31. 10. 2022

Opatření POLICIE  na Památku zesnulých. Moravskoslezští policisté připravili opatření zaměřené na dopravu a veřejný pořádek. Samozřejmostí bude úzká součinnost s městskou (obecní) policií. policisté zvýší dohled nad bezpečnostní silničního provozu v rámci dopravně bezpečnostního opatření. Zaměří se na kontrolu dodržování pravidel silničního provozu na komunikacích převážně u hřbitovů a rovněž na příjezdových silnicích k nim. Řidiči usedající za volant každý den by měli přidat toleranci, ohleduplnost a vyšší obezřetnost, neboť v této době mohou na silnice vyjet rovněž takzvaní sváteční řidiči, kteří se nemusí zcela a rychle primárně v místě jejich cíle orientovat. Jízdu bude potřeba přizpůsobit rovněž právě i k množství chodců.

Policisté dále zaměří výkon služby na kontroly hřbitovů a přilehlých parkovišť. Připomínáme návštěvníkům, že jejich chvilkové nepozornosti mohou i v těchto dnech využít osoby, které na hřbitovy nepřicházejí vzpomenout na zesnulé. Terčem jejich zájmu mohou být například při čištění hrobů odložené kabelky, peněženky nebo mobilní telefony. Stejně tak apelujeme, aby v zaparkovaných vozidlech poblíž hřbitovů nebyly viditelně ponechány věci, především cennosti či doklady.

 

Společnost KOMTERM a TEPLO Kopřivnice uzavřely dlouhodobou spolupráci na dodávkách tepla pro město, která je prospěšná pro obě strany. Parametry jsou nastaveny tak, že společnost KOMTERM zajistí dodávky tepla pro společnost TEPLO Kopřivnice za podmínek kalkulace ceny v souladu s cenovou regulací a zároveň závazkem nepřekročení garantované ceny do konce roku dle smlouvy. Nejen obyvatelé Kopřivnice, ale i společnosti napojené na centrální zásobování teplem se nemusí bát, že by v zimním období neměli ve svých objektech teplo a teplou vodu.

Společnost KOMTERM provedla změny, které mají zabránit případným výpadkům, obnovila provoz původního uhelného kotle, dále vyměnili plynové hořáky za kombinované hořáky na zemní plyn a lehký topný olej. Smlouva navazuje na již realizovanou smlouvu mezi městem a společností KOMTERM.  Zvyšování záloh pro rok 2023 oproti roku 2022 se ani v Kopřivnici nevyhneme, avšak oproti některým dalším městům však nedosahuje ani zlomku celkového navýšení, díky variabilitě palivové základny, kterou má výrobce tepla. Předpoklad je, že se pro příští rok cena zvedne o 60 %, což je cca cena, kterou nájemníci platili v roce 2015, před modernizací teplovodního systému.

 

STŘEDA 2. listopadu 2022 – PŘEDNÁŠKA: Kovy – strach, smysl a motivace | Kopřivnice

Strach, smysl a motivace.
Přednáška o cestě z komfortní zóny, neustálém hledání i překonávání námi vymyšlených bariér. Kam udělat další krok? Ať už při výběru další školy, nebo směřování kariéry, jsou právě tyto tři jevy něčím, co vstupuje do hry. Pojďme je prozkoumat. Následuje otevřená debata a možnost položit dotazy i mimo téma prezentace. Velký sál KDK  v 11:00.

 

STŘEDA 2. listopadu 2022 – DIVADLO: Liga proti nevěře | Kopřivnice

NÁHRADNÍ TERMÍN PŘEDSTAVENÍ.
Z důvodu nemoci přesunuto ze 4. 10. 2022. Vstupenky zůstávají v platnosti.

Komedie s detektivní zápletkou, tak by se dala charakterizovat tato divadelní inscenace – žena a její milenec, vracející se manžel, další žena hledající svého manžela. Je to ten původní milenec nebo není? Manžel je prý v koupelně – mrtev! Dá se utéci z třetího patra? Dá se vraždit žehlicím prknem? Vejde se milenka do krbu? A nezbláznili se všichni náhodou… Velký sál KDK v 19:00.

 

Na 20. října připadá Den stromů. Svátek oslavující stromy si připomínají lidé ve zhruba čtyřiceti zemích světa, avšak jednotné datum určeno není a většinou závisí na klimatických podmínkách. Města a další organizace pořádají u této příležitosti různé akce, které upozorňují na to, jak jsou pro nás stromy důležité. Zhruba dvouhodinová procházka S Lukášem Olivou nabídla řadu zajímavých informací o stromech a jejich funkci a životě ve městě. Procházka Za významnými stromy Kopřivnice je součástí projektu Kopřivnická trvalka, který je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje. V rámci svátku Den stromů byly vyhlášeny výsledky celorepublikové ankety Strom roku, jejímž cílem je podpořit péči o stromy a ukázat lidem stromy se silnými příběhy. Dvanáct finalistů představuje výstava, ve vestibulu naší radnice. Vítězná Hrušeň hnilička bude reprezentovat ČR v soutěži Evropský strom roku.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice