28. 11. 2022

Ceny jízdného v příměstských autobusech se změní. Vyplatí se nakupovat elektronicky. Kvůli razantnímu nárůstu cen pohonných hmot a dalších nákladů na veřejnou dopravu se v Moravskoslezském kraji změní ceny jízdného v příměstských autobusech. Cestující budou muset počítat s tím, že si od půlky prosince za jízdenku připlatí. Vyplatí se bezhotovostní nákupy. Změny ve struktuře a ceníku Tarifu ODIS dnes schválila Valná hromada společnosti Koordinátora ODIS s.r.o. Platit začnou od neděle 11. prosince 2022.

V regionální dopravě zdraží papírové jízdenky, které si cestující zakoupí hotově nebo platební kartou u řidiče.  Základní sazba se zvyšuje z 15 na 18 korun, sazba za jeden kilometr se zvyšuje z 1,50 na 1,70 korun. Naopak ceny jednotlivého jízdného se nemění v případě platby ODISkou nebo prostřednictvím aplikace ODISapka, kdy základní sazba zůstává na hodnotě 9 korun a sazba za jeden kilometr na 1,50 korun.
Pro ty cestující, kteří budou k nákupům jízdenek využívat internet, dopravní kartu ODISka nebo mobilní aplikaci ODISapka, se ceny nezmění vůbec nebo jen mírně. Při nákupu dlouhodobých jízdenek u přepážek nebo ve vozidlech budou ceny regionálních zón nadále vyšší o 15 procent. Cena jedné regionální zóny u 30denní jízdenky se zvyšuje při nákupu přes e-shop ODIS z 252 na 270 korun, při nákupu u přepážky nebo u řidiče z 290 na 310 korun. Ceny jízdenek pro delší období budou navýšeny obdobně, u 365denních jízdenek zůstane cena za každou regionální zónu v zásadě stejná. Dále dojde ke snížení počtu zón, u kterých se již jedná o celosíťovou jízdenku, a to z 11 na 7 zón.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice