6. 11. 2017

Město Kopřivnice upozorňuje občany, že v úterý a středu 7. a 8. listopadu 2017 budou probíhat stavební práce v blízkosti kruhového objezdu v místním průmyslovém parku. Bude se jednat o frézování stávajícího porušeného asfaltobetonového povrchu (úterý 7. listopadu) a poté položení nového asfaltobetonového povrchu (středa 8. listopadu). Kruhový objezd bude průjezdný, ovšem řidiči musejí dbát pokynů pracovníků a připravit se na to, že mohou vznikat kolony.

Extraliga házená muži, 7. kolo (4. 11. 2017), HK FCC Město Lovosice – KH Kopřivnice 34:32 (18:15). Kopřivnice svoje velmi dobré výkony z letošní sezóny potvrdila i na palubovce Lovosic, kde až do posledních minut bojovala o extraligové body. Začátek utkání byl vyrovnaný, aby se Lovcům v 18. minutě podařilo odskočit na pětibrankový rozdíl 15:10. Navýšit vedení se ale domácím nepodařilo a Kopřivnice ještě do poločasu snížila na 18:15. Hostujícímu celku se vydařil začátek druhé půle a během pěti minut bylo srovnáno na 19:19. I když se Lovcům podařilo znovu převážit vedení na svoji stranu, tak nedokázali získat bezpečné vedení. Náskok Lovců byl maximálně dvoubrankový, aby minutu před koncem zápasu střetnutí znovu zdramatizoval hostující Jan Hanus (33:32). Nakonec ale Lovci díky brance Sýkory potvrdili čtvrté vítězství v sezóně a porazili Kopřivnici 34:32.

Hokej, 2. Liga – Východ, 17. kolo (4. 11. 2017), HC Slezan Opava – HC Tatra Kopřivnice 5:7 (3:3, 2:1, 0:3). V tabulce jsou naši hokejisté s 18 body na předposledním místě.

Badminton – na oblastním přeboru GPC+ U15 (4. 11. 2017 v Kopřivnici)  obsadil z kopřivnického klubu Jan Buček v singlu třetí místo a s Tomášem Matulou poté vybojoval celkové vítězství v deblu, kde se na třetím místě umístili i Tomáš Dostál s Ondrou Štěpánkem. Anna Slívová i Adéla Špačková obsadily dělenou třetí příčku ve čtyřhře a dále 5.-8. pozici v mixu.

Florbal, Národní liga, 8. kolo (5. 11. 2017) FBC Vikings Kopřivnice – TJ Sokol Erupting Dragons Havl. Brod 9:7 (2:0, 4:3, 3:4). Papírovým favoritem byli domácí florbalisté, kteří svou roli plnili až do 55. min. V té totiž soupeř šňůrou čtyř branek srovnal stav ze 7:3 na 7:7. Kopřivničtí ovšem zmobilizovali síly a junior Štefek opět poslal domácí tým do vedení. Soupeř měl šanci na srovnání ještě v přesilové hře, ale tu Vikingové ubránili a 5 vteřin před koncem pečetil vítězství kopřivnických do opuštěné branky Kubátko. S 18 body jsou Vikingové na 2. místě v tabulce.

Fotbal, I.B třída skupina D, 1. kolo (4. 11. 2017) Sokol Ostravice – FC Kopřivnice 4:1 (1:1), (5. 11. 2017) SK Tichá – FC Vlčovice – Mniší 3:0 (0:0). FC Kopřivnice je v tabulce na 9 místě s 13 body a FC Vlčovice – Mniší na předposledním místě s 9 body.

Futsal, Divize F, 2. kolo (3. 11. 2017) FU Kopřivnice – SK Krmelín 7:2. S 6 body je aktuálně FU na druhém místě v tabulce. Jokerit Kopřivnice přeložil zápas druhého kola na žádost soupeře G.T. Trojanovice na pátek 22. 12. 2017.

Plavání – 16 členů kopřivnického plaveckého klubu se 3. 11. v Brně zúčastnilo Moravskoslezské plavecké ligy. Stříbro domů přivezli Kateřina Holá a Nikolas Schneiderka a štafeta dívek ve složení (Sudová, Monsportová, Kašpárková a Šenkeříková). Bronz dodali Samuel Schneiderka a štafeta kluků ve složení (Bortlík, Zátopek, Schneiderka N., Schneiderka S.).

Radek Rýpar (Judo Závišice) se 4. 11. účastnil MČR dorostenců v Brně ve vaze do 60 kg. Radek se dostal až do boje bronz, kde ale prohrál a obsadil 5. místo. Na mezinárodním turnaji v Bratislavě závišický dorostenec po 4 zápasech obsadil stříbrnou příčku.

Gymnastika – Přebor ČOS Morava (22. 10. 2017). Dlouhý závod v gymnastické hale TJ Sokol Ostrava přinesl uspokojivé výsledky. Medaile sice nezazvonila, přesto se holky snažily o co nejlepší předvedení nacvičených sestav. V nepostupové kategorii mladší žákyně B se nejlépe dařilo Emě Votýpkové, která brala 7. místo, hned za šesticí závodnic z Brna, se ziskem 58,65 bodů. V postupové kategorii jsme měli jedinou zástupkyni Terezu Bartoňovou. V kategorii starších žákyň B závodily 2 naše děvčata. Kateřina Takáčová nakonec obsadila 16. místo se ziskem 43,0 bodů. Tento výsledek jí měl stačit na postup do finále. Nikola Vu měla problém s hudebním doprovodem, pád z kladiny ji rozhodil a odsunul na 33. místo. Další závod náš čeká 25. 11. 2017 Přebor MS kraje ve družstvech.