29. 10. 2018

 

Ustavující zastupitelstvo zasedne příští středu ve zrekonstruované Ringhofferově vile. Jednadvacet nových členů zastupitelstva zvolili Kopřivničané v komunálních volbách, které se uskutečnily 5. a 6. října 2018. Zastupitelský slib přednesou zvolení kandidáti na ustavujícím zasedání zastupitelstva, které je naplánováno na středu 31. října v netradičních prostorách Ringhofferovy vily. „Rozhodli jsme se, že první ustavující zasedání nového zastupitelstva města uskutečníme v jiných prostorách než je běžné. Díky tomu, že se nám v letošním roce podařilo dokončit rekonstrukci Ringhofferovy vily, padla volba na ni,“ potvrdil informaci starosta města Miroslav Kopečný. Poslední říjnový den nejenže noví zastupitelé složí slib, ale měli by také rozhodnout o tom, kdo na následující volební období usedne v radě a ve vedení města.

 

KDK zveřejnil NÁHRADNÍ TERMÍN pro PŘEDSTAVENÍ „S TVOJÍ DCEROU NE“ – je to pondělí 18. 2. 2019, 19:00. Původní vstupenky zůstávají v platnosti, nebo je možné je vrátit v informačním centru do 31. října 2018.

 

Likvidace autovraků zdarma včetně potvrzení o převzetí vozidla proběhne letos 3. listopadu od 8 do 12 hodin. Tradiční akci organizuje odbor životního prostředí s autovrakovištěm Ženklava. Na něj je potřeba se obrátit na uvedených kontaktech kvůli nahlášení, které můžete učinit až do 3. listopadu, kdy akce probíhá. Nepojízdná auta budou odtažena. K likvidaci vozu je nutná přítomnost majitele s občanským průkazem nebo plná moc, doklady od vozidla a nově i číslo účtu, na který bude poskytnuta případná odměna.

 

V pondělí 29. 10. pořádá ASPV den otevřených dveří. Na ukázku je připraveno Cvičení Rodičů + Dětí (SPV), velká tělocvična, zimní stadión Kopřivnice 16.00.

 

Divotvůrna na Kadláčkově zve na Divotvorný Halloween, ve středu 31. 10. 2018, coby oslavu podzimu, přírodních sil, světla a tmy, pocta předkům – od 14.00.

 

Akustická divočina Honzy Comara Ražnoka se chystá ve středu 31. 10. v Greenu od 19.00 – 22.00.

 

Výstava účastnic podzimního kurzu patchworku se koná v knihovně v čítárně ve středu 31. října v 17:00.

  

Než přijede sanitka, pomůže školený laik. Dispečer jej najde v aplikaci. Na přelomu roku má v Moravskoslezském kraji začít fungovat systém rychlé zdravotnické pomoci na vyžádání. V současnosti vidí operátor záchranky jen databázi svých posádek a jejich rozmístění v regionu. V novém systému jich výrazně přibude. Dispečer totiž uvidí i registrované školené zachránce. Takzvaný first responder může člověku v nouzi poskytnout první pomoc ještě před příjezdem profesionálů, v systému bude zaznačeno i rozmístění externích defibrilátorů.

 

Město Kopřivnice aktuálně nabízí dva byty o velikosti 1+2 za podmínky přistoupení k dluhu a to na ulici Obránců Míru. Byty jsou určeny stávajícím nájemcům městských bytů, kdy se jedná o pár, mající v péči alespoň jedno nezletilé dítě nebo osamocený rodič s minimálně dvěma nezletilými dětmi. Vyplněná přihláška se odevzdává v neprůhledné a zapečetěné obálce nejpozději do 12. listopadu do 16 hodin na radnici, na oddělení bytové správy.

 

Druhý fichtl day letošního roku, uspořádali členové plochodrážního klubu v sobotu 20. října v areálu letního stadionu. Stejně jako 31. března se jednalo o závod strojů s nízkým obsahem válců, avšak oproti jarní akci se maraton kol snížil z pěti hodin na čtyři. Celkově bylo na startu připraveno 18 strojů, které v daném čase kroužily na více než kilometr dlouhém okruhu po dobu stanoveného času. Motocykly značka Pionýr buď řídil jednotlivec, nebo se dle domluvy střídala domluvená dvojice. Nasazení a chuť se bavit účastníkům nechyběla a v náročném závodě zvítězil Jakub Bělík, který najel celých 160 kol. Vítězství bylo o to obdivuhodnější, že celý závod absolvoval zcela sám. Na duhém místě skončila dvojice Jakub Křístek a Kateřina Quardová. Třetí místo vybojoval opět jednotlivec a to Ondřej Kladiva, který zajel 155 kol. O pořadí na druhém až čtvrtém místě musel rozhodnout běh. Tři jezdci, kteří měli na svém kontě stejný počet najetých kol se o pořadí nakonec utkali v běhu na jedno kolo plochodrážního oválu. Akce poté pokračovala od 14 hodin plochou dráhou dětí na kolech a jiných strojích.

 

Blíží se letošní Motýlek pod názvem Motýlek taneční. Ve dnech 9. – 10. listopadu se bude v Kulturním domě Kopřivnice konat již dvacátý druhý ročník přehlídky tance, zpěvu a dramatické tvorby handicapovaných dětí Motýlek 2018. Hlavní ideou této kulturní akce je integrace postižených dětí a mládeže do společnosti. Letošního Motýlka se zúčastní cca 300 účastníků různého věku a druhu postižení z České republiky, Polska a Anglie, které vystoupí ve společných vystoupeních. Během této dvoudenní společenské události pro ně bude připravena spousta doprovodných akcí, mezi kterými je třeba zmínit páteční odpolední pracovní workshopy – tvořivá dílna, taneční dílna a muzikodílna. Od 16.00 hod proběhne módní přehlídka, kterou budou předvádět žáci ZŠ E. Zátopka a žáci ZŠ a MŠ Motýlek. V průběhu módní přehlídky vystoupí Taneční klub Štramberk. Výtěžek z této akce bude použit na dofinancování nového svozového auta. Od 17.00 hod bude program pokračovat vystoupením žáků ZUŠ Zdenka Buriana pod vedením paní učitelky Vraspírové, všechny děti i dospělí se těší na koncert skupiny VOXEL a diskotéku, kterou bude uvádět DJ Stoupa. Na všechny tyto akce je zvána i veřejnost. V sobotu 10. listopadu dopoledne mají možnost účastníci festivalu Motýlek poznat okolí Kopřivnice, navštívit výstavy, muzea apod. Ve 14 hodin pak bude zahájen čtyřhodinový galaprogram, během kterého předvedou účastníci přehlídky veřejnosti svá krásná vystoupení a v prostorách chodeb KDK zahájí výstavu fotografií. Všichni občané z Kopřivnice i z dalekého okolí jsou srdečně zváni, aby přišli děti povzbudit a strávit s nimi příjemné odpoledne. Moderátorem sobotní přehlídky je pan Roman Pastorek. Hlavním pořadatelem této oblíbené akce je Základní škola a Mateřská škola Motýlek Kopřivnice spolu s KD Kopřivnice za podpory města Kopřivnice a Občanského sdružení při Dětském centru Kopřivnice.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice