ROZHLAS 30. 11. 2022

Ve čtvrtek 1. prosince v 16 hodin se ve Vile Machů uskuteční přednáška Zero Waste aneb Jak na domácnost bez odpadu. Příchozí se dozvědí, jak mohou jednoduše změnit své zvyklosti v domácnosti, aby produkovali minimum odpadů. Součástí bude workshop, na němž se zájemci naučí vyrábět látkové pytlíky sloužící jako alternativa igelitových sáčků.

 

V sobotu 3. prosince se před radnicí uskuteční Mikulášský běh. Prezentace běžců ročníku 2011 a mladších začne v 9 hodin a od 10 hodin budou probíhat starty jednotlivých věkových kategorií. Všichni závodníci se mohou těšit na mikulášskou nadílku a tři nejlepší v každé kategorii dostanou věcné ceny a medaile. Více informací najdete na webu města.

 

V sobotu a v neděli 3.-4. prosince od 10 do 16 hodin bude v sadu E. Beneše probíhat Mikulášský jarmark. Kromě možnosti nakoupit pěkné dárečky nabídne příchozím doprovodný program v podobě koncertů a představení pro děti. 

 

V pondělí 5. prosince, se uskuteční tradiční Mikulášská jízda městem. Mikulášův kočár přijede kolem 16:15 ve směru od Závišic a vydá se na okružní jízdu Kopřivnicí s cílem v sadu E. Beneše. Děti mohou Mikuláše pozdravit po cestě, nebo na něj čekat v parku, kde bude již od 16 hodin probíhat bohatý doprovodný program s tanečními a pěveckými vystoupeními, andělským poselstvím a koncertem. Bližší informace najdete na webu Kulturního domu Kopřivnice.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice