8. 11. 2017

V úterý 7. 11. 2017 proběhla v DDM Kopřivnice soutěž ve zpěvu lidové písně. Zúčastnilo se jí 37 sólistů a 10 dětí v duetu,  z kopřivnických základních škol. Jde o nepostupovou soutěž, děti zpívají bez doprovodu, ten je možný jen pokud mají vlastní – housle, flétnu. Soutěžilo se v 5-ti kategoriích, podle věku, mezi 65 diváky  byli převážně rodiče a prarodiče. Vyhráli Ema Vašinová (1. kategorie), Ondřej Žáček a Pavlína Honešová (2. kategorie), Hana Zahradníčková a Petr Socha (3. kategorie), Tereza Podoláková a Anna Sochová (4. kategorie) a Ema Neuwerthová a Markéta Buzková (5. kategorie – dua, tria).

 

Ve středu 8. listopadu byla na radnici slavnostně zahájena činnost pobočky Senior pointu. Otevřeno bude každé pondělí od 8:00 do 16:30 hodin, tel. 770 138 188.

 

Kabelová televize Kopřivnice, ve spolupráci s některými televizními společnostmi, umožní našim televizním divákům seznámit se v týdnu od  20. do 26. listopadu s programy, které patří do zvlášť placených televizních nabídek, jako například FilmBox Premium Kino. Programy budou distribuovány bez kódování, aby se naši diváci seznámili s jejich obsahem. Je to jedinečná příležitost pro ty z Vás, kteří chcete využít slevové akce Podzim v KTK a předplatit si za zvýhodněných podmínek některý z programových balíčků, které KTK nabízí. Navštivte naše www stránky, kde najdete slevy nejen programových balíčků, ale i slevy připojení k internetu, televize do mobilu či dekódovacích karet a modulů.

 

Projekt Parky v pohybu pro letošní rok končí. V Kopřivnici se začalo cvičit v parku E. Beneše na jaře letošního roku pod vedením Aleny Kolibové. 50 minutové cvičení s intruktorem využilo pod širým nebem několik nadšenců. Vzhledem k chladnému počasí a brzkému stmívání je letos aktivita ukončena. Organizátoři plánují nyní zjistit, zda občanům prostor parku na cvičení vyhovuje, zda jsou spokojení s časem, kdy pohybové aktivity probíhají, způsobem provedení a dalšími věcmi. Na webu města Kopřivnice se proto v příštím týdnu objeví dotazník, který zájem o tuto aktivitu ověří. 

 

Už 21. ročník přehlídky dramatické, taneční a hudební tvorby dětí se zdravotním handicapem proběhne tento pátek a sobotu v KD Kopřivnice. Dvoudenní akce má připraven zajímavý program. V prostorách KD mimo jiné proběhnou pracovní workshopy s malováním na obličej, tvořivou dílnou, cirkusovou manéží s klauny, kadeřnickým salónem nebo třeba pohádkovým kolem. Jsou připraveny písničkohraní s Majdou, klauni z Balónkova a diskotéka. Přijďte se pobavit a podpořit akci, kterou pořádá Dětské centrum Motýlek a Kulturní dům Kopřivnice.

 

Pečujete o někoho blízkého? Máte to s kým probrat? Je toho na Vás hodně? Diakonie ČCE pořádá, v rámci projektu Pečuj doma a s námi, pravidelná setkávání laických pečujících formou tzv. podpůrných skupin. Účastníkům pomohou, především díky vzájemnému sdílení a výměně zkušeností, lépe zvládnout a vyrovnat se s náročnou pečovatelskou rolí. V předvánočním čase si během povídání a sdílení starostí, zkusíme i něco vyrobit. Setkání jsou financována z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu ČR, pro účastníky jsou zdarma. Přihlášky na email janoskova@diakonievm.cz, tel. 730 816 756 nebo přes přihlašovací formulář na www.pecujdoma.cz.

Termíny 25. 11. (8:30 – 12:30)

                  2. 12. (8:30 – 12:30)

                  8. 12. (13:00 – 17:00)

                 16. 12. (8:30 – 12:30)

 

V pondělí 6. listopadu byla slavnostně zahájena ve vestibulu radnice nová výstava kopřivnického canisterepeutického spolku, který působí od roku 2014 a věnuje se se svými čtyřnohými parťáky terapii zaměřené na děti, handicapované nebo seniory. Členové SmillingDog působí především na Novojičínsku a v okolí našeho regionu. Svou výstavu fotek z canisterapeutické praxe a  akcí, které realizovali v posledním roce, nabízí spolek k seznámení všem zájemcům v přízemí radnice do konce měsíce listopadu.

 

Ve čtvrtek 16. listopadu od 8 do 14 hodin bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Záhumenní, Alšově, Nádražní a Pod Palárnou. Přerušení dodávky vody proběhne ve stejný den na Masarykově náměstí, ulici Wolkrova, Jilemnického a Bezručova od 8 do 10 hodin.

 

V sobotu 4. listopadu odehrály mladší žákyně našeho florbalového klubu tři zápasy. Vyhrály nad Ostravou a domácím celkem z Přerova. V posledním zápase prohrály s Olomoucí a na turnaji obsadily celkově třetí místo.

 

Radek Rýpar reprezentující Judo Závišice se 4. listopadu účastnil MČR dorostenců v Brně ve váze do 60 kg, kde obsadil 5. místo. Na mezinárodním turnaji v Bratislavě závišický dorostenec po 4 zápasech obsadil stříbrnou příčku. 

 

Našim dospělým badmintonistům se dařilo 4. listopadu ve Vésce. Eliška Kelnarová a Jakub Sagáčik vyhráli ve smíšené čtyřhře. K tomu Eliška vybojovala druhé místo v deblu a Jakub se podělil o třetí příčku v singlu. Marek Václavík s Václavem Bendenkem vyhráli čtyřhru.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice