3. 12. 2018

Pro velký úspěch přednášky o Rodinných trojúhelnících se do Divotvůrny vrací osobní a rodinný terapeut, etikoterapeut, numerolog, lektor, spisovatel, labužník, štír, manžel a tatínek MAREK ŠČOTKA. Tentokrát s přednáškou o vztazích a výchově podle znamení a živlů s názvem MŮJ ZODIAK, která se uskuteční na svatou Barborku 4. prosince od 17.30 hodin. Podle data narození se v Zodiaku dělíme na dvanáct znamení ve čtyřech živlech. Společně s Markem poznáte výhody jednotlivých znamení a živlů a zjistíme, jak nás zasahují, jak se dají skvěle využít v osobním životě, v partnerských, rodinných i sourozeneckých vztazích, v práci, v terénu i při výchově dětí. Poznáme metody „Živlová tabulka“ a „Živlová kotva“.

 

Sedmdesát dva rodin z Novojičínska již dostalo finanční podporu nadace Dobrý anděl, která pomáhá také rodinám, v nichž se dítě potýká s vážným onemocněním. Díky pravidelným příspěvkům dárců – Dobrých andělů – mohou všechny těžkosti zvládat lépe alespoň po finanční stránce.

 

Národní cenou České republiky za společenskou odpovědnost a mezinárodní cenou Committed to Sustainability 2 Star se může pyšnit město Kopřivnice. Hned dvě ocenění za společenskou odpovědnost organizací si na své konto během tohoto týdne připsalo město Kopřivnice. Prestižní ocenění, které řadu let vyhlašuje Rada kvality České republiky, v úterý 27. listopadu převzali zástupci města v čele se starostou Miroslavem Kopečným ve Španělském sále Pražského hradu.

 

V úterý 4. 12. 2018, v 18:00, akad. posluchárna, Městská knihovna Kopřivnice zve na cestovatelskou besedu Na kole do horských vesnic Ázerbájdžánu.

 

V úterý 4. 12. 2018 jste zváni do katolického domu na koncert EVAMORE a hosté od 19. hod.

 

MIKULÁŠSKÁ JÍZDA – 5. 12. 2018 – středa 16.00. Prostranství před KDK. Každoroční příjezd Mikuláše s jeho družinou a rozsvícení vánočního stromu.

 

Některé měřicí stanice v Moravskoslezském kraji v pátek ráno vykazovaly překročený imisní limit, který je 50 mikrogramů na metr krychlový. Průměrné denní koncentrace polétavého prachu v ovzduší měly například ve Věřňovicích na Karvinsku hodnotu 190 mikrogramů na metr krychlový, což je téměř čtyřnásobek mezní hranice. Vyplývá to z údajů zveřejněných Českým hydrometeorologickým ústavem (ČHMÚ). Podle aktuálních hodinových koncentrací polétavého prachu v ovzduší je ale situace v kraji značně rozdílná. Podle předpovědi by se rozptylové podmínky mělylepšit, průměrné denní koncentrace prašného aerosolu se ale přesto budou pohybovat většinou nad stanoveným imisním limitem. V letošní topné sezoně byla v regionu smogová situace zatím vyhlášena jednou, a to koncem října. V Moravskoslezském kraji je dlouhodobě nejhorší ovzduší v zemi a jedno z nejhorších v Evropě. Ke znečištěnému ovzduší přispívá nejen průmysl, ale i doprava, topení v domácnostech a škodliviny ze sousedního Polska.

 

Moravskoslezský kraj zahájí pilotní projekt bezúročné půjčky v kotlíkové dotaci. Lidem s nízkými příjmy poskytne na pořízení kotle bezúročnou půjčku. Žadatelé dostanou celou částku na pořízení nového kotle předem. V Moravskoslezském kraji bude výzva vyhlášena v dubnu roku 2019, a to v případě, že ministerstvo životního prostředí svou výzvu vydá na začátku příštího roku. Díky dotaci si budou moci občané pořídit kotle na biomasu splňující nejvyšší emisní třídu, tepelná čerpadla a plynové kotle. Celkově už byla vyplacena na kotlíkové dotace více než 1 miliarda korun.

 

Ve středu 21. listopadu se konal u pražského primátora slavnostní večer při příležitosti vyhlašování výsledků projektu Česká značka. Dvě ocenění získala Společnost TATRA TRUCKS, a to v kategoriích: Tradiční česká značka a Značka, na kterou jsou Češi nejvíce hrdí. Projekt Česká značka pořádá agentura CZECH TOP 100 ve spolupráci s výzkumnou agenturou Harmon Research. O výsledcích ankety o nejsilnějších českých značkách rozhodovala svým hlasováním široká veřejnost v rámci reprezentativního průzkumu.

 

Na základní zásady bezpečného nakupování občany již tradičně v předvánočním čase upozorňují moravskoslezští policisté preventivní informační kampaní s názvem „Kdo s Koho“. Zahájení této kampaně v letošním roce proběhlo napříč celým krajem 23. Listopadu. Policisté upozornili na rizikové situace, při kterých během nakupování nejčastěji dochází ke krádežím což je například odložená kabelka v nákupním košíku , či ukládání nákupu do vozidla. Na rizikové situace a na základní zásady bezpečného nakupování bude preventivní kampaň „Kdo s Koho“ veřejnost upozorňovat po celý následující měsíc a to až do Vánoc.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice