28. 7. 2023

Nemocnice Nový Jičín zřídila novou stomatologickou ambulanci, zaměřenou i na stomatochirurgickou péči. Náklady na stavebně-technické úpravy a přístrojové vybavení převyšují částku 4 miliony korun, přičemž částkou 1,15 milionu korun investici podpoří město Nový Jičín ze svého rozpočtu a 3,1 milionu korun pokryje nemocnice z vlastních zdrojů. Spuštění provozu zubní ordinace je plánováno od 1. 8. 2023 a očekáváný plný provoz je plánován od 1. 1. 2024. Pracoviště bude umístěno v prostorách novojičínské stomatologické polikliniky na ulici Msgr. Šrámka. Vzhledem k očekávanému vysokému zájmu občanů s žádostí o registraci k zubnímu lékaři bude tato probíhat pouze elektronicky, a to na webových stránkách Nemocnice Nový Jičín nebo prostřednictvím QR kódu v čekárně zubní ambulance.

Prostory jedné z ambulancí výhledově nemocnice plánuje poskytnout i pro zajištění zubní pohotovosti a rovněž bude zajištěna návaznost na další služby jako je ortodoncie, zubní laboratoře, patologie a sterilizace.

 

INFORMACE K NEZAJIŠŤOVÁNÍ AUTOBUSOVÝCH SPOJŮ DOPRAVCEM Z-GROUP BUS A.S.

Na desítky autobusových spojů marně v minulých dnech čekali cestující na autobusových zastávkách v jihovýchodní části Novojičínska a nyní také na Vítkovsku a Opavsku. Dopravce Z-Group a. s. nevypravil část autobusových linek, které má zajistit na základě smluv uzavřených s Moravskoslezským krajem na poskytování veřejných služeb v přepravě cestujících veřejnou linkovou osobní dopravou.

Dopravce tento stav vysvětluje problémy spojenými s absencí řidičů (dovolené, nemocenské apod.). Protože tak neplní povinnosti z uzavřených smluv, uděluje mu Moravskoslezský kraj za nezajištění spojů sankce. Výkonem kontroly je pověřena společnost Koordinátor ODIS s.r.o. Od počátku smluvních vztahů s dopravcem Z-Group bus a.s. mu Moravskoslezský kraj udělil sankce za zhruba 13 milionů korun.  

Denně jsou moravskoslezskému krajskému úřadu doručovány stížnosti z jednotlivých měst a obcí, cestující si stěžují i vedení Moravskoslezského kraje. Představitelé samosprávy i odpovědní zaměstnanci krajského úřadu intenzivně jednají s dopravcem a neustále hledají v rámci svých kompetencí a smluvních možností řešení tohoto problému.

V minulosti byly problémy dopravce Z-Group bus zaznamenány i v jiných dopravních oblastech, ale vždy se mu podařilo situaci stabilizovat. Dopravce zajišťuje na základě dlouhodobých smluv dopravní obslužnost ve čtyřech oblastech v Moravskoslezském kraji, a to v oblasti Třinecko/Jablunkovsko do 12/2025, v oblasti Novojičínsko východ do 12/2028 a v oblasti Opavsko, Vítkovsko do 06/2029.

Pokud se situace, která nyní nastala v okresech Opava a Nový Jičín, nezlepší, je možné vyhlásit nové výběrové řízení a hledat nového dopravce. Je ale nutné upozornit, že celý proces, jak ukončení smluvního vztahu se stávajícím dopravcem, tak i vyhlášení nového výběrového řízení a uzavření smlouvy s novým dopravcem, je velmi zdlouhavý. Moravskoslezský kraj v současné době v rámci svých kompetencí a smluvních možností o možnosti zajištění dopravy prostřednictvím jiného dopravce intenzivně vyjednává.

Dopravce informuje Moravskoslezský kraj o situaci, je to však většinou večer před (ne)vyjetím spojů, nebo až ráno, navíc se situace neustále mění, takže je takřka nemožné včas informovat cestující veřejnost o změnách – informace podává Koordinátor ODIS na svých webových stránkách – a znemožňuje to také přijmout případná opatření.

Cestující má právo na vydání potvrzení o vynechání spoje s tím, že místa vydávání potvrzení stanoví dopravce ve smluvních přepravních podmínkách. Cestující je také oprávněn podat u dopravce stížnost. V souladu s přepravním řádem však nemá právo na náhradu škody.

Cestujícím se omlouváme a ujišťujeme je, že uděláme maximum ke zjednání nápravy. Moravskoslezský kraj ale nedisponuje vozidly, která by mohl na linky operativně nasadit. Musí poptávat další dopravce, kteří ovšem také zápasí s nedostatkem řidičů a nemají potřebný počet autobusů na tak rozsáhlý výpadek.

 

KONCERT: LETNÍ KONCERT | TA HAKUNAKONCERT: LETNÍ KONCERT | TA HAKUNA-30.7.2023 17:00, Sad Dr. Edvarda Beneše. Soulová banda z beskydských končin (Nový Jičín) útočí na tvou duši, hlavu i uši…

 

PÁTEK | 28. července 2023

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA: Hora Bohů a pokladů | Štramberk

Komentované vycházky na Kotouč v rámci akce Prázdniny s muzeem Šipka. Během 7 pátečních termínů se můžete zúčastnit komentované vycházky na Kotouč se seznámením se s Národním sadem, jeskyní Šipkou a jejími pravěkými obyvateli – Neandrtálci, lomem Kotouč, jurským korálovým útesem, jedinečnou přírodou Štramberka či bronzovými poklady.

V ceně je zahrnut i vstup do Muzea Šipka.

Kde: Start v Muzeu Šipka Štramberk, Zauličí 456 | Kdy: 10:00 a 14:00

Vstupné: 100 Kč dospělí, 50 Kč děti

KONCERT: Matyáš | Příbor

Páteční Marmeláda v Bistru Viktorina LOCA. Užijme si léto společně a s hudbou! Připravujeme pro vás pravidelné muzicírování, v létě opět pod podloubím před Bistrem Viktorina. Tentokrát k nám Matyáš přiveze svůj pornofolk. Aby radost nezmizela.

Kde: Náměstí před Bistrem Viktorina | Kdy: 18:00

Vstupné dobrovolné.


SOBOTA | 29. července 2023

DIVADLO: Odvaha vzdorovat | Hukvaldy

Divadelní představení Don Quijote de la Ancha. Šermíři Adorea z Olomouce opět navštíví hrad Hukvaldy a Vy můžete být u toho!

Kde: Hrad Hukvaldy | Kdy: 10:00 – 17:00

Vstupné: 130 Kč dospělí, 90 Kč děti

FESTIVAL: Buskerfest | Štramberk

Léto je tu a tak se již čtvrtým rokem do Štramberka vrací neformální pouliční festival Štramberský Buskerfest. Na konci července, přesně 29. – 30. 7. 2023 opět uličky našeho malebného městečka ožijí uměním.

Co se bude dít? Během posledního červencového víkendu přijedou do našich ulic pouliční umělci (tedy „buskeři“) z různých blízkých i vzdálených koutů naší země. Muzikanti, divadelníci, kejklíři i malíři, umělci velcí, malí, pro davy i jednotlivce, extravagantní i něžní.

Festival je speciální tím, že nemá žádný konkrétně daný časový rozvrh ani program. Umělce je možno potkat na různých místech a v různou dobu po celé dva dny. A tak budete moci zažít netradiční procházku městem, obohacenou o zážitky, které se stanou jen v tu chvíli a právě na tom místě, kde se zrovna s umělci setkáte.

Kde: Náměstí Štramberk

Vstupné dobrovolné.

Myslivecký letní večer | Příbor

Tradiční Myslivecký letní večer. Akce v rámci oslav 100 let založení mysliveckého spolku v Příboře. Můžete se těšit na hudební skupinu „JAK – JAKO“. Bohaté občerstvení a tombola o hodnotné ceny.

Kde: Myslivecká chata na točně | Kdy: 16:00


NEDĚLE | 30. července 2023

FESTIVAL: Buskerfest | Štramberk

Léto je tu a tak se již čtvrtým rokem do Štramberka vrací neformální pouliční festival Štramberský Buskerfest. Na konci července, přesně 29. – 30. 7. 2023 opět uličky našeho malebného městečka ožijí uměním.

Co se bude dít? Během posledního červencového víkendu přijedou do našich ulic pouliční umělci (tedy „buskeři“) z různých blízkých i vzdálených koutů naší země. Muzikanti, divadelníci, kejklíři i malíři, umělci velcí, malí, pro davy i jednotlivce, extravagantní i něžní.
Festival je speciální tím, že nemá žádný konkrétně daný časový rozvrh ani program. Umělce je možno potkat na různých místech a v různou dobu po celé dva dny. A tak budete moci zažít netradiční procházku městem, obohacenou o zážitky, které se stanou jen v tu chvíli a právě na tom místě, kde se zrovna s umělci setkáte.

Kde: Náměstí Štramberk

Vstupné dobrovolné.


PONDĚLÍ | 31. července 2023

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA: Muzeum nákladních automobilů Tatra | Kopřivnice

Chcete mít muzeum takřka pro sebe a zažít jej zase trochu jinak? Přijďte na speciální pondělní komentovanou prohlídku. Každé prázdninové pondělí jsou pro vás připraveny dvě varianty komentovaných prohlídek v rámci projektu „Technotrasa surová krása“, který spojuje unikátní technické památky severní Moravy a Slezska. ODBORNÉ KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY pro dospělé návštěvníky, s kurátorem, zaměřené odborně a technicky. Tato varianta komentované prohlídky je určena návštěvníkům od 12 let.

Kde: Muzeum nákladních automobilů Tatra | Kdy: 9:00

Letní pondělní taneční | Kopřivnice

Škola tance pro děti a mládež bez nutnosti tanečního partnera či potřeby návaznosti.

Kde: Sad Dr. Edvarda Beneše | Kdy: 18:00

Vstupné zdarma.

 

Gulášové slavnosti

KDY: sobota 29. července, od 9.30 hodin

KDE: Amfiteátr na Horečkách, Frenštát p. R./Trojanovice

ZA KOLIK: zdarma

PROČ PŘIJÍT: soutěž ve vaření kotlíkového guláše, pohodová rodinná atmosféra, atrakce pro děti, občerstvení, lanovka v provozu od 9 do 21. Program: 10.30 hodin – Bosobos dixi a jaz, 12.30 hodin – FRE/E/ROCK, rockový band, 14.30 hodin – Hobití noha, punk rock, 16 hodin – vyhlášení výsledků, 16.30 hodin – Ronjam, rock beat, 18.30 hodin – Hard Balls, hard rock, 20.30 hodin Sagar Queen Fredie Mercury Show.

 

Myslivecký letní večer

KDY: 29. července, od 16 hodin

KDE: Myslivecká chata, Příbor-Točna

ZA KOLIK: neuvedeno

PROČ PŘIJÍT: Myslivecký spolek Příbor zve v rámci oslav 100 let myslivosti v Příboře na tradiční letní večer s hudební skupinou Jak Jako. Chybět nebude tombola, ve které je 1. cena srnec.

 

Beskyd Rallye Turzovka 2023

KDY: sobota 29. července, od 11 do 13 hodin

KDE: Werk Arena, Třinec

ZA KOLIK: zdarma

PROČ PŘIJÍT: V Třinci se zastaví unikátní jízda veteránů. V sobotu 29. července tudy budou projíždět účastníci Beskyd Rallye Turzovka – 26. ročníku spanilé jízdy beskydskou krajinou. Účastníci rallye se v době od 11 do 13 hodin zastaví na přestávku před další jízdou na parkovišti před Werk Arenou. Přijďte se podívat na unikátní pojízdné muzeum aut.

 

Beskydské hudební léto

KDY: pátek 28. července, od 16.30 hodin

KDE: Hotel Sluníčko, Ostravice

ZA KOLIK: 590, dětské a ZTP/P 290, do 2 let zdarma

PROČ PŘIJÍT: 17. ročník festivalu na Ostravici, kdy zazní muzika mezi horami. Festiválek bude ve znamení zpěvačky Kaczi, Pokáče a Michala Horáka.

 

Baška žije

KDY: sobota 29. července, od 12 hodin

KDE: přehrada, Baška

ZA KOLIK: 700 Kč na místě

PROČ PŘIJÍT: Třetí ročník hudebního festivalu na přehradě, kde na účastníky čeká hudební nářez! Zahájení festivalu je v pravé poledne, v 12.15 hodin stane na pódiu kapela Šrouby a Matice a pak už to pojede – DESmon, Jelen, Marpo&TroubleGang, Kali&Peter Pann, Sima a hodinu před půlnocí Kontrafakt

 

Bluegrass Theatre Metylovice 2O23

KDY: neděle 30. července, od 17 hodin

KDE: Bluegrass Theatre, Metylovice

ZA KOLIK: 250 Kč

PROČ PŘIJÍT: Na své si přijdou zejména milovníci bluegrassu, ale nejen oni. Vystoupí Radim Zenkl & Ondra Kozák, multiinstrumentalisté, kteří skládají písně vlastní tvorby doplněné o bluegrassové, swingové, keltské a world music tradicionály v osobitých aranžmá. Další vystupující First edition je čerstvě založená slovenská bluegrassová kapela o čtyřech lidech a Ptačorko je domácí kapela, která hraje akustickou hudbu, nástrojově vycházející z jedné ze současných podob angloamerického folklóru nazývaného bluegrass.

 

Pivní festival

KDY: sobota 29. července, od 15 hodin

KDE: Hasičárna U Hynečků, Brušperk

ZA KOLIK: 100 Kč

PROČ PŘIJÍT: Pivní festival v Brušperku nebude jen o pivu. Vždy po hodině a půl se postupně na pódiu vystřídají kapely 432 Hz, Oborní zvěř, Original Alcoholic Jazz Band, ECHO, Feccal Matters – Nirvana and SOAD cover band Frýdek-Místek a KARM. Akce končí hodinu po půlnoci.

 

Ostravský prajd 2023

KDY: 29. července od 13 hodin

KDE: Komenského sady, Ostrava

ZA KOLIK: zdarma

PROČ PŘIJÍT: Půjde o pátý ročník LGBT+ průvodu. Ulice Ostravy ožijí barevnými transparenty, skandováním a hudbou Rhythms of Resistance. Průvod povede centrem Ostravy. Sraz je ve 13 hodin v Komenského sadech u busty J. A. Komenského (za Novou radnicí), odkud vyjde průvod do centra a vrátí se zpět do Komenského sadů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice