28. 4. 2021

Prvního května začne 11. ročník květnové výzvy Do práce na kole nebo pěšky a potřetí se naše město pustilo do vlastní organizace výzvy. Zapojit se mohou organizace, firmy nebo jednotlivci. Pro účastníky budou opět připraveny akce na triko a hodnotné ceny, jedny z nich v celkové hodnotě 50 tisíc korun předal (26. 4.) zástupcům radnice Tomáš Hájek, marketingový ředitel BIKE FUN International. Stránky: https://www.dopracenakole.cz/mesto/koprivnice

 

V úterý 27. 4. byl slavnostně otevřen kopřivnický skatepark. Ten byl od jara minulého roku kvůli špatnému technickému stavu uzavřen. Zástupci místní komunity proto připravili projekt, který přihlásili do loňských Ko-projektů, v celostátním hlasování vyhráli a letos mohla být provedena rekonstrukce v celkovém objemu půl milionu korun. Překážky tak mají nový povrch a došlo i k některým úpravám překážek. Areál byl otevřen za účasti vedení města, zástupce zhotovitelské firmy a předkladatelů projektu Znovuotevření skateparku.

  

Ondřej Šalek z Muzea Fojtství a fotograf Dalibor Kvita připomínají historii stromů a míst v našem městě, příběhy s dalšími souvislostmi zveřejňují jako seriál na sociálních sítích.

 

Víkendová výluka autobusové dopravy v místních částech. Z důvodu výkopových prací v rámci projektu Odkanalizování místních částí Vlčovice a Mniší dojde o víkendu k výluce autobusové dopravy na zastávkách Kopřivnice, Vlčovice, rozc. Mniší a Kopřivnice, Mniší, střed. V sobotu 1. května a v neděli 2. května nebudou tyto zastávky obsluhovány. Výuka se dotkne pouze linky č. 634. Osobní automobily úsekem projedou.

 

Zastupitelé zřídili 22. 4. Majetkový výbor, bude mít 11 členů a předsedou byl zvolen Jiří Gavlas. Do výboru byli vybráni: Antonín Kováč, Jaroslav Hrubý, Marika Hanke, Stanislav Šimíček, Ladislav Stehlík, Adam Hanus, Karel Dufek, Miloslav Burda, Jan Holub, Ivan Telařík.

 

Na rekonstrukci střešního pláště Kulturního domu bude letos využito 15 milionů Kč.

 

Dotace do sociální oblasti přesáhly 3 miliony. Více než 3,2 milionu korun z rozpočtu města bylo rozděleno mezi sedmnáct žadatelů z řad organizací působících v sociální oblasti. Prostředky podpoří jak služby na území Kopřivnice, tak mimokopřivnická zařízení pečující o občany našeho města. Rozdělení prostředků pro jednotlivé služby navrhla Sociální a zdravotní komise s ohledem na potřebnost pro občany města, počet uživatelů z Kopřivnice, náročnost péče či celkové provozní náklady na kopřivnické klienty. Nejvyšší dotaci získala Armády spásy ČR, a to téměř 1,7 milionu korun. Z těchto prostředků bude hrazen zejména provoz nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Kamarád, program prevence bezdomovectví v Kopřivnici a také provozní náklady na dva kopřivnické klienty v ostravském Domově Přístav. 494 tisíc korun získalo Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje, které mimo jiné zabezpečuje provoz občanské poradny v budově kopřivnické radnice. Třetí nejvyšší částku schválili zastupitelé pro místní spolek Máš čas? provozující nízkoprahové denní centrum pro osoby bez přístřeší Racek. Stotisícovou sumu přesáhly rovněž dotace pro Renarkon a Slezskou diakonii. Celkem zastupitelé schválili jedenáct smluv o poskytnutí dotace a jednu smlouvu darovací. O nižších částkách v celkové hodnotě 62 tisíc korun rozhodli již dříve radní.

 

Tradiční Štramberská pouť se kvůli koronaviru neuskuteční ani letos. Pro připomenutí tradičních pouťových zvyklostí se chystá povídání s manželi Hrčkovými, odkaz na pořad bude k dispozici na webu města Štramberku.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice