3. 4. 2017

 

SmVak Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody v Lubině dne 6. dubna a 13. dubna od 8:00 – 14:00 hodin.

 

Z důvodu čištění místních komunikací a parkovišť bude na místech označených dopravním značením zakázáno stání nebo zastavení motorových vozidel. Vozidla nerespektující dopravní značení budou odtažena.

úterý 4. dubna – ulice Příčná, Česká, Obránců míru

středa 5. dubna – parkoviště za včelínem, Na Dráhách, Sadová, Školní, Záhumenní, Školní, Jarní

čtvrtek 6. dubna – Severní, Nádražní, Francouzská, Příborská, Na Pinkavce, Dolní

 

Probíhá celoplošná deratizace ve městě Kopřivnici a místních částech – od 3. do 19. dubna. Město Kopřivnice zároveň tímto vyzývá vlastníky, správce, a nájemce všech objektů k provedení deratizace ve svých objektech. Dále upozorňujeme občany, že v době probíhající deratizace je třeba zamezit volnému pobíhání domácích zvířat.

 

Nejlepší místo pro byznys? Na Novojičínsku je to Frenštát. Tři města z Novojičínska se umístily v šestici nejlepších míst pro byznys v Moravskoslezském kraji. Ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys Moravskoslezského kraje 2016, ve kterém odborníci posuzují řadu podnikatelských faktorů i přístup veřejné správy, vyšel v letošním roce nejlépe Třinec. Druhá příčka už patří Frenštátu pod Radhoštěm, který byl vůbec nejlepší v testu elektronické komunikace. Na čtvrtém místě pak jsou v žebříčku Odry, které v předchozích letech anketu opakovaně ovládly a první šestici uzavírá Nový Jičín. Ten zabodoval v oblasti podnikatelského prostředí, kde se hodnotí sedmnáct kritérií a skončil čtvrtý z dvaadvaceti hodnocených měst, pokulhává však přístup veřejné správy, kde výzkum největší město v okrese zařadil na podprůměrné 14. místo.

Soutěžící obce, města i svazky obcí v ní byly hodnoceny na základě přístupu místních samospráv vůči podnikům a připravenosti podnikatelského prostředí dané lokality pro nové soukromé investice. Hodnocen byl také přístup radnice ke kvalitě výuky na základních školách, investice do přípravy podnikatelské infrastruktury či podpora podnikání formou provozování podnikatelských inkubátorů.

 

Zdravá 5 zve děti do 5. ročníku kuchařské soutěže. Zdravá 5, ojedinělý vzdělávací projekt Nadačního fondu Albert, opět vyhlašuje populární celorepublikovou dětskou kuchařskou show Coolinaření se Zdravou 5. Soutěž je letos obohacena o nový rozměr – děti připraví zdravé pohoštění a navrhnou, s kým a proč se o svačinu podělí a tím ho potěší. Přihlásit se mohou tříčlenné týmy dětí ve věku od 5 do 15 let z mateřských i základních škol a děti z dětských domovů, případně jiných sociálních subjektů nebo volnočasových sdružení. Uzávěrka regionálních kol je 7. dubna 2017. Soutěžní disciplínou je i tentokrát příprava zdravé svačiny. Odborná porota bude hodnotit nejen složení pokrmu a lákavý vzhled, ale i myšlenku, jak týmy naloží s do soutěže připraveným pohoštěním. Hodnota pokrmu pro 4 osoby by se měla pohybovat kolem 100 korun. Do kuchařské soutěže Coolinaření se Zdravou 5 se mohou zapojit tříčlenné týmy ve 4 soutěžních kategoriích. Soutěžní disciplínou je zdravý pokrm studené nebo teplé kuchyně vhodný jako svačina. Recept společně s fotografiemi z přípravy a předání pohoštění včetně obhajoby výběru obdarovaného přihlásí každý tým prostřednictvím www.zdrava5.cz do 7. dubna 2017.

 

Na výstavu Šachohrátky – Dekorační artefakty Pavla Klose zve Město Štramberk. Jaroňkova útulna, Kopec, Štramberk, 1. 4. 2017 až 31. 5. 2017. Pavel Klos začínal svou kariéru jako aktivní koncertní hudebník Pragokoncertu v trvání 15 let. V 80. letech pracoval v Čs. rozhlase Ostrava, v hudební redakci a od roku 1994 vyučuje hudbu v Základní umělecké škole v Bílovci. Jako protiváhu muzice si vybral svět barev a tvarů. Svá díla nazval Dekoračními artefakty. Jejich tvořením se Pavel Klos zabývá asi 14 let. První výstavu uskutečnil koncem roku 2004 v bíloveckém muzeu. Následovaly výstavy v Příboře, Novém Jičíně, Štramberku, Galerii VŠB v Ostravě Porubě, v Galerii Mlejn v Ostravě a v Galerii Mon Ami v Bílovci. Jeho díla naleznete také na Slovensku, Rakousku a u mnoha sběratelů v České republice. „Základní filozofií těchto artefaktů je fascinace dokonalostí šachové hry, nekonečnosti hracích variací a hlavně prosté, ale velmi působivé podoby hracího pole,“ vysvětlil svou „posedlost“ šachem Pavel Klos. „Pro svá díla používám hlavně dřevo a kresbu. Na tomto dřevě a to v kombinaci se vším, co mi přijde pod ruku. A protože jsem především muzikant, tak se v mých výtvorech často objeví odkazy právě na tuto profesi.

 

Urologická ambulance Nemocnice Nový Jičín má nový ultrazvuk za milión korun. Maximálně moderní ultrazvukový přístroj v hodnotě miliónu korun mají nově k dispozici pacienti urologické ambulance Nemocnice Nový Jičín. Moderní přístroj slouží k vyšetřování pacientů urologické ambulance, kterým díky škále sond nabízí přesnější i rychlejší diagnostiku, využijí jej všichni pacienti, kteří přijdou na vyšetření močového měchýře, močových cest, prostaty či ledvin. Výjimečnost přístroje v hodnotě miliónu korun je především ve vysoké kvalitě obrazu, rychlé snímkovací frekvenci i automatické optimalizaci zobrazování, která umožňuje i při změnách režimů zobrazení získávat automaticky nejlepší možný obraz. Nespornou výhodou jsou pak i malé rozměry a mobilita přístroje, stejně jako příjemný moderní design.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice