3. 1. 2014

 

Všechny dětské pořady na druhém programu České televize (ČT) skončily 20.12.2013. Pořady jako Večerníček, Studio kamarád a také Kouzelná školka najdou diváci nyní na novém programovém okruhu Déčko (ČT:D). Veřejnoprávní vysílatel tak pokračuje v profilaci jednotlivých kanálů. Od startu Déčka byla většina dětských pořadů přesunuta na nový kanál. ČT:D je dostupný ve volně šířené nabídce KTKdigi.

 

 

Programové změny od 1. ledna 2014 v Rozšířené nabídce KTK najdete zde: https://ktkdigi.cz/aktualni-informace

 

 

První dítě Moravskoslezského kraje přišlo letos na svět 1. ledna v 5. 01 hodin. Narodilo se ve Slezské nemocnici mamince z Opavy, váží 3,45 kilogramu a měří 52 centimetrů. Maminka i chlapeček se podle lékařů těší dobrému zdraví. Hejtman Miroslav Novák prvnímu letošnímu miminku i jeho rodičům popřál hodně zdraví, štěstí a lásky do života a předal kytici a dárkové poukázky v hodnotě 3 000 korun.

 

 

Záchranáři Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje se během silvestrovských oslav rozhodně nenudili. Během noční směny, tedy od 19 do 7 hodin ráno, na Novojičínsku zasahovali celkem u 26 případů. V pěti z nich šlo o nejrůznější úrazy typu pády na ulici, pořezání a podobně. Pět osob mělo být podle informací záchranářů zraněno při napadení. Jeden muž byl ošetřen s poraněním obličeje, jež vzniklo při výbuchu petardy. Zdravotníci však zasahovali i u jedné úsměvné události. Kuriózní bylo zranění muže a ženy v restauračním zařízení. Při tanci dvojice došlo k pádu a poranění v oblasti hlavy, a to u obou tanečníků.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že 6. ledna od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Husova, Palackého a Tyršova.

 

 

Vánoční koncert: ZVONY ZNÍ GLORIA, v pátek 3. 1. 2014, v 17:00 hodin, Kostel sv. Bartoloměje, Kopřivnice. Účinkuje Pěvecký sbor Ondráš Nový Jičín a Komorní orchestr Kopřivnice se svými hosty.

 

 

3. ledna 2014 se od 19.30 koná v Katolickém domě skautský ples.

 

 

13. ročník turnaje ve futsalu – O putovní pohár TATRA TRUCKS a.s. Kopřivnice se uskuteční 4. ledna 2014 ve sportovní hale ZŠ Emila Zátopka od 8 do 17 hodin.

 

 

Ve dnech 1. až 14. ledna 2014 bude probíhat na území Kopřivnice Tříkrálová sbírka. Koledníci se budou prokazovat platnou průkazkou. Peněžité dary budou použity k podpoře zdravotních a sociálních projektů.

 

 

Město Štramberk a Sdružení hudebníků dechového orchestru města Štramberka připravují Tříkrálový novoroční koncert. Jako host vystoupí Ivo Lacný z Příbora, v neděli 5. ledna 2014 v Kulturním domě ve Štramberku. Začátek koncertu 16.00 hod.

 

 

Fitball – od 6.1.2014, Zimní stadión Kopřivnice, zrcadlový sál. Cvičení s fitbally je velmi přínosné vzhledem k tomu, že jde o balanční pomůcku. Člověk při cvičení zapojuje mimo jiné svaly „core“ jádra trup (vnitřní svaly – hluboký stabilizační systém), což má velmi pozitivní vliv na držení těla, funkci vnitřních orgánů, bolesti zad atd. Nedochází k přetěžování kloubních struktur, jako při jiných aerobních aktivitách. Cvičení je proto vhodné pro všechny věkové kategorie.

 

 

Z důvodu časové změny v programu ledové plochy se posouvá začátek bruslení veřejnosti v sobotu 11. 1. 2014  na 13.15 hod.

 

 

Charitativní zápas: HC OLYMP PRAHA (tým celebrit a přátel Martina DEJDARA) x HC Predators Kopřivnice, v sobotu 11. ledna 2014, zimní stadion Kopřivnice. Celý výtěžek ze vstupného bude věnován Nikolce Bártlové (Rybí) která nemá ani 3 roky a prošla si již 12 velkými operacemi. Je ji diagnostikována dětská mozková obrna a potřebuje získat peníze na lázně, které jí umožní dělat důležité životní kroky, které jsou pro nás běžnou součástí života. Dále na této akci bude možno přispět na “ tzv. dobrý skutek radia Impuls “ (peníze vybrané ze všech akcí spojených s Olympem Praha, budou věnovány na jeden vybraný životní příběh).

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice