3. 3. 2011

 

Z důvodu poruchy na horkovodním potrubí na ulici Dukelské bude v sobotu dne 5. března  od 02: 00 hodin přerušena dodávka tepla. Obnovení dodávky tepla proběhne  v sobotu dne 5. března v odpoledních hodinách. Tato výluka se týká ulice Dukelské, Kpt. Nálepky, Štefánikové, Kpt. Jaroše, Sokolovské, I. Šustaly, Záhumenní, Štramberské, Alšově, Bedřicha Smetany  a Máchové. Zároveň také kulturní dům, radnice, poliklinika, nádraží a zimní stadión.

Adra a zdravotníci  v Keni děkují všem, kteří  se zapojili do sbírky  vyřazených autolékárniček. Celkem bylo od ledna, kdy začalo platit nové nařízení o výbavě aut, odevzdáno pro dobročinné účely 386 lékárniček.

V souvislosti s rekonstrukcí silnice I/58 v došlo v loňském roce k dočasnému přesměrování některých autobusových linek jedoucích přes Lubinu ve směru na Frenštát. Vzhledem k tomu, že v parku pracuje velký počet lidí, kterým nová trasa vyhovuje lépe, požádalo město Kopřivnice o trvalou úpravu jízdních řádů vybraných spojů. Moravskoslezský kraj žádosti města vyhověl, a tak budou od 6. března 2011 autobusové spoje č. 33, 251, 26 a 238 linky 880634 Kopřivnice – Lichnov – Frenštát pod Radhoštěm nově zastavovat na zastávkách Kopřivnice Tatra vrátnice 2, Kopřivnice DURA a Kopřivnice Erich Jaeger. Tato změna bude platná i po dokončení rekonstrukce a zprůjezdnění silnice I/58, které je plánováno na květen letošního roku. V důsledku přesměrování nebude těmito spoji nadále obsluhována zastávka Lubina rozcestí, která se nacházela na původní trase.

7. března 2011 uplyne přesně 161 let od narození jedné z nejvýznamnějších osobností našich dějin – pedagoga, sociologa, politika, filosofa a prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Při této příležitosti se v den výročí v 16 hodin uskuteční na Masarykově náměstí v Kopřivnici tradiční slavnostní setkání, na které jsou srdečně zváni všichni příznivci Masarykových myšlenek.

Od 6. března 2011 autobusové spoje č. 33, 251, 26 a 238 linky 880634 Kopřivnice – Lichnov – Frenštát pod Radhoštěm budou zastavovat na zastávkách Kopřivnice Tatra vrátnice 2, Kopřivnice DURA a Kopřivnice Erich Jaeger. Tato změna bude platná i po dokončení rekonstrukce a zprůjezdnění silnice I/58, které je plánováno na květen letošního roku.

Během února byla ve vestibulu kopřivnické radnice k vidění výstava, na níž žáci šesti místních škol prezentovali své návrhy budoucího centra města. Návštěvníci úřadu mohli po celý měsíc hlasovat, které z 67 vystavených děl získá cenu veřejnosti. 317 hlasujících rozhodlo o jednoznačném vítězství skupinové práce žáků 8. třídy ZŠ sv. Zdislavy.

Základní škola dr. Milady Horákové Kopřivnice chystá 21. ročník soutěže ve skoku vysokém KOPŘIVNICKÁ  LAŤKA, v sobotu 19. března 2011 v 10.00 hodin, v tělocvičně ZŠ dr. Milady Horákové v Kopřivnici. exhibice se účastní Jaroslav Bába, v současné době náš nejlepší skokan do výšky, bronzový olympijský medailista z Atén, a Tomáš Krása, dorostenecký přeborník.

Již po deváté Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Všesportovním kolegiem Moravskoslezského kraje ocenil za vynikající sportovní výkony a výchovu sportovců našeho kraje v roce 2010 nejúspěšnější sportovce, sportovní družstva, trenéry a cvičitele. 1. Března byli v Ostravě mezi 39 devíti oceněnými i dva zástupci z Kopřivnice. V kategorii trenéři cvičitelé  cenu získala Drahomíra Dratvová. V dospělých jednotlivcích si ocenění odnesl Libor Burýšek – soutěžící v silovém trojboji.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice