30. 11. 2022

Muzeum Fojtství zve na výstavu Ignác Šustala, uspořádanou u příležitosti dvoustého výročí narození tohoto významného kopřivnického rodáka. Ignác Šustala založil v polovině 19. století v Kopřivnici továrnu na výrobu kočárů, která se stala jednou z největších ve střední Evropě. Uspěl díky svému umu, píli a nezdolnosti. Podnikání později rozšířil o výrobu železničních vagonů, čímž položil základy světoznámé vagonky a automobilky. Výrazně se podílel na technickém pokroku a všestranném rozvoji Kopřivnice, která již za jeho života doslova rostla před očima. Z převážně zemědělské vsi se rozvinula průmyslová obec, z níž se v pozdějších dobách především díky místnímu průmyslu stalo město. Výstavu zahájíme ve středu 7. prosince v 16 hodin adventním koncertem pěveckého sboru Valentin Gloria na vysosti. Pro zájemce proběhne od 17. 30 komentovaná prohlídka výstavy s historikem Ondřejem Šalkem. Výstava bude k vidění v Muzeu Fojtství v od 8. prosince 2022 do 26. února 2023

 

STŘEDA | 30. listopadu 2022

KURZ: Modelování a malování | Štramberk

Prožijte příjemný předvánoční čas v naší dílničce a vyrobte pro sebe nebo své blízké malý vánoční dárek. Během dvou hodin, společně vymodelujeme a pomocí razítek nazdobíme misku. Namalujete si již hotový talířek nebo mističku podle svého výběru. 

Kde: Keramická dílna | Kdy: 16:00 | Vstupné: 600 Kč.

PŘEDNÁŠKA: Jak si užít dobrodružství v Ománu | Kopřivnice

Cestovatelský stand up, který vás vezme na netradiční návštěvu Arabského poloostrova.
Dá se v zemi, která sama sebe prezentuje jako pětihvězdičkovou luxusní destinaci, zažít pořádné dobrodružství? Rozhodně ano! Přednáška Kuby Vengláře.

Kde: Kavárna Vila Machů | Kdy: 18:00 

 

Ve čtvrtek 1. prosince v 16 hodin se ve Vile Machů uskuteční přednáška Zero Waste aneb Jak na domácnost bez odpadu. Bývalá šéfredaktorka odborného časopisu Odpady Jarmila Šťastná účastníkům přiblíží, jak mohou jednoduše změnit své zvyklosti v domácnosti, aby produkovali minimum odpadů. Součástí bude workshop, na němž se zájemci naučí vyrábět látkové pytlíky, které slouží jako ekologičtější alternativa igelitových sáčků.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice