29. 5. 2020

KTK chystá v následujících dnech dvě akce na Rozhledně Bílá hora:

  • Účastníci projektu Do práce na kole, kteří navštíví v sobotu 30. května nebo neděli 31. května 2020 naši rozhlednu v triku projektu nebo soutěžním nákrčníku, budou mít vstup na rozhlednu zdarma. A pokud dorazí i se svými dětmi mladšími 15 let, je možné na jedno triko či nákrčník vzít s sebou na rozhlednu až dvě děti taktéž bezplatně.
  • Pokud navštívíte Rozhlednu Bílá hora v pondělí 1. června, na Mezinárodní den dětí, společně se svými dětmi, můžete vyšlapat 161 schodů na vyhlídkovou plošinu, aniž byste platili obvyklé vstupné.

 

Koncert zpěvačky Lenky Lo Hrůzové s kapelou Logarytmy v kopřivnickém baru Queens, v pátek 29. 5. 2020. Po dlouhé pauze vás potěší kopřivnická zpěvačka Lenka Lo Hrůzová svým krásným hlasem. Začátek koncertu je ve 20 hodin. Z důvodu dodržování hygienických opatření vstup na akci pouze v roušce.

 

V úterý 2. června 2020, se pro návštěvníky z řad široké veřejnosti znovu otevře kopřivnický krytý bazén. Kromě samotného plaveckého bazénu budou moci lidé využít také saunu, a to v úterý (ženy) nebo ve čtvrtek (muži). V objektu krytého bazénu budou platit zvýšená hygienická opatření, kapacita sauny bude dočasně snížena na 15 osob.

 

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví se rozhodl nabídnout obyvatelům města, kteří se dostali do problémů v důsledku koronavirové krize, poradenskou službu. Poradenství se týká především možností, jak využít sociálních služby či dosáhnout na dávky. Po rady mohou přijít všichni, kteří se v posledních týdnech ocitli v různých životních nebo existenčních problémech. Pomoc na radnici mohou najít také lidé, kteří se kvůli koronaviru ocitli ve finančních problémech, či přišli o bydlení. Poradna na odboru sociálních věcí funguje v úředních hodinách, a to po celý týden. Pokud někdo nechce přijít na radnici, může zavolat a pracovnice k němu přijdou domů. Pracovnice se na požádání prokážou identifikačním průkazem sociálního pracovníka vydaným Městským úřadem Kopřivnice. Kontakty na odbor sociálních věcí a zdravotnictví: tel. 556 879 467 či 556 879 468, e-mail soc(zavináč)koprivnice.cz

 

Anketa Absurdita roku, která je každoročně vyhlašována v rámci podnikatelských soutěží Vodafone Firma roku a MONETA Živnostník roku, přináší letos doslova perly mezi nápady úředníků. Nezdá se ale, že by měly nějak pomoci živnostníkům a podnikatelům, právě naopak. Není to už jenom zdání, ale skutečný stav, že se ve stovkách nařízení, vyhlášek, zákonů a opatření nevyzná už ani veřejná správa sama. Cílem ankety Absurdita roku, jejímž odborným garantem je Hospodářská komora ČR, je na byrokratické nesmysly upozorňovat.

Za dobu své existence přispěla anketa k odstranění celé řady zbytečných zákonů a vyhlášek. Nominace v Anketě Absurdita roku 2020 reagují také na koronavirovou epidemii, takže se polovina z nich vztahuje k opatřením přijatým v této souvislosti.  Absurdní předpisy nominovala i letos veřejnost z řady podnikatelů a různých oborových asociací, svazů a cechů. O vítězné absurditě rozhoduje veřejnost v on-line hlasování.

Hlasovat v letošní anketě, a zvýšit tak šanci na odstranění konkrétní absurdity, je možné do 8. června 2020 na www.firmaroku.cz  a www.zivnostnikroku.cz.

 

V minulých dnech byly zahájeny práce na rekonstrukci stávajícího vodojemu Mniší.  Dle vydaného Rozhodnutí o povolení zvláštního užívání komunikace a schválení dočasného dopravního značení došlo na komunikaci podél vodojemu k provedení plné uzavírky komunikace. V prostoru je zatím proveden dílčí výkop, který znemožňuje průjezd a průchod, v následujících dnech a měsících zde dojde ke značnému pohybu strojů provádějících zemní práce, vozidel pro odvážení zeminy a později pro návoz materiálu.
S ohledem na stísněné parametry komunikace nemůže být zajištěn průchod stavbou. Pohyb by byl pro pěší nebezpečný a za přítomnosti  stavební techniky v prostoru nemožný. Prosíme proto o respektování dopravního značení a nevstupování do prostoru stavby. Je třeba dbát zvýšené opatrnosti i při pohybu po komunikaci v okolí vodního zdroje Kazničov, kde bude probíhat zvýšený pohyb stavební techniky. Stavba bude probíhat do konce roku 2020. Stavbu provádí firma STASPO spol. s r.o., stavbyvedoucí Ing. Filip Holečko, tel. 737572848, v případě potřeby dalších informací se můžete obrátit e-mail adresu: Lenka.Zrnikova@aiisro.cz, odpověď zašleme zpět na Váš kontakt, nebo na zástupce investora Bc. Dalibor Jurčák, tel. 731 691 638.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice