29. 5. 2024

Mateřské školy Kopřivnice zvou rodiče a děti na zábavné odpoledne s názvem HRAJEME SI A POMÁHÁME aneb MÁME RÁDI ZVÍŘATA. Pomoci můžete psímu útulku ve Vlčovicích, a to 30. 5. 2024 od 14:30 do 17:30. START cesty se soutěžemi a úkoly je u MŠ Ignáce Šustaly, CÍL u MŠ Záhumenní.

 

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie dne 19. 6. 2024 od 7:15 do 15:00-území Vlčovice: parcelní č. 177/4, 177/11, 177/13, 177/14, 177/15, 177/16, 177/17. Přerušení dodávky elektrické energie je nutné z důvodu plánovaných prací na distribuční soustavě, které jsou nezbytné pro zajištění bezpečných a spolehlivých dodávek elektřiny. Zasílání oznámení o plánovaných odstávkách e-mailem nebo SMS si může sjednat každý zákazník ke svému odběrnému místu jednoduše a zdarma na www.cezdistribuce.cz/sluzba, popř. jsou tyto informace k dispozici také na www.cezdistribuce.cz/odstavky, a to vždy nejpozději 15 dnů před konáním odstávky.

 

PIRÁTSKÝ DEN DĚTÍ 31. 5. 2024, 14:00 hodin. Oslava Dne dětí v pirátském podání. Dům dětí a mládeže Kopřivnice připravila spoustu stanovišť, kde si každý pirát ozkouší své dovednosti. Všichni piráti společně obsadí centrum města, kde na ně bude čekat spoustu zábavy. Během odpoledne Vás roztančí DJ STOUPA.

 

Od 15. 4. krajem zřizovaný Domov pod Bílou horou přijímá žádosti o pobytové služby. Je určen pro osoby od 65 let, které se neobejdou bez pomoci a doma by již nebyly v bezpečí. Služby domova se zvláštním režimem pak mohou využívat lidé od 55 let s Alzheimerovou chorobou nebo jiným typem demence. Kapacita je 84 lůžek, z nichž 32 bude v domově pro seniory a 52 ve zvláštním režimu. Dosud žadatelé zaslali přes 200 přihlášek, a nadále je možno se přihlašovat. Podané přihlášky jsou nyní posuzovány. Již jsou obsazeny všechny požadované pracovní pozice. 18. června bude domov slavnostně otevřen pro veřejnost, jsou připraveny komentované prohlídky.  V červenci se začne domov zaplňovat, plné kapacity by měl dosáhnout před koncem letošního roku.

 

Úpravy Větřkovické přehrady pokračují i letos. Po vylepšení pláže, instalaci převlékáren, vybudování dětského hřiště a mola se letos rekreanti dočkají také 12 stolů a 24 laviček. Město v loňském roce získalo dotaci na vybudování mola ve výši 1,5 milionu korun od Moravskoslezského kraje. Vzhledem k úpravě projektu byly náklady na realizaci nižší, a proto město jednalo s krajem o možnostech využití zbývajících prostředků. Z části těchto financí byl obnoven asfaltový sjezd, který je využíván zejména rybáři, zbytek bude využit na renovaci starého a ztrouchnivělého posezení.

 

Od počátku května mohou Kopřivničané vyrážet do hor přímým autobusovým spojem s možností přepravy jízdních kol-cyklobusem Beskydy. Cyklobus Beskydy jezdí díky spolupráci a spolufinancování měst Kopřivnice, Příbor, Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm a Rožnov pod Radhoštěm. Služba bude fungovat až do konce září.

 

V dubnu roku 2022 poprvé veřejně zazněl záměr vybudovat v Kopřivnici komunitní zahradu. Nově založený spolek získal od města do pronájmu 1350metrový pozemek mezi sportovní halou ZŠ Emila Zátopka a areálem MŠ Pionýrská. Rok trvalo, než se koplo do země. Po dvou letech členové spolku na svých záhoncích zasévají jahody, kedlubny, rajčata, bylinky a další plodiny, které se napoprvé osvědčily. Součástí pravidel, na kterých se komunitní zahradníci shodli, je, že budou hospodařit ekologicky a udržitelně, budou se účastnit společných brigád. Se samotnou prací na zahradě začali v březnu2023. Jak vypadá komunitní zahrada po roce fungování, budou moci zájemci vidět na vlastní oči 9. 6. v rámci celorepublikového projektu Den otevřených zahrad. Zájemci si budou moci prohlédnout zahradu, připravují se také aktivity pro děti.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice