28. 10. 2022

Nová celovečerní komedie ukazuje Ostravu jako moderní zelené město. Ve čtvrtek 20. října měl v kinech premieru snímek Za vším hledej ženu. Vztahová komedie Miloslava Šmídmajera se natáčela z části v moravskoslezské metropoli a kraj filmaře podpořil částkou 700 tisíc korun. Diváci ve filmu uvidí například Komenského sady, Jiráskovo náměstí, mošnovské letiště či známé ostravské podniky. Tvůrci slibují osobitý situační humor, hrají: Hana Vagnerová, Marek Vašut, Zlata Adamovská, Daniela Kolářová, Marek Němec a další.

 

Sběr informací o akcích do městského kalendáře

Ilustrační foto
Plánujete na příští rok nějakou akci pro veřejnost? Dejte nám o ní vědět a my ji zveřejníme v městském stolním kalendáři, který opět dostanou všechny kopřivnické domácnosti zdarma. Informace o termínu, místu a pořadateli akce posílejte na adresu ic@koprivnice.cz s předmětem „Kalendář 2023“ do 31. října. Děkujeme za spolupráci!

 

PÁTEK  28. října 2022- Vlčovická drakiáda, Kopřivnice. Vlčovjané, z.s. si pro vás připravili tradiční drakiádu. S sebou si vezměte draky a špekáčky. Občerstvení zajištěno. V případě deštivého počasí se akce nekoná. Pole u kynologického cvičiště Vlčovice od 13:00. Soutěžní drakiáda – 13:30 – 14:30 hod., Vyhodnocení soutěže – 14:45 hod., Ukázka RC modelů – 14:00 hod., Psí škola Fénix – obedience 15:00 hod.. Opékání špekáčků – 16:30 hod.

 

PÁTEK  28. října 2022 – Strašidla na Šostýně, Kopřivnice.  Zveme vás na zábavně naučnou stezku, na které budete mít možnost poznat okolí hradu Šostýn a potkat historické postavy a strašidla. Začátek cesty bude u Husovy lípy, kde každý účastník obdrží strašidelnou kartu a bude mu ukázán směr cesty. U strašidel pak bude muset plnit neobyčejné úkoly. Každého malého odvážlivce pak bude čekat sladká odměna. Na startu / v cíli bude stánek Tondy Popkorna, kde bude k mání nejenom vynikající popkorn pro děti, ale také teplá medovinka či svařáček pro dospěláky. Akce se za špatného počasí nekoná. Husova lípa  od 13:00 hodin.

 

SLAVNOSTNÍ KONCERT K VÝROČÍ VZNIKU ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY – PÁTEK 28. 10. 2022, PŘÍBOR, KOSTEL SV. VALENTINA, 18:00 HODIN.

 

SOBOTA 29. října 2022 – Vepřové hody  Kopřivnice. Kolektiv Hostince u Horáků vás zve na 31. ročník vepřových hodů! Těšit se můžete jako vždy na zabíjačkové pochoutky a výborné pivo značky Radegast. V nabídce budou všechny zabijačkové speciality – tlačenka, jitrnice, jelita, zabijačková polévka a mnoho dalšího. Ke spláchnutí a podpoření apetitu nápoje alkoholové i lihuprosté. Hostinec u Horáků od 11:00.  Vstup je volný.

 

DUŠIČKOVÁ-HALLOWEEN PÁRTY¨- SOBOTA 29. 10., VLČOVICE, KULTURNÍ DŮM, 20:00 HODIN. POŘÁDÁ SDH A OB. VSTUP V MASKÁCH I BEZ, NEJLEPŠÍ MASKA BUDE ODMĚNĚNA. K TANCI A POSLECHU HRAJE KOKS. SPECIÁLNÍ HOST: KAPELA OBORNÍ ZVĚŘ

 

Vydejte se do Bike Parku Kopřivná v Jeseníkách a zúčastněte se v sobotu 29. října Dne na kolech s Moravskoslezským krajem. Program bude připravený pro celou rodinu. Děti si mohou zazávodit na odrážedlech a dospělí pak mohou poměřit své síly i obratnost na trailech. Na sportovní den zavítá i speciální host Mirai Navrátil. Budete se moci zeptat na cokoli, co vás zajímá, nebo si s ním i zazpívat.

 

NEDĚLE  30. října 2022 – PRO DĚTI: Lampionový průvod se světluškami, Kopřivnice. Procházka s lampiony od Ringhofferovy vily v sadu Dr. E. Beneše k Bowling centru Kopřivnice. Na cestě děti potěší minimálně dvě světlušková stanoviště. V cíli vás bude čekat oheň. Můžete si tedy donést buřty, či něco k opečení. Nebo můžete potěšit milého pana majitele Bowling centra a dáte si pizzu, limo, pivo či něco na zahřátí. Sraz u Ringhofferovy vily v 17:15. Vstup je volný.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice