29. 11. 2023

Povídání o včelách, včelích produktech a jejich vlivu na zdraví v podání zástupce ZO Českého svazu včelařů Kopřivnice Mgr. Ladislava Myšáka. Kdy: 5. prosince 2023 v 10 hodin v budově Městského úřadu Kopřivnice v místnosti zastupitelstva města – 10. patro. VSTUP VOLNÝ, kdo potvrdí svou účast do 4. 12. 2023 na E-mail: radka.krysova@koprivnice.cz, drobnou pozornost ve formě včelího produktu bude mít připravenu.

 

Křest knihy „ Tatra osobní automobily na plakátech a prospektech“ proběhne ve čtvrtek 14. 12. 2023 od 17:00 v prostorech Muzea nákladních automobilů Tatra. Od 18:00 bude zahájena autogramiáda pro zájemce z řad veřejnosti   

 

Kopřivnice má dva vánoční stromy. V sadu E. Beneše a v centru města byly instalovány vánoční stromy. Stejně jako v předchozích letech je městu darovali lidé ze svých zahrad – jedná se o stromy, které by musely být z různých důvodů brzy pokáceny. Ani jeden tedy nebyl poražen jen kvůli tomu, aby zdobil Kopřivnici během adventu.

Jeden vánoční strom bude dělat kolemjdoucím radost v sadu E. Beneše, který se během revitalizace centra stal dějištěm většiny venkovních akcí v režii Kulturního domu Kopřivnice. Druhý stromeček bude v novém centru. „Sad E. Beneše nabízí krásnou vánoční atmosféru, a proto bychom v něm rádi vánoční strom zachovali i po otevření revitalizovaného centra. Na první adventní neděli máme připraveno Putování od stromu ke stromu, kterým obě místa propojíme. Podobné to bude i v případě Mikulášské jízdy. Akce tím získají nový rozměr a budou o to zajímavější,“ uvedla Lenka Heráková z odboru školství, kultury a sportu. V sadu E. Beneše budou probíhat také tradiční jarmarky a zimní kino Kinočka, zatímco do centra lidé budou moci přijít na akci Česko zpívá koledy nebo na premiérové Adventní čtení.

Vánoční stromy městu letos nabídlo osm zájemců. Do sadu E. Beneše byl vybrán smrk, který rostl na pozemku společnosti LB Cemix na ulici Janáčkově a musel by být brzy pokácen, protože zasahoval do drátů vedení a do zídky. Ten bude ozdoben novými červenými a stříbrnými ozdobami plus blikajícími světelnými řetězy. Menší strom do centra daroval pan Szabó z ulice Sluneční. Krásná jedle by musela být brzy skácena, jelikož předchozí majitelé zahrady ji zasadili příliš blízko oken domu. Také ta se v následujících dnech dočká světelných řetězů a zlatých i stříbrných baněk. Oba stromy se poprvé rozsvítí první adventní neděli. Oběma dárcům moc děkujeme!

 

Mikulášský běh letos doplní stylové bruslení. Blíží se doba, kdy děti navštíví Mikuláš se svým andělským a ďábelským doprovodem. Do Kopřivnice zamíří již v sobotu 2. prosince, a to na pozvání pořadatelů dopoledního Mikulášského běhu. Spolu s tradičními hosty přijedou malé závodníky povzbudit také Olaf a Grinch. Odpoledne pak bude patřit premiérovému Mikulášskému bruslení.

Mikulášský běh, který pořádá město s Atletickým klubem Emila Zátopka, je určen pro děti ročníku 2012 a mladší. Prezentace mladých běžců začne v sobotu v 9 hodin před radnicí a od 10 hodin už budou na stejném místě probíhat starty jednotlivých věkových kategorií. Pro děti ročníku 2020 a mladší bude připravena trať o délce 70 metrů, nejstarší budou muset uběhnout 420 metrů. Všichni závodníci se mohou těšit na mikulášskou nadílku a tři nejlepší v každé kategorii dostanou navíc pěkné ceny a medaile. Chybět nebude ani teplý čaj na zahřátí. Propozice najdete na www.atletikakoprivnice.cz, startovné bude zdarma.

Mikulášské bruslení je novinkou letošního roku. Probíhat bude v sobotu od 15:15 do 16:30 hodin na místním zimním stadionu. „Zveme všechny rodiče s dětmi, aby si přišli zabruslit za rytmů mikulášských a vánočních písniček. A abychom vytvořili tu pravou mikulášskou atmosféru, doporučujeme nezapomenout doma stylové andělské a čertovské kostýmy nebo doplňky. Podívat se přijedou také Mickey Mouse s Minnie a pro každého bruslaře bude připravena odměna v podobě čokoládového Mikuláše,“ pozval Břetislav Orlík z odboru školství, kultury a sportu. Za vstup zaplatí děti obvyklých 40 korun a dospělí o desetikorunu více. Brusle si bude možné půjčit za 40 korun.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice