30. 11. 2018

Kvůli nízkým srážkám má stále více sjezdovek v Moravskoslezském kraji problém se zasněžováním, chybí jim voda. Pro nedostatek vody se například vůbec nebude lyžovat na Pustevnách. Jak uvedl Petr Chrostek, vedoucí areálu na Pustevnách, potoky vyschly. Proto se letos rozhodli lyžařskou sezonu zcela zrušit, vleky nebudou na zimu spouštět. V provozu je pouze lanovka. Pokud v potoce pod Pustevnami letos přece jen nějaká voda bude, využijí ji jen k zasněžování běžkařských stop, které budou upravovat i nadále.

 

V pátek 30. listopadu od 15.15 hod. u Základní a mateřské školy Leoše Janáčka společně se starostou a žáky školy se rozsvítí stromek. Těšit se můžete na vánoční jarmark žáků, prohlídku prostor školy. V 17.00 hod. ve společenském sále vystoupí žáci se svou vánoční akademií.

 

KONCERT: Sto let Československé písně v Příboře. Komorní sbor Masarykova gymnázia v Příboře pořádá v pátek 30. listopadu od 16.30 hod. v aule školy v rámci Dnů otevřených dveří. Oslavte ještě jednou s námi 100 let vzniku Československé republiky. Vstup zdarma.

 

KONCERT: Harmonium a hlas, Štramberk. Sólový projekt Jardy Svobody, kapelníka známé skupiny Traband se naplánován na pátek 30. listopadu od 18.00 hod. v Kulturním domě Štramberk.

 

V sobotu 1. prosince 2018 v 8 hodin ráno se poprvé otevřou brány Městského kluziště ve Frenštátě pod Radhoštěm pro tuto zimní sezónu. Celý den se bude bruslit zdarma.

 

III. Vánoční originál v Kopřivnici. Další ročník jedinečného jarmarku se uskuteční v sobotu 1. prosince od 13.00 hod. a neděli 2. prosince od 9.00 hod. ve Vile Machů. Můžete se těšit na adventní věnce, obrazy, hračky pro děti, kabelky, svíčky, med od včelaře, domácí zavařeniny, patchwork, šperky, přírodní kosmetika, punč, apod.

 

Tradiční rukodělný jarmark se uskuteční v sobotu 1. prosince od 9.00 hod. v Kulturním domě Příbor. Pojďme si již potřetí nakoupit jedlé i nejedlé dárky pro vaše blízké, naladit se na vánoční atmosféru a udělat si letos pravé svátky. Součástí této akce je i Restaurant day, těšit se můžete na speciální vánoční menu příborských jednodenních restaurací vč. jedlých dárků.

 

V sobotu 1. prosince od 15.30 hod., v BAV klubu Příbor, se všechny malé i velké děti mohou těšit na setkání s Mikulášem, čertem a andělem. Společně si zahrajete, zatančíte, zasoutěžíte, vytvoříte vánoční dekoraci, děti mohou Mikuláši předvést básničku, písničku nebo taneček. Nadílku pro děti, označenou jménem, mohou rodiče před akcí předat u vstupného do Mikulášského koše v BAV klubu. Více na tel. čísle 556 723 778.

 

Ondřejská pouť na Hukvaldech. Tradiční pouť na hradě Hukvaldy k uctění památky sv. Ondřeje se uskuteční v neděli 2. prosince od 9.00 hod. Pouť bude zahájená mši svatou v kapli sv. Ondřeje. Vystoupí dechová kapela z Fryčovic. V 10.00 hod. vystoupí lašská divadelní a koncertní společnost Gigula s adventními i vánočními koledami.

 

Divadlo Studna: Byla cesta byla ušlapaná, Kopřivnice. Netradičně pojatá pohádka přiblíží příběh o Marii, Josefu a jejich synovi prostřednictvím kramářských písní, stínoher i žonglérů. Velkolepé artistní a cirkusácko-komediantské výkony doplní i koledy. Kromě andělů na chůdách a žongléřů vás a vaše děti potěší kramářské písně, stínohra i létající loutkový tyjátr. Velkolepé artistní a cirkusácko-komediantské výkony doplní i dvanáct vánočních koled v bohaté a osobité instrumentaci. Pohádka se odehraje v neděli 2. prosince od 15.00 hod. v Kinosále Kulturního domu Kopřivnice.

 

Slavnostní zahájení adventu v Kopřivnici spojené s rozsvícením vánoční výzdoby města se uskuteční v neděli 2. prosince od 15.30 hod. Těšit se můžete na starostův punč zdarma, betlémskou stáj a koncert Sborového studia Ostrava – Jih. Občerstvení zajištěno.

 

První adventní koncert v Příboře. V neděli 2. prosince od 17.00 hod. v Piaristickém klášteře vystoupí pěvecký sbor Valentin v rámci první adventní neděle.

 

Příborské čertoviny. Svět fantazie a nadpřirozené bytosti otevírají sklepení s to v neděli 2. prosince od 17.00 hod. v Piaristickém klášteře. Přijďte zažít pravou pekelnou atmosféru.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice