29. 12. 2021

V úterý 28. prosince byl otevřen lyžařský areál na Červeném kameni a byla zahájena lyžařská sezona. Od středy 29. prosince bude areál otevřen pro denní lyžování od 9 do 15 hodin a pro večerní lyžování od 17 do 20 hodin. Ceník najdete spsk.koprivnice.org > Upozorňujeme návštěvníky, že platba je možná pouze v hotovosti. Kamera LYŽAŘSKÝ AREÁL – SPRÁVA SPORTOVIŠŤ KOPŘIVNICE (koprivnice.org)

 

 

 

 

 

 

 

Den před Silvestrem vystoupí v 17 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Novém Jičíně Městská dechová hudba Nový Jičín. V programu nazvaném Aleluja zpívejme zazní koledy a vánoční melodie známých autorů. Jako hosté vystoupí Komorní chrámový sbor z Nového Jičína a Kvartet žáků ZUŠ Nový Jičín na žesťové nástroje pod vedením Pavly Davidové.

 

Pro milovníky aktivního pohybu pořádá ve čtvrtek 30. prosince Sportovní klub Studénka již 43. ročník Předsilvestrovského pochodu Poodřím. Prezentace je od 8 do 9 hodin v zahradě Dělnického domu ve Studénce.

 

V pátek 31. prosince se uskuteční silvestrovská vycházka v Novém Jičíně. Sraz účastníků je v 8 hodin v Novém Jičíně u prodejny LIDL. Odtud účastníci vyrazí pěšky na Libhošťskou hůrku, kde bude posezení. Následuje návrat do Nového Jičína společně přes Rakovec. Účast je na vlastní nebezpečí, občerstvení s sebou.

 

Netradičním způsobem se letos uskuteční tradiční Silvestrovský běh hodslavskými uličkami. Vzhledem k současným vládním opatřením se XXI. ročník tohoto populárního běhu bude konat bez časomíry, bez zápisu a bez registrace. Startuje se v pátek 31. prosince od 10 hodin u Hospůdky na dolním, cíl je na parkovišti před obecním domem. Kdo bude chtít, může si čas změřit individuálně a výsledek může zaslat na obec. Pro účastníky je po doběhnutí přichystáno v altánu za restauraci Fojtství přichystáno malé překvapení pro děti.

 

Příjemnou procházku nabízí rovněž akce Štramberkem za líbeznými betlémy. Vydat se na pouť Štramberkem a při ní si prohlédnout zhruba čtyři desítky různých betlémů za okny domů a provozoven je možno kdykoliv až do 2. února.

 

Milovníci techniky mají i mezi svátky a Silvestrem možnost navštívit komentovanou prohlídku motorového vlaku Slovenská strela v Kopřivnici, a to do čtvrtku 30. prosince. Prohlídky začínají vždy v 11, 14 a 15 hodin. Není od věci se předem nahlásit.

 

 

 

Armáda spásy Kopřivnice letos rozdala 125 vánočních dárků, které získala v rámci celorepublikové sbírky Krabice od bot. Dárečky putovaly do Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Kamarád a k uživatelům Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi Kopřivnice, Příbor, Štramberk a Prevence bezdomovectví Kopřivnice. Poděkování patří všem, kdo se do sbírky zapojili!

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice