29. 4. 2020

Termín zápisů do vzdělávacích zařízení Mateřských škol Kopřivnice, p. o., i do Mateřské školy Polárka je stanoven na období od 4. do 15. května. Formuláře Žádosti o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání, Zápisní list a další potřebné dokumenty rodiče najdou na webových stránkách obou školských zařízení. Ty po vyplnění a podepsání spolu s kopiemi rodných listů, očkovacího průkazu či nájemní smlouvy v případě, že bydlí mimo své trvalé bydliště, mají doručit do vzdělávacího zařízení.

Pro umístění dítěte do jednoho z devíti zařízení spadajících pod Mateřské školy Kopřivnice – tedy MŠ Česká, Francouzská, I. Šustaly, Krátká, Lubina, Mniší, Pionýrská, Z. Buriana – Jeřabinka či Záhumenní – mají rodiče čtyři možnosti pro podání přihlášky. Elektronicky do datové schránky školy, e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem, pozor, nelze poslat prostý e-mail, poštou na adresu Mateřská škola Krátká 1105 nebo osobně. Pokud budou chtít rodiče přijít osobně, musí se předem telefonicky domluvit na 4. nebo 11. května jen do Mateřské školy Krátké.  MŠ Polárka příjímá žádosti osobně pouze v pondělí 4. května.

Přijímat se budou děti dle kritérií, která mají obě vzdělávací zařízení zveřejněna na svých webových stránkách. Přednost mají především předškolní děti, pro které platí povinná předškolní docházka, a pak se přijímají děti od nejstarších až po nejmladší. Při přijímání se přihlíží i k sourozencům v zařízení.

Po obdržení všech potřebných dokumentů k zápisu pošle rodičům školka registrační číslo na e-mail, který uvedli v žádosti. Pod tímto registračním číslem se pak dozvědí výsledky. Rozhodnutí o tom, zda bylo dítě přijato do mateřské školy, se rodiče dozvědí 12. června. V Mateřské škole Polárce vyvěsí výsledky na vstupní dveře 20. května.

 

Systém a webová aplikace, které umožní zhruba 5 tisícům dobrovolníků z Moravskoslezského kraje přihlásit se na plošné testování na koronavirus, jsou připraveny. Krajský úřad vše otestoval na zaměstnancích krajského úřadu. Cílem je ověřit hypotézu, že mezi obyvateli kraje je skupina osob, která nákazu covid+ prodělala, ale neví o tom. Pokud se ukáže přítomnost protilátek v krvi, musí se testovaný podrobit ještě velkému PCR testu a počkat na jeho výsledek v karanténě.

Kraj vytvořil webovou aplikaci, jejímž prostřednictvím se dobrovolníci na odběry přihlásí z domu. Aplikace jim nabídne odběrová místa a čas, kdy a kam mohou na rychlotesty zajet.Testování je v moravskoslezském kraji anonymní. Webovou aplikaci pro první várku zájemců o rychlotesty, spustí kraj ve čtvrtek 30. dubna ve 12 hodin. Dobrovolníci se mohou přihlásit na  https://testovani-protilatek.msk.cz/. Pro další část dobrovolníků se systém opět otevře o týden později 7. května.

 

Akce KDK od 12. března 2020 do 30. června 2020

Koprstar                                                                     Akce zrušena

Chlap na zabití (14.3.2020)                                  Náhradní termín 19. ledna 2021

Partička (18.3.2020)                                               Náhradní termín 27. října 2020.

Kopřivnický plesk (21.3.2020)                           Náhradní termín 3. října 2020.

Společenstvo vlastníků (26.3.2020)                Náhradní termín 27. ledna 2021.

Tři sestry (3.4.2020)                                               Náhradní termín v řešení.

Jarní koncert                                                            Akce zrušena

Lukáš Pavlásek talk show (8.4.2020)             Náhradní termín 7. prosince 2020.

8 Euro na hodinu (18.4.2020)                            Náhradní termín 28. září 2020.

Kopřiva                                                                       Náhradní termín 22. – 24. října 2020

Otec (29.4.2020)                                                       Náhradní termín v řešení.

MAY DAY (2.5.2020)                                               Akce zrušena

Kvartet (13.5.2020)                                                  Pro tuto chvíli se řeší zda akce vůbec bude.

Den dětí                                                                      Akce zrušena.

Malý princ (30.5.2020)                                          Náhradní termín v řešení (pravděpodobně prosinec).

Evropský svátek hudby                                        Akce zrušena.

 

Porušování zákazu parkování je dlouhodobý nešvar zejména na sídlištích. Nezodpovědní řidiči čím dál více dělají problém i pracovníkům Slumeka při vyvážení odpadu a dalších činnostech. A tak popeláři s odtahovou službou a ve spolupráci s Městkou policií vyrazili 27. 4. na kontrolu míst a špatně zaparkovaná auta chtěli odtáhnout. Většina řidičů stihla ke svému vozu přijít před naložením na odtahový vůz, pokutě přesto neunikli. Podobné akce se mají konat častěji a auta, která budou stát mimo vyhrazená místa, budou odtahována.

 

Celkem čtyřiatřicet míst a staveb, ze kterých se lze při hezkém počasí kochat pohledem do okolí, má být zapojeno do společného česko – polského projektu, respektive stezky s názvem Silesianka. Dvaadvacet jich bude na české straně v okresech Opava, Nový Jičín a Ostrava, zbývajících dvanáct pak u našich severních sousedů.Mnohé z vyhlídkových míst již dávno stojí, některé byly vybudovány nově a některé na dokončení teprve čekají. Přípravy celého projektu běží od roku 2016. Hlavním smyslem má být vytvoření zajímavé přeshraniční atraktivity k podpoře cestovního ruchu. Cílovou skupinou jsou pochopitelně turisté z obou stran hranice, především ale rodiny s dětmi. Součástí stezky bude i jakýsi věrnostní program. Lidé budou moci sbírat turistická razítka, a to nejen klasickou formou „do sešitu“, ale i v elektronické podobě. Veškeré výstupy projektu se průběžně zpracovávají a pilotní ověření celého věrnostního programu se předpokládá v turistické sezoně v létě příštího roku 2021. Turisté budou moci získat i určité odměny, třeba společenskou hru o Silesiance. Vše pak má skončit v září 2021 například propagačním roadtripem, kdy vybraní účastníci projedou nebo projdou zvolenou trasu třeba během třídenního výletu. Náklady jsou z velké části hrazeny z fondů Evropské unie, počítá se s tím, že celkem má vše vyjít na 1,5 milionu eur

OKRES OPAVA

Šance v Jakubčovicích

Těchanovická vyhlídka

Vyhlídka Petra Bezruče v Hradci nad Moravicí

Šibenice ve Stěbořicích

Kopřivná v Budišově nad Budišovkou

Radniční věž Hláska v Opavě

OKRES NOVÝ JIČÍN

Rozhledna Bezručova vyhlídka

Rozhledna na Bílé hoře

Rozhledna Kanihura v Bílově

Rozhledna Pohoř-Olšová

Veselská rozhledna v Odrách

Vyhlídková věž Hrad Starý Jičín

Vyhlídková věž Štramberská trúba

Rozhledna Velký Javorník

Rozhledna Slatina ve Slatině

Rozhledna Blahutovice v Jeseníku nad Odrou

OKRES OSTRAVA

Vyhlídková věž Bolt Tower v Dolní oblasti Vítkovice

Vyhlídková věž Hošťálkovice v Ostravě

Vyhlídkové místo Landek v Petřkovicích

Věž Stará Radnice v Ostravě

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice