28. 1. 2019

V sobotu 2. února 2019 se na Větřkovické přehradě u Kopřivnice představí ledoví gladiátoři. Motocykly bez brzd a s pěticentimetrovými hřeby na kolech budou brázdit zamrzlou hladinu. Od 13 hodin se postaví na start Mezinárodního mistrovství České republiky jednotlivců na ledové ploché dráze česká špička, která bude doplněna o zahraniční jezdce. „Momentálně máme po posledním měření na přehradě 13 cm, ale každým dnem přibývá zhruba centimetr, takže do příští soboty by jsme měli mít minimálně 20 cm. “ říká předseda klubu Tomáš Wanke. „Do Kopřivnice by měli přijet všichni čeští jezdci, kteří nejsou v současné chvíli zranění a doplnění budou stejně jako v minulých letech zahraničními jezdci. Přihlášky už na svaz ploché dráhy zaslali jezdci z Rakouska, Německa, Nizozemí a dokonce z Velké Británie. “ doplnil Wanke. Pořadatele kopřivnické ploché dráhy proto srdečně zvou všechny fanoušku tohoto mimořádně atraktivního sportu. Bude to nezapomenutelný zážitek, už proto, že se tato disciplína nemusí odjet třeba v dalších letech z důvodu nedostatku ledu. Zároveň však prosí příchozí, aby dorazili na Větřkovickou přehradu s dostatečným předstihem, aby stihli v klidu zaparkovat své vozidlo a najít si na hrázi dobré místo k vidění.

 

První hosty uvítá obnovený Libušín letos na Vánoce. Práce na obnově Libušína na Pustevnách pokračují bez přerušení i pod vysokou čepicí sněhu. Dělníci se soustředí na interiéry, na jaře budou pokračovat zvenčí. Dělníci stihli stavbu do podzimu zakrýt šindelem. I když ne ze sta procent šindelem. Práci „brzdil“ nový samohasicí systém, který nově mezi šindele prokládali. Dokončená je také větší část oken. Aktuálně se v chatě topí provizorními topidly, do měsíce už budou v provozu tepelná čerpadla. Na konci roku začali dělníci utěsňovat ovčí vlnou spáry mezi trámy zevnitř stavby. Tyto práce stále pokračují.

Národní kulturní památka Libušín byla postavená podle návrhu architekta Dušana Jurkoviče v roce 1899. 3. března před 5 lety shořela. Příčinou požáru byl špatně zrekonstruovaný komín. Obnova historické stavby bude stát více než 100 milionů korun. Ve veřejné sbírce lidé na opravu Libušína darovali rekordních 11 milionu korun.

 

Soutěž KTK a Vily Machů o 3 x 2 vstupenky na přednášku „Tuktukem z Thajska až na Moravu“, 29. 1. 2019

Soutěžní otázka: celé jméno cestovatele Tomíka jeC) Tomáš Vejmola.

Výherci: 1/ Martina Kociánová, 2/ Markéta Kubačková. Vstupenky budou připraveny k převzetí ve Vile Machů před akcí. Info: 595 179 140, studio@ktk.cz.

 

Aktuální plesovou sezónu odstartovali 4. ledna místní skauti a celkově letos proběhne v Kopřivnici a místních částech 24 společenských akcí. Mezi ty nejžádanější patří Obecní ples, ten nabídl bohatý program v sobotu 19. ledna. Zároveň to byl den s nejbohatší nabídkou bálů, mimo kulturního domu proběhl i v Katolickém domě v Lubině a v Osvětové besedě v Mniší. Podobný večer se třemi plesy nabídnou ještě 26. leden a 9. únor.

 

Filmový klub v Kopřivnici zve na výjimečný dokument o slavné operní ikoně JÁ, MARIA CALLAS, který je důmyslně složen z dosud neznámých archivních záběrů, nezveřejněných fotografií a nahrávek, osobní korespondence i vzácných zákulisních scén. Režisér Tom Volf ve svém dokumentu odhaluje podstatu výjimečné ženy, která se ze skromných začátků v New Yorku stala zbožňovanou mezinárodní operní hvězdou. Poprvé, čtyřicet let po své smrti, vypráví nejslavnější operní pěvkyně všech dob Maria Callas svůj příběh – a to vlastními slovy. Nechybí ani intimní vhled do jejích obav, strachů a depresí: Callasovou tu slyšíme mluvit o umění, rodině, ale i milostné zradě. Maria Callas: vášnivá i tragická diva, bytost pevná i křehká – ale vždy fascinující. Ve filmu uvidíte mimo jiné záběry s osobnostmi jako jsou Aristoteles Onassis, Marilyn Monroe, Alain Delon, Yves Saint-Laurent, John F. Kennedy, Luchino Visconti, Winston Churchill, Grace Kelly a Liz Taylor. Pokud máte v úterý 29. ledna večer čas, tak si určitě nenechejte ujít tuto filmovou poctu Marii Callas – geniální umělkyni, která se plně oddala zpěvu i svému publiku.

 

Městská knihovna Štramberk zve děti na tvoření se surovou vlnou – Plstění pro začátečníky se chystá na středu 30. 1.

 

Hukvaldy připravují 30. 1. v 17.00 hod. slavnostní udělení čestného občanství akademickému malíři Antonínu Kročovi a zároveň křest knihy Malíř života a duše, ve škole Leoše Janáčka.

 

Vila Machů zve ve středu 30. 1. 2019 od 18:00 na přednášku Ladislava Cvíčka Spisovatelé pro radost, tentokrát o Heleně Salichové

 

DIVADLO Poslední ze žhavých milenců, kde hrají Petr Nárožný a Simona Stašová (trojrole) se chystá v kdk ve středu 30. 1. 19:00.

 

Tradiční poslechová středa s živou hudbou v podání dvojice Martin Galia & Václav Kocián se chystá v Klubu Fifty 30. ledna od 19:30.

 

Město Kopřivnice aktuálně nabízí dva byty o velikosti 1+2 za podmínky přistoupení k dluhu a to na ulici Obránců Míru. Nabídky mohou využít stávající nájemci městských bytů a to pár mající v péči alespoň jedno nezletilé dítě nebo osamocený rodič s minimálně dvěma nezletilými dětmi. Vyplněná přihláška se odevzdává v neprůhledné a zapečetěné obálce nejpozději do 28. ledna do 16 hodin na radnici, na oddělení bytové správy.

 

Novojičínské Beskydské divadlo uvádí v úterý 29. 1. 2019 v 19:00 hod. komedii Líbánky na Jadranu, autora Patrika Hartla. Komedie o stanování v chorvatském kempu, lásce po padesátce i v pětadvaceti, dvojčatech, prázdninovém opalování, šnorchlování a koloběhu života nejen na Jadranu…

 

Ani dotace nepomohla… Mošnovskému letišti zbyla jen linka do Londýna. Letecká společnost Ryanair ukončí na konci března provoz linky mezi Ostravou a italským letištěm Bergamo u Milána. Firma už začala lidem rušit letenky a oficiálně potvrdila konec spojení. Ostravě tak na jaře zůstane jediná pravidelná linka do Londýna. Společnost Ryanair vyjadřuje politování nad tím, že po komerčním přezkumu budou níže uvedené lety ukončeny od 1. dubna 2019, napsal Ryanair cestujícím. Ještě před dvěma týdny přitom Moravskoslezský kraj tvrdil, že schválil marketingovou podporu, která měla linku zachránit. Linku z Ostravy do Bergama otevřel Ryanair v říjnu roku 2016, létá dvakrát týdně. Podle údajů letiště bývají letadla plná zhruba z 80 %, zhruba pětinu cestujících tvoří Italové.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice