25. 2. 2022

V pátek odpoledne budou mít lidé první možnost rozloučit se se zesnulým ostravsko-opavským biskupem Františkem Václavem Lobkowiczem.

Rakev s jeho ostatky bude od 14 do 18 hodin hodin vystavena v kostele sv. Václava v Ostravě. Tam také bude k dispozici kondolenční kniha.

– v pátek 25. února od 14 do 18 hodin v kostele sv. Václava v Ostravě.

– v sobotu 26. února od 8.30 do 10.30 hodin v katedrále Božského Spasitele před mší svatou.

Možnost vyjádřit slova své účasti do kondolenční knihy bude v pátek 25. února v kostele sv. Václava po celou dobu vystavení rakve. Pohřeb biskupa Františka Václava Lobkowicze se koná v sobotu 26. února v katedrále Božského Spasitele v Ostravě. Liturgický průvod vyjde od biskupství z Kostelního náměstí v Moravské Ostravě v 10.45 hodin a projde přes Masarykovo náměstí do katedrály. Zádušní mše svatá začne v 11 hodin (přímý přenos bude v televizi Noe). Před katedrálou bude k dispozici televizní obrazovka. Vstup do katedrály bude možný od 8.30 hodin. Pro návštěvníky budou vyhrazeny části bočních lodí katedrály, kde budou rovněž umístěny obrazovky. Veřejnost nebude mít do prostoru kněžiště (před lavicemi) přístup. Po skončení mše svaté vyjde pohřební průvod z katedrály hlavním vchodem a půjde do kostela sv. Václava vedle biskupství. Ostatky biskupa Františka Václava Lobkowicze budou uloženy do krypty v kostele sv. Václava.

Další opatření: K parkování využijte místa některých ostravských parkovišť mimo centrum. Organizátoři pohřbu žádají účastníky, aby dodržovali platná hygienická opatření a dbali pokynů pořadatelů. Během pohřbu bude zajištěna zdravotní služba. Toalety budou k dispozici v katedrále.

 

V úterý 22.2. 2022 vstoupili do MS v para lukostřelbě jako první z českých reprezentantů Leoš Bartoš a Tomáš Vrzal (Kopřivnice), střílející v kategorii „compound open“. Přestože s kvalifikací nebyli příliš spokojeni ani Bartoš (40. místo, 640 bodů), ani Vrzal (46. místo, 633 bodů), stačilo to na volný los pro první eliminační kolo. Oba pak dokázali přejít přes soupeře ve druhém kole, když Bartoš přestřílel Jamie Harrise z Velké Británie a Vrzal zdolal Aygana Erdogana z Turecka. Oba čeští reprezentanti postoupili do osmifinále turnaje dvoučlenných družstev proti Iráku a vzápětí do dalších kol individuální eliminace.

 

Ve věku 75 let zemřel Jiří Rohan, který byl všestranným sportovcem. Smutná zpráva zasáhla 23. 2. nejen kopřivnické sportovní fanoušky. Rohan např. v roce 1977 založil s Ladislavem Novákem kopřivnický kulturistický oddíl. Kulturistiku poznal Rohan nejen jako závodník, ale i rozhodčí. Se svou 44 let dlouhou závodní kariérou se rozloučil v roce 2019 na mistrovstvím ČR, na němž získal historicky poprvé udílený titul mistra republiky v kulturistice masters nad 70 let.  Sportovní osobnost našeho města si můžete připomenout i ve dvou besedách v našem studiu:

https://youtu.be/Rbklxh0yeDw

https://youtu.be/gOPGjhOOrX8

 

Pozor, v sobotu se raději vyhněte Červenému kameni

Červený kámen - mapa
V sobotu 26. února od 7 do 12 hodin bude v okolí vrcholu Červeného kamene probíhat státem nařízené sčítaní zvěře a lov divokých prasat za účelem snížení rizika šíření nákazy afrického moru prasat. Z důvodu střelby, zvýšeného pohybu psů a divoké zvěře při této akci Vás žádáme, abyste území Červeného kamene v tento den raději nenavštěvovali. Lyžařský areál bude uzavřen.

 

PÁTEK 25. února 2022

DIVADLO: Dokonalá svatba – NÁHRADNÍ TERMÍN – Kopřivnice. Hlavní hrdina Bill se po rozlučce se svobodou probouzí v jiném apartmá a vedle jiné dívky, než je jeho nastávající. Není čas ztrácet čas, protože na dveře už klepe Billův svědek a za chvíli i sama nevěsta. Jak to všechno dopadne? To se dozvíte v pátek 25. února od 19:00 hod. v Katolickém domě Kopřivnice. Vstupné 150 Kč. Vstupenky zakoupíte v Informačním centru Kopřivnice.

 

SOBOTA 26. února 2022

Masopustní průvod Hukvaldy. SDH Rychvaltice pořádá v sobotu 26. února od 10:00 hod. tradiční masopustní průvod. Sraz na Juřeňáku (konec Rychaltic směrem na Hájov u domu Rychaltice 133). Trasa povede po hlavní cestě směrem k mostu do Dolního Sklenova a zpět po cyklostezce za řekou.

 

UVK: Gaetano Donizetti: Nápoj lásky – Kopřivnice. Anna Netrebko a Matthew Polenzani v nové inscenaci jedné z nejpopulárnějších komických oper na světě v režii Bartleta Shera. Netrebko zpívá rozmarnou Adinu, Polenzani nesmělého Nemorina, Mariusz Kwiecien ohnivého seržanta Belcoreho a Ambrogio Maestri šarlatánského doktora Dulcamaru, který na scénu přináší „kouzelný nápoj lásky“. Operní představení se uskuteční v sobotu 26. února od 16:30 hod. v kinosále Kulturního domu Kopřivnice.

 

Pyžamový ples Kopřivnice – Mniší. SDH Mniší pořádají v sobotu 26. února od 19:00 hod. v Kulturním domě Mniší Pyžamový ples. Těšit se můžete na bohaté občerstvení, tombolu i soutěže o nejoriginálnější pyžamo, retro pyžamo a mnoho dalšího.

 

NEDĚLE 27. února 2022

Dětský maškarní ples Kopřivnice. V neděli 27. února od 15:00 hod. v Katolickém domě Kopřivnice se uskuteční tradiční maškarní ples pro děti.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice