28. 8. 2020

Na čtvrtečním zasedání zastupitelstva (27. 8.) došlo k rekonstrukci Rady města Kopřivnice. Z funkce místostarostů byli odvoláni Adam Hanus (Krásná Kopřivnice), Stanislav Šimíček (KDU-ČSL) a Dagmar Rysová (SNK) a z rady města byli dále odvoláni Kamila Mrva (Krásná Kopřivnice) a Pavel Janek (KDU-ČSL). Nově má naše město dva místostarosty. Prvním je Dušan Krompolc (ANO 2011) a druhým René Lakomý (NEZ), který ve volbách kandidoval za Sdružení nezávislých Kopřivnice (SNK). Sedmičlennou radu aktuálně tvoří se starostou Miroslavem Kopečným a místostarosty Dušanem Krompolcem a Reném Lakomým dále Ladislav Stehlík (Piráti pro Kopřivnici), Zdeněk Grygarčík (ANO 2011), Zdeněk Babinec (ODS) a Ivan Telařík (SPD). Nově utvořená kolice je tak tvořena pěti subjekty a dále ji podporují Jan Holub (ČSSD) a Lumír Pospěch (PRO Zdraví a Sport).

 

S KTK můžete živě sledovat závody Formule 1 – 2020. Na kanálech Sport1 HD a Sport2 HD se opět můžete těšit na bohaté menu a kompletní pokrytí závodů, včetně tréninků a kvalifikací, zajímavé hosty a reportáže. Ty pravé emoce vám pak zprostředkují tradiční komentátoři a experti našeho televizního týmu, Tomáš Richtr, Števo Eisele, Josef Král a další. Živě s balíčkem Thematic HD na KTKdigi.

30.8. Velká cena Belgie (Spa-Francorchamps, Belgium)

6.9. Velká cena Itálie (Monza, Italy)

 

S rekonstrukcí zanedbaného vlakového nádraží v Kopřivnici by se mhlo začít už v roce 2022. Správa železnic plánuje rekonstruovat především budovu pro cestující. Část nízkého podlouhlého objektu by měla být zdemolována, další její část obsahující sklady, a především drážní technologie, zůstane zachována. Projekt řeší vybudování parkoviště i místa pro odstavení jízdních kol včetně nabíjecích stanic pro elektrokola i elektromobily. Současný záměr by měl být i s připomínkami města dopracován zhruba během října a listopadu letošního roku.

 

Modernizace letního stadionu bude pokračovat uvnitř tribuny. Další na řadě je rekonstrukce elektroinstalace v objektu tribuny. Město již uzavřelo smlouvu s prováděcí firmou. Ta by s pracemi měla začít až v listopadu poté, co skončí sportovní sezona na letním stadionu. Výměna elektroinstalace by měla přijít na víc než 2,4 milionu korun.

 

Veřejná setkání občanů místních částí s vedením města se uskuteční začátkem druhého zářijového týdne. Na nich se občané dozvědí informace o tom, co se zrealizovalo v dané části města od jara loňského roku nebo jaké investice jsou v plánu na nejbližší období. První veřejné setkání s občany proběhne ve Vlčovicích v pondělí 7. září v tamním kulturním domě. Následující den se akce uskuteční v Katolickém domě v Lubině a poslední je v plánu ve středu 9. září v Kulturním domě v Mniší. Začátek všech tří veřejných setkání s občany je stanoven na 17. hodinu.

 

V sobotu 29. 8. 2020 se koná mezinárodní turnaj v metané, který pořádá SOKOL Štramberk, oddíl metané. Zahájen bude v 9. hod s účastí družstev z Rakouska, Německa a Česka v areálu Sokola Štramberk na Zauličí vedle sokolovny.

 

PRO DĚTI: Zakončení prázdnin. Město Štramberk pořádá v pátek 28. srpna od 16.00 hod. na fotbalovém hřišti Bařiny. Těšit se můžete na slavnostní ukončení prázdnin se zábavným programem se Zuzajdou. Vystoupení TK Gradus, skákací hrad i malování na obličej. Od 19.00 hod. zahraje kapela K. I. S.

 

KONCERT: Evamore + hosté, křest CD Evamore Na vysokym kopcu. V pátek 28. srpna od 19.00 hod. v Kulturním domě Příbor se uskuteční koncert a křest CD kapely Evamore se všemi hosty z desky. Od 22.00 hod. bude následovat afterparty až do rána s FCM Radegast.

 

FESTIVAL: Rock Bike fest 2020, Hukvaldy.Čtvrtý ročník outdoorového rockového festivalu obohaceného o extrémní MTB závod, závodem pro děti a závodem na Pumtracku a to vše v kouzelném podhůří Moravskoslezských Beskyd, v kraji hudebního skladatele Leoše Janáčka, konaný poslední prázdninovou sobotu 29. srpna od 9.00 hod. v areálu Hukvaldy – koupaliště. Více na Rock Bike fest.

 

Šermíři Adorea. V sobotu 29. srpna od 11.00 hod. na hradě Hukvaldy se můžete těšit na ukázky palných a chladných zbraní, zbroje, šermířské souboje a volné potyčky v průřezu staletími. V 11.30 hod. Šermíři Adorea z Olomouce zahrají představení Hrdinové. V 13.30 hod. je připraven souboj s vojenského prostředí a v 15.30 hod. se představí s představením Duel. Kapacita návštěvníků je omezena. Změna programu vyhrazena.

 

Kdo chce býti veselý aneb písně žáků darebáků ve Štramberku. Dobová hudba Devětsil a Divadlo Pod věží Štramberk pořádají v sobotu 29. srpna od 20.00 hod. večer plný satiry a lásky v Amfiteátru pod Starou věží. Vstupné dobrovolné. Za nepříznivého počasí se akce přesouvá do Kulturního domu.

  

KONCERT: Promenádní koncert: Lašský dechový orchestr, Štramberk. Národní sad ve Štramberku opět v neděli 30. srpna od 15.30 hod. rozezní v rámci Promenádních koncertů. Tentokrát zahraje Lašský dechový orchestr. V případě nepříznivého počasí se koncert nekoná.

 

KONCERT: Kouzlo příborských varhan. Římskokatolická farnost Příbor pořádá v neděli 30. srpna od 18.00 hod. koncert Romantické hudby v klášterním kostele sv. Valentina. Zazní skladby C. Francka, L. Boellmana, Ch. M. Widora a dalších. Vstupné dobrovolné.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice