28. 12. 2022

Kabelová televize Kopřivnice, s.r.o. oznamuje, že Kontaktní místo KTK bude v době od 2. 1. 2023 do 4. 1. 2023 UZAVŘENO. V případě technických poruch volejte 556 821 076.

 

PÁTEK 30. prosince 2022-Poslední pochod roku 2022 | Příbor:Klub českých turistů pořádá POSLEDNÍ POCHOD roku 2022. Trasa: v délce 9 km, vede terénem podle počasí. Nezapomeňte dobrou obuv i oblečení. Cíl: trasa a cíl pochodu bude včas upřesněn zde na webu dle sněhových podmínek. Sraz účastníků turistické akce u nádraží ČD  8:30.

 

KONCERT: Vánoční benefiční koncert | Štramberk: Vystoupení zpěváků a hudebníků ze Štramberka a okolí. Výtěžek z tohoto koncertu je určen pro čtrnáctiletého Martina Chvostka ze Závišic, který trpí Duchennovou svalovou dystrofií. Kostel sv. Jana Nepomuckého Štramberk 17:00.

 

SOBOTA | 31. prosince 2022

Slavnostní rozloučení s rokem 2022  Štramberk: TJ Sokol Štramberk a Sauna Štramberk pořádá venkovní akci pro tu správnou atmosféru! Můžete se těšit na dršťkovou polévku, zabíjačkovou polévku, grilované maso, jitrnice, prejty, klobásy, svařák, punč a další. K dispozici bude přenosné ohniště. Sauna Štramberk 9:00.

 

NEDĚLE 1. ledna 2023-19. ročník novoročního pochodu – Novoroční čtyřlístek | Příbor. Čtyři novoroční dobré skutky: (Jak na Nový rok, tak po celý rok – staré české přísloví)

  1. Překonej svou pohodlnost – jdi na Nový rok na výlet (procházku)
  2. Učiň něco pro své okolí – pozvi alespoň jednoho ze svého okolí na tento výlet
  3. Poznej, kde žiješ – projdi maličký kousek vlasti a poznej ho vlastními smysl
  4. Přispěj potřebným – částkou od 20 Kč výše na sbírkové konto, vyhlášené KČT na podporu aktivit pro zdravotně handicapované spoluobčany. Získané prostředky budou využity na vyznačení turistické trasy pro vozíčkáře.

V cíli obdržíte odznak – NOVOROČNÍ ČTYŘLÍSTEK, účastnický list a příležitostní razítko. Sraz na náměstí Sigmunda Freuda 13:00.

 

PŘIVÍTÁNÍ NOVÉHO ROKU v Kopřivnici: Přijďte se podívat na ohňostroj a přivítat tak rok 2023 jak se patří! Sad E. Beneše16:00.

Program:
16:00 hod. – KACZI
16:30 hod. – Pozdrav starosty
16:35 hod. – KACZI
17:00 hod. – Ohňostroj

 

Město Štramberk a Římskokatolická farnost připravili v kostele sv. Jana Nepomuckého písňový a dramatický pořad pod vedením autorky a režisérky Anny Hrčkové s názvem Andělové boží to poslové. Pořad Andělové boží to poslové a Chrámový sbor ze Štramberka za interpretaci písní v tomto pořadu získali titul Laureát Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2022, kde byl letos v létě poprvé uveden. Další repríza se koná v sobotu 7. ledna 2023 v 15:00 hodin v kostele sv. Jana Křtitele ve Frenštátě pod Radhoštěm.

 

Ve středu 7. prosince ožilo galerijní patro muzea fojtství hned dvojitým programem. Expozici naplnily písemnosti, snímky a fotodokumentace k 200. výročí narození kopřivnického rodáka a zakladatele továrny na kočáry Ignáce Šustaly. Prvními diváky, kteří výstavu spatřili byli posluchači Adventního koncertu Gloria na vysosti v podání Pěveckého sboru Valentin. Po koncertu byla zahájena výstava o životě Ignáce Šustaly. Pro zájemce proběhla komentovaná prohlídka expozice s historikem Ondřejem Šalkem. Na výstavě jsou k vidění i nově objevené dokumenty, které tu mají premiéru.

V polovině 19. století si v sídle staršího bratra Jana, který zastával funkci fojta, zřídil první dílnu, v níž se dvěma pomocníky vyráběl bryčky, kočáry i obyčejné povozy. Dnes je tam jedna z poboček kopřivnického muzea, v níž jsou k vidění i Šustalovy kočáry. Po pár letech Šustala získal povolení k tovární výrobě a založil továrnu, která se postupně stala jednou z největších ve střední Evropě.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice