29. 7. 2011

V pátek 29.7. jsme se rozloučili  s Lubomírem Rekem, který se významně zapsal do historie Kopřivnice, konstruktér, a zkušební jezdec Tatry  působil i jako instruktor, navigátor  a náčelník letiště v Kopřivnici.

 

V polovině září se v Kopřivnici uskuteční první farmářské trhy, které mají rozšířit nabídku čerstvých produktů drobných regionálních zemědělců a podpořit tak zdravý životní styl místních obyvatel. Na technické zajištění trhů, doprovodný program a potřebnou medializaci získalo město více než sto čtyřiceti tisícovou dotaci z Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí ČR.

 

V rámci rozšíření infoslužeb vznikla dvě nová informační místa, kde jsou zdarma k dispozici různé propagační materiály z Kopřivnice, Lašské brány Beskyd nebo Moravskoslezského kraje.

1. na letním koupališti v Kopřivnici (v zimní sezoně pak na krytém bazénu) a 2.v Technickém muzeu TATRA v Kopřivnici.

 

Klub zdraví otevírá prázdninový kroužek karaoke. Přijďte si zazpívat veselé písně z playbacků v přátelském kolektivu. Prázdninový karaoke kroužek až 3 krát týdně. Vstup možný i s rodiči. Přihlášky 607 853 340, email: karaoke.ve@email.cz.

 

Pro maminky – vše co potřebujete vědět o nošení dítěte v šátku: čajovna Mandala, 30.07. 2011  – Šátkování – od 13:00.

 

GULÁŠOVÉ SLAVNOSTI v sobotu 30. července 2011 v areálu LIŠČÍHO MLÝNA ve Frenštátě p. R. začínají v 9.30 hodin.

 

30.7. pořádá Hrad Hukvaldy pátý ročník dobývání hradu „Za pravdu a kalich“ –  rekonstrukce gotické bitvy o hrad Hukvaldy, tentokráte husitské války.

 

Na 1. 8. se chystá v čajovně Mandala v Kopřivnici jedinečná výtvarná show spojená s vernisáží výstavy. Martin Ficek z Ostravy představí světa víl, skřítků, draků a jiných mystických bytostí. V bodypaintingu je mistrem republiky. Součástí akce bude BODYPAINTING SHOW. Vernisáž začíná v 16:00 malováním po těle.

 

05.08.2011 20:00, DRUMTREK – Inside drum communication, Pavel Fajt a Tomáš Neuwerth koncertují s netradičním použitím bicí soupravy spolu se speciálně vyrobenou elektronikou, v čajovně Mandala.

 

O víkendu od 5. do 7. srpna 2011 budou znít ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm líbezné i temperamentní slovenské melodie na hudebním festivalu Jánošíkův dukát.

 

Hvězdárna Valašské Meziříčí pořádá v kavárně Hotelu APOLLO v pátek 5. srpna 2011 od 18:00 hodin BESEDU PRO VEŘEJNOST S AUTOGRAMIÁDIOU amerického astronauta Andrew J. Feustela, který do vesmíru letěl s Krtečkem.

 

Výlet pod Lysou horu v sobotu 6. srpna 2011 s Klubem zdraví: odjezd: 6:45 Štramberk-Prosek, 6:50 Štramberk-Palárna, 7:00 Kopřivnice – před budovou Měst.úřadu, 7:40 Frenštát p. R. – aut. stan. u škol 8:50. Příjezd na Visalaje 9:00. Rozchod po trasách dle výběru, 17:45 Odjezd Visalaje.

  

Bývalé škvárové hřiště pod internáty v novém kabátě bude slavnostně otevřeno v neděli 7. srpna, od 16 hodin zde FC Kopřivnice sehraje zápas s Klubem fotbalových internacionálů ČR.

 

Pro příznivce kytarových tónů je pozvánka na koncert maďarského kytaristy SÁNDORA MESTERA, který se odehraje v podkroví Muzea Fojtství v Kopřivnici dne 11. 8. 2011. Začátek koncertu v 17:00 hodin. VSTUP ZDARMA!

 

Sežrání mamuta – pravěká hostina se koná v sobotu 13. 8. 2011 na Štramberské Trúbě. Čeká na Vás porcování a ochutnávka pravěkých a historických specialit, ukázka pečení přírodního kváskového chleba, stylová obsluha, zábavné soutěže, dobová hudba. Po setmění letní kino s promítáním filmu Byl jednou jeden král.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice