3. 11. 2017

Kompletního zateplení fasády, výměny oken a dveří a dalších změn se v letních měsících dočkal kopřivnický Dům dětí a mládeže. Ten byl slavnostně otevřena ve čtvrtek 2. listopadu i přesto, že již víc než měsíc v něm naplno běží volnočasové aktivity.Celkové náklady na rekonstrukci činí necelých osm milionů korun, přičemž projekt byl financován ze zdrojů EU v rámci Operačního programu Životního prostředí. 

Od 3. listopadu byla zahájena slevová akce na zboží a televizní a internetové služby „Podzim v KTK“. Více zde

Vzpěrači ASK Tatra Kopřivnice vybojovali postup do 2. ligy, rozhodli o tom v posledním kole 28. 10. v Příboře.

Poslední víkend v říjnu se konala v místní střelnici Kopřivnická diabolka, z kopřivnického klubu Petra Hala (r. 2001) vyhrál kategorii dorostenců.

Soutěž žáků prvního stupně základních škol v miniházené zahájila 11. října, pokračovat bude 13. listopadu.

Od 4. do 10.  listopadu je na místním krytém bazénu akce s názvem „Týden saunování“.

Ve středu 8. listopadu se od 11 hodin koná slavnostní otevření kontaktního místa „SeniorPoint“ ve 2. patře radnice.

Vernisáž fotosoutěže „Rozmarné kopřivnické léto“ s vyhlášením vítězů a doprovodným programem se koná v katolickém domě 8. listopadu v 18 hodin.

Koncert PSK na Fojtství k 95. výročí vzniku proběhne 11. listopadu v 17 hodin.

Přednáška specialistky na kávu bude ve Vile Machů 8. listopadu od 18 hodin.

Bezplatné vzdělávací kurzy pro pedagogy i nepedagogy jsou v Kopřivnici v plném proudu, více informací na www.koprivnice.cz

V centru města a v oblasti sídliště Pod Morávií specialisté aktuálně posuzují stav veřejné zeleně. 

Projekt Parky v pohybu pro letošní rok končí. 

Automobilka Tatra Trucks se v polovině měsíce představí na veletrhu Agritechnica 2017 v německém Hannoveru.

Ve dnech 10. – 11. listopadu se bude v Kulturním domě Kopřivnice konat již dvacátý první, ročník přehlídky tance, zpěvu a dramatické tvorby handicapovaných dětí Motýlek 2017. Hlavní ideou této kulturní akce je integrace postižených dětí a mládeže do společnosti. Letošního Motýlka se zúčastní asi 334 dětí různého věku a druhu postižení z České republiky, a Francie, které vystoupí ve společných vystoupeních. Během této dvoudenní společenské události pro ně bude připravena spousta doprovodných akcí, mezi kterými je třeba zmínit páteční odpolední pracovní workshopy – malování na obličej, tvořivá dílna, cirkusová manéž s klauny, kadeřnický salón, pohádkové kolo. Tyto workshopy proběhnou v prostorách KD Kopřivnice v době od 15. 00 hod do 17.00 hod. Divadlo Ententýky s představením Cirkus s myškou Klárkou a veverkou Terkou začne v 15.00 hod v prostorách kinosálu KD Kopřivnice. Obě akce jsou přístupné i veřejnosti a moc se těšíme na společné setkání všech dětí. Večer 10. 11. 2017 bude akce pokračovat od 18.00 hod v KD Kopřivnice, kde bude pro děti a účastníky Motýlka připraven zábavný pořad se známými umělci. V letošním roce to budou taneční hrátky s Honzou Onderem, klauni z Balónkova. a diskotéka, kterou bude uvádět DJ Stoupa. I na tuto večerní akci je zvána veřejnost. V sobotu 11. listopadu ve 14 hodin bude zahájen čtyřhodinový galaprogram, během kterého předvedou účastníci přehlídky veřejnosti svá krásná vystoupení a zahájí výstavu fotografií. Všichni občané z Kopřivnice i z dalekého okolí jsou srdečně zváni, aby přišli děti povzbudit a strávit s nimi příjemné odpoledne. Moderátorem sobotní přehlídky je pan Roman Pastorek.

Se začátkem listopadu začala v Kopřivnici v pořadí šestá sbírka vršků, tentokrát na pomoc třináctileté Andrejce. Různé typy vršků se budou v Kopřivnici sbírat proto, aby se mohlo zakoupit speciální chodítko pomáhající Andrejce v pohybu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice