29. 7. 2022

FAJNE LÉTO 2022, která nabízí sérii  výletů na zajímavé technické památky,  pokračuje 30. 7. 2022, v Kosárně v Karlovicích.                         

Taneční centrum Relax si pro veřejnost připravilo na pátek 29. 7. Letní tančírnu, tentokrát v rytmu flamenca, pro všechny generace. Za nepříznivého počasí se akce koná v sobotu 30. 7. 2022.

Sad Dr. E. Beneše Kopřivnice, 18:00.

 

DISCO PARTY LIBOTÍN, pátek 29. 7., Štramberk. Páteční večer bude patřit Letní disco party na koupališti Libotín a to od 18:00 hodin. Představí se Jay Dee Nex a DJ Stoupa.

 

KONCERT pátek 29. 7.: OBORNÍ ZVĚŘ & DOWNBELLOW, Hukvaldy. V hospůdce na koupališti vystoupí v 18:30 hodin hukvaldská punk-rocková kapela Oborní zvěř a frýdecko-místecká indie-rocková kapela Downbellow. Koncert se koná na podporu pivovarů a lihovarů. Občerstení, limo a pivo zajištěno. Vstupné dobrovolné.

 

LETNÍ KINO: VYŠEHRAD – FYLM, Příbor. Od chvíle, kdy jsme Julia Lavického (Jakub Štáfek) viděli naposledy (ano, bylo to tehdy, když „prodal“ zápas, ale zapomněl na to a dal krásný gól), uběhl více než rok. Lavi je, jak by řekl jeho agent Jarda (Jakub Prachař), pořád stejný dement, ale začalo se mu konečně dařit. A to jak ve fotbalovém, tak v osobním životě. S Vyšehradem postoupil do druhé ligy, kde vede tabulku střelců, opět po něm pokukují zámožnější kluby, dokonce požádal o ruku svou přítelkyni Lucii (Šárka Vaculíková), sestru Jardy. Na svatbě, která stála majlant, ale zjistí, že má už osmiletého syna, což novomanželku rozhodně nepotěší. Nedostatek financí se rozhodne řešit půjčkou od ne zrovna čestné party, zároveň se snaží nepřijít o manželku hned ve svatební den, postarat se o dítě, což je mu na hony vzdálené, dostat se z Vyšehradu někam výš, nebo se poprat s praktikami jistého fotbalového Taťky. Prostě už zase se řítí jak lavina – z jednoho problému do druhého! Městský park Příbor, 29. 7., 21:15 hod.

 

HUKVALDSKÉ OHNĚ. Oheň, v dobách dávných se stává symbolem ochrany, tepla a světla. Ochranou, proti divé zvěři, teplem v dobách chladných a světlem, jež zahánělo temnotu do ústraní. Nyní k vám přichází jako živel, který ve svých podobách skrývá mnohá mystéria. Vstupte do hradu, kde se stanete součástí příběhů Hukvaldských ohňů, pohlédněte do plamenů a stíny padnou za Vás. V době od 14:00 do 18:00 hodin se můžete těšit na workshopy a dílničky s tematikou ohňů – středověká kuchyně, středověká kovárna, ukázky rozdělávání ohně, výroba svící, ukázky točení poikami, fireballem nebo tyčemi. Od 18:00 do 20:30 proběhne promítání dokumentárního filmu Hukvaldský trůn a od 20:30 do 22:30 se můžete těšit na ohňovou show, kde vystoupí Růže Draka a Tartas, Magnis, Boca Fuego. Hrad Hukvaldy, 30. 7. 2022, 14:00 hod.

 

30.7.2022se koná První ročník SKALKY FEST  21:00- skvělá hudební párty, která propojí všechny věkové kategorie .

 

Poslední červencový víkend se ve Štramberku už potřetí uskuteční festival pouličního umění Štramberský Buskerfest. Uličky 30. a 31.7. zaplní nejen muzikanti různých žánrů, ale také kejklíři, divadelníci a další -bez programu, pódií a aparatur – každý vystupuje, kde chce a kdy chce! Vstupné: dobrovolné umělcům do klobouků.

 

Národní muzeum v přírodě v Rožnově p.r chystá Dny řemesel a setkání kovářů. Dřevěné městečko. 30.7.2022 a 31.7.2022, 9:00 –  18:00. 31. ročník, program věnovaný zpracování dřeva s ukázkami práce tesařů,

 

Před 200 lety se narodil Ignác Šustala, Výročí narození tohoto významného rodáka připomenou komentované prohlídky v Muzeu Fojtství, kde Ignác Šustala vybudoval svou první dílnu. Prohlídky jsou plánovány celkem tři, a sice v neděli 31. července v 11, 13 a 15 hodin. S ohledem na omezenou kapacitu je NUTNÁ REZERVACE

 

V neděli 31. července se v Kopřivnici na letním nedělním koncertu v parku představí Navalentym. Co má společného s emilem Zátopkem?  Kapela pochází  z Rožnova p. R., místa posledního odpočinku manželů Zátopkových. Koncert začíná v neděli 31. 7. v 18 hodin.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice