28. 7. 2011

Řidiči se od prvního srpna musí připravit na změny bodového systému. Ruší se bodové sankce za malé překročení rychlosti i za nepatrné množství alkoholu v krvi. Obecní policie rovněž nebude povinna informovat řidiče o měření rychlosti značkami a další změny, které vstoupí v platnost s novelou silničního zákona. Počet bodovaných přestupků se kvůli zjednodušení systému zredukuje ze současných 44 na 27. Zrušeny budou jednobodové tresty, přísnější postih bude hrozit naopak za přestupky proti životu a zdraví, například za nepřipoutání se bezpečnostními pásy. Přidělení bodů nebude nově hrozit ani za překročení povolené rychlosti v obci nejvýše o pět kilometrů v hodině, mimo obec o deset kilometrů za hodinu. Řidič i za to ale bude moci dostat pokutu od 1500 do 2500 korun. Dva body místo tří budou postihem za držení telefonu při jízdě. Zrušeny budou bodové tresty za nerozsvícená světla nebo za nerespektování příkazové značky. Platit už nebude tříbodový trest za alkohol do 0,3 promile, za vyšší množství alkoholu bude hrozit sedmibodový trest. Nulová tolerance k alkoholu ale zůstává stejně jako zákaz řízení od šesti do 12 měsíců. Za řízení vozidla pod vlivem alkoholu nebo drogy bude moci být uložena pokuta od 2500 do 20 000 korun.

 

Podpořte kopřivnické infocentrum! Soutěž o nejlepší „íčko“ probíhá na internetu do konce srpna, tedy do 31. 8. 2011. Jak hlasovat? Prostřednictvím hlasovacích modulů umístěných na stránkách www.denik.cz/infocentra u jednotlivých krajů. Vítězem v rámci každého kraje České republiky se stane informační centrum s nejvyšším počtem platných hlasů.

 

Součástí obchodního centra, které vyroste v bývalém areálu tabačky v Novém Jičíně nebude původně plánovaný hobby market, počítá se pouze s hypermarketem Interspar. Důvodem jsou regulativy, které požadují v areálu více zeleně.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice