28. 2. 2022

Vedení města Kopřivnice není situace na Ukrajině lhostejná a podpora ukrajinským občanům u symbolického vyvěšení vlajky na radnici určitě neskončí. Zástupci města spolupracují s Armádou spásy v Kopřivnici, prověřují možnosti ubytování a jednají o poskytnutí vhodných prostor pro materiální sbírku místních občanů. O další pomoci bude v úterý jednat rada a ve čtvrtek zastupitelstvo. Armáda spásy má účet, odkud proudí pomoc její sesterské organizaci na Ukrajinu, a během týdne by měla zřídit i druhý účet určený na pomoc uprchlíkům zde v České republice. Armáda spásy v Kopřivnici rovněž spravuje dva byty, které by mohly být využity ukrajinskými rodinami. Poskytnutí finanční podpory  z městského rozpočtu podléhá schválení orgánů města. Rada bude možnosti pomoci projednávat v úterý, zastupitelstvo se jimi bude zabývat ve čtvrtek.  

Užitečné informace naleznete zde: https://www.pomahejukrajine.cz/, https://www.clovekvtisni.cz/prehledne-8-nejcasteji-kladenych-otazek-k-pomoci-ukrajine-8563gp#3-nabizim-ubytovani-pro-lidi-prchajici-pred-valkou

Pokud máte zájem pomoci finančními prostředky, můžete například zde: https://www.darujme.cz/projekt/1205953, https://www.darujme.cz/projekt/1205456

Pokud chcete uprchlíkům nabídnout ubytování, můžete se registrovat zde: https://uprchlici-vitejte.cz/

V Kopřivnici probíhá několik sbírek materiální pomoci, informace lze najít například na facebooku: https://www.facebook.com/groups/4908764299202325/

 

KINOSEN: JAN WERICH: KDYŽ UŽ ČLOVĚK JEDNOU JE… ÚTERÝ 1. 3. 2022, KINO KOPŘIVNICE, 13:30 HODIN. FILMOVÝ KLUB NEJEN PRO SENIORY. PROJEKCE BUDOU PROBÍHAT VŽDY JEDNO ÚTERÝ V MĚSÍCI ZA VELMI ZVÝHODNĚNOU CENU 60 KČ.

 

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ LUBOMÍRA PAVELČÁKA – SETKÁNÍ S AUTOREM – STŘEDA 2. 3. 2022, 15:00 HODIN, ČÍTÁRNA MĚSTSKÉ KNIHOVNY V KDK. 28. ROČNÍK FESTIVALU DNY UMĚNÍ NEVIDOMÝCH NA MORAVĚ

 

Chodníky čekají opravy. Během března by měly být v Kopřivnici zahájeny opravy několika chodníků. Konkrétně jde o poničené úseky na ulicích Kpt. Jaroše, Husově a Štefánikově. Zakázku za 1,7 milionu korun bude realizovat společnost Slumeko. Na ulici Kpt. Jaroše bude opraven chodník před prodejnou jízdních kol a finančním úřadem v délce 208 metrů. O 20 metrů delší úsek bude rekonstruován podél silnice na ulici Husově vedoucí od kruhového objezdu k Penny marketu. Zde bude vybudováno také nové bezbariérové místo pro přecházení přes ulici Hanse Ledwinky. Na ulici Štefánikově bude upraven prostor před poliklinikou, kde stávající sjezd na komunikaci nahradí nový chodník s vegetační plochou. Stavební práce budou zahájeny v závislosti na počasí.

 

MALÉ OBCE MOHOU USILOVAT O TITUL VESNICE ROKU. Po dvou letech byla vyhlášena soutěž Vesnice roku. Hlásit se do ní mohou obce do sedmi a půl tisíce obyvatel. Výsledky krajských postupových kol budou známy během léta, celostátní kolo bude vyhlášeno 17. září 2022. Obce se mohou hlásit do 29. dubna na stránkách soutěže. Na vítěze prvních tří míst v krajském kole čeká finanční odměna, oceněna bude i obec za příkladné knihovnické a informační služby. Vítězným obcím kraj rozdělí celkem půl milionu korun. Vítěz krajského kola, který postoupí do kola celostátního, obdrží zlatou stuhu. Uděleny budou i stuhy dalších barev. Podmínky soutěže a přihláška jsou k dispozici na stránkách soutěže Vesnice roku.

 

Čtyři lekce s předporodní tématikou určené pro nastávající maminky se chystají v Kopřivnici. Budoucí maminky získají nejen kompletní informace o porodu, ale i cenné rady od novorozenecké sestry k problematice kojení. Během kurzu se také naučí techniku dýchání, zacvičí si těhotenskou jógu a navštíví porodní oddělení. Kurz má kapacitu 10 maminek a v Kopřivnici se bude konat v Mateřském Centru Klokan. Cílem kurzu je ulehčit porod rodičkám i porodníkům, ale také připravit rodiče na příchod miminka. V prvních dvou lekcích přednáší porodní asistentka a lékař o tom, jak se na porod co nejlépe připravit, jak se chovat během něj a co rodičky čeká v šestinedělí. V další lekci se s novorozeneckou sestrou řeší laktace, technika kojení i péče a manipulace s kojencem. V závěrečných lekcích si rodičky cvičí techniku dýchání, uvolňují se při těhotenské józe, kde mohou mít i doprovod.

 

Složenky na poplatek za psa v únoru nepřijdou. Celá částka musí být zaplacena nejpozději 31. října 2022 Majitelé psa bydlící v bytech platí ročně 1 000 korun v rodinných domech v Kopřivnici 300 korun, v místních částech 100 korun. Důchodci v bytech platí 200 korun, pokud bydlí v rodinných domech, tak 100 Kč. Za každého dalšího psa se poplatek zvyšuje o 50 procent.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice