3. 12. 2012

 

Gentlemen Singers – Adventní koncert: Tichá noc, 3. 12. 2012, 19.00 hod, Kostel sv. Bartoloměje. Pořádá Katolická beseda v Kopřivnici a římskokatolická Farnost Kopřivnice. Koncert je realizován s přispěním Města Kopřivnice.

 

Ve středu 5. prosince čeká děti prověrka jejich celoročního chování, neboť Kopřivnici navštíví Mikuláš. Jeho úkolem bude nejen odměňování dětí, které nezlobily, a také rozsvícení vánočního stromu v centru města. Ve čtvrtek 6. prosince navštíví Lašské muzeum, kde zahájí výstavu vánočních ozdob. Po oba dny bude v Kopřivnici probíhat také tradiční mikulášský jarmark.

 

Středeční „Mikulášská jízda“ začne v 16 hodin před kulturním domem. Kromě Mikuláše a jeho andělského i ďábelského doprovodu se mohou příchozí děti těšit na adventní písničky v podání vokální skupiny STK, tanec s pekelnickým pejskem, ohňovou show, žonglování či ďábelské tance a pekelné dovádění čertic ze souborů Amirah a Farridah. V 19 hodin, po skončení programu pro děti, jsou všichni odrostlejší smrtelníci zváni do kulturního domu na afterparty „Čertovské boogie“, kde vystoupí kapely Time Walk, The Challenge, DJ Kurec a DJ  Zamy.

 

Ve čtvrtek 6. prosince v 17 hodin se Mikuláš, čert a anděl zúčastní slavnostního zahájení výstavy v Lašském muzeu „Vánoční ozdoby – baňky historické a moderní“. Součástí vernisáže bude vystoupení dětského pěveckého sboru či praktické ukázky výroby slaměných ozdob a zdobení baněk, které si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet.  Prodejní výstava vánočních dekorací potrvá až do 13. ledna 2013.

 

Město Kopřivnice pořádá v centru města na pěší zóně Mikulášský  jarmark  –  ve středu a čtvrtek 5. 12. – 6. 12. 2012 a Vánoční  jarmark  –  ve středu a čtvrtek 19. 12. – 20. 12. 2012. Jsou zváni rukodělní výrobci a prodejci vánočního zboží.

  

Kulturní dům Kopřivnice uvádí ve velkém sále 7. prosince 2012 v 19 hodin  divadelní představení: Jan Drda -„Dalskabáty hříšná ves aneb Zapomenutý čert“, hraje Slovácké divadlo Uherské Hradiště. 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice