štěrkovna Open Music, který se letos uskuteční 28. až 30. července, nabídne řadu špičkových jmen české hudební scény. Na programu třídenního festivalu jsou tři desítky interpretů. Na festivalu vystoupí například lady soul Marie Rottrová, s novým koncertním programem Vojtěch Dyk a B-Side Band, Tomáš Klus v doprovodu pěveckého sboru Permoník či kapely Čechomor a Jelen. Představí se i kapely Visací zámek, BSP či Traktor. Mladší publikum zase ocení vystoupení rapera Pauliho Garanda, divoké německé party N.O.H.A. či Báry Polákové. Milovníci folku či lidové písně zase potěší Hradišťan s Jiřím Pavlicou, Čechomor a Bratři Ebenové. Vystoupí ale i Monkey Business, Sto zvířat, Polemic, Poletíme?, Děda Mládek Illegal Band, Vypsaná fixa a řada dalších. Festival se uskuteční v areálu Landek Parku v Ostravě-Petřkovicích. Důvodem změny místa je nedokončená revitalizace Hlučínského jezera.

 

Kings of the Ring. Ve čtvrtek 28. července se uskuteční další akce Někdo ven??? Od 16 do 19 hodin si v sadu E. Beneše mohou zájemci vyzkoušet box, capoeiru a karate. Trénink technik v boxu povede reprezentant ČR Manuel Hidalgo a v karate se představí mistryně ČR Soňa Smoláková. Připraveny jsou soutěže o odměny, překážková dráha a skákací hrad.

 

Výstava Stop válce a násilí ve vestibulu radnice. U příležitosti 120. výročí narození kopřivnického rodáka Floriána Bayera a 80. výročí jeho popravy v koncentračním táboře v Mauthausenu připravila Základní škola Floriána Bayera putovní výstavu dětských prací. „Výstava vznikla k uctění pedagoga a odbojáře Floriána Bayera, jehož jméno nese naše škola, a také s vědomím, že tématika války a násilí je i v dnešní době stále aktuální a je třeba si ji připomínat,“ uvedla autorka výstavy a vedoucí vychovatelka na zmíněné škole Věra Matýsková. Paní Matýsková má neuvěřitelné grafické a technické dovednosti. Za svou praxi uspořádala velké množství výstav, přesto Stop válce a násilí považuje za jednu z nejnáročnějších právě z důvodu zpracování neradostného tématu. Vernisáž výstavy se uskutečnila na začátku května v Základní škole Floriána Bayera s oceněním nejlepších prací zapojených škol. Do projektu se kromě pořádající školy zapojila Základní škola Emila Zátopka, Základní škola Tyršova z Frenštátu pod Radhoštěm a Základní škola Raškovice. Ve vestibulu kopřivnické radnice bude výstava k vidění do 24. srpna.

 

Laboratoře AGEL se specializují i na odhalování vzácných onemocnění typu „liščí tasemnice“, související se sběrem lesních plodů, letní aktivitu oblíbenou u dospělých i dětí. Řada lidí ovšem zapomíná, že neomyté ovoce nasbírané v lese může být nositelem nebezpečných parazitů, kteří mohou člověka ohrozit i na životě. Laboratoře AGEL se ve své každodenní činnosti zabývají také raritními a vzácnými onemocněními, ke kterým patří například i nákaza „tasemnicí liščí“, mediálně dávanou do souvislosti nejčastěji se sběrem borůvek. 

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice