5. 4. 2017

 

Z důvodu čištění místních komunikací a parkovišť bude na místech označených dopravním značením zakázáno stání nebo zastavení motorových vozidel. Vozidla nerespektující dopravní značení budou odtažena.

čtvrtek 6. dubna – Severní, Nádražní, Francouzská, Příborská, Na Pinkavce, Dolní

pátek 7. dubna – sportovní, Pionýrská, Školní, Pod Bílou horou

pondělí 10. dubna – Ke Koryčce, areál garáží Pod Bílou horou, Školní, K. Čapka,

 

Oznamujeme občanům, že probíhá celoplošná deratizace ve městě Kopřivnici a místních částech od 3. do 19. dubna. Město Kopřivnice zároveň tímto vyzývá vlastníky, správce, a nájemce všech objektů k provedení deratizace ve svých objektech. Dále upozorňujeme občany, že v době probíhající deratizace je třeba zamezit volnému pobíhání domácích zvířat.

 

Ve čtvrtek 6. dubna 2017 se uskuteční zápisy do první tříd základních škol. Základní školy v Kopřivnici budou kvůli zápisům otevřeny v době od 13 do 18 hodin, v místních částech Lubině a Mniší v době od 14 do 17 hodin. K zápisu se dostaví všechny děti, které k 31. srpnu 2017 dosáhnou věku 6 let.

 

Festival v ulicích: Ondřej Havelka a Melody Makers nebo Lenny. Festival v ulicích, který od roku 2011 oživuje centrum Ostravy hudbou, divadlem, workshopy, stánky a programem pro rodiny, proběhne letos už na začátku prázdnin – v pátek 30. června a v sobotu 1. července. Nově se letos festival vedle tradičních míst jako Černá louka, Masarykovo náměstí, nábřeží Ostravice a přilehlých ulic rozšíří i na Slezskoostravský hrad. Vstup bude tradičně zdarma. Z hudebního programu je již v tuto chvíli potvrzena řada zajímavých domácích i zahraničních jmen: například Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, Lenny, Xavier Baumaxa, The Weight z Rakouska, Flo z Itálie, Thom Artway, Emma Smetana, Malalatači Prago Union. K největším zahraničním tahákům budou bezesporu patřit bruselští Kel Assouf, kteří míchají těžký rockový zvuk – připomínající například Led Zeppelin – s africkými trance rytmy.

 

Lanová dráha na Pustevny bude z důvodu údržby mimo provoz. Ve dnech 3. – 13. 4. 2017 a 18. – 21. 4. 2017 (včetně) bude lanová dráha Ráztoka-Pustevny z důvodu údržby MIMO PROVOZ. Ve dnech 14. – 17. 4. 2017 a dále již od 22. 4. 2017 bude lanová dráha V PROVOZU. Odjezdy dle platného jízdního řádu.

 

Bílovecká nemocnice otevřela unikátní oddělení následné péče. Vyšší standard a kvalita péče o dlouhodobě nemocné je hlavním cílem rekonstrukce a modernizace oddělení následné péče. To bylo slavnostně otevřeno v pondělí 3. dubna za účasti vedení Bílovecké nemocnice a Moravskoslezského kraje. Investiční akce byla realizována v rámci projektu „Modernizace prostor pro zkvalitnění péče o dlouhodobě nemocné v Bílovecké nemocnici“. Investiční akci stavebně zajišťovala firma BDSTAV Morava s.r.o., na celkových nákladech 53,6 milionu korun se z 85 procent podílely švýcarské fondy a z 15 procent nemocnice za podpory Moravskoslezského kraje. V Bílovecké nemocnici vzniklo pracoviště, které Moravskoslezský kraj velmi potřebuje. Pacientů, kteří už nevyžadují akutní zdravotní péči, ale je nutné, aby se pod odborným dohledem doléčili a rehabilitovali, přibývá. Jde o nemocné po infekcích, srdečním selhání, mrtvicích, po traumatech…Většinou o seniory, kteří se s následky těchto onemocnění mnohem hůře vyrovnávají, potřebují delší čas k uzdravení a vyžadují specifický přístup.

 

Světový unikát díky dotaci: Tatra chce vyvinout vzduchem chlazený motor splňující emisní normu Euro 6. Třetí nejstarší automobilka na světě chce vyvinout vzduchem chlazený motor splňující emisní předpis Euro 6 a zároveň se posunout do kategorie high-tech podniků. K tomu by měla pomoci i dotace ve výši 65 milionů Kč z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK) na dobudování vývojového a zkušebního centra.

 

Štramberský Jasoň odstartoval registrace. Lehký ultra běh Štramberský Jasoň je naplánován na sobotu 20. května. Na Štramberského jasoně se mohou zájemci registrovat nejen jako jednotlivci, ale i celé rodiny. Proč Štramberský Jasoň? Jedná se, nebo spíš se jednalo o jednoho z nejkrásnějších a zároveň největších denních motýlů, které mohli lidé u nás obdivovat. Pouze však do dvacátých let 20. století, kdy byl vyhuben. V osmdesátých letech byl nahrazen jasoněm červenookým ze slovenských Strážovských vrchů (lokalita Velký Manín). Dnes uvidíte jasoně v České republice pouze ve Štramberku a zahlédnout ho můžete na Kamenárce nejlépe za plného slunečního svitu v červenci a srpnu. Vybrat si můžete ze 6 tras, cíl je vždy na náměstí ve Štramberku. 1. trasa z Ostravy – dálkový pochod a ultra běh – 53 km

  1. trasa z Frýdku-Místku – turistický pochod přes Palkovické hůrky – 38 km
  2. trasa z Kopřivnice přes Hukvaldy – 29 km
  3. trasa z Kopřivnice přes Šostýn a Červený kámen – 13 km
  4. trasa z Kopřivnice přes Bílou horu – 8 km
  5. trasa z Kopřivnice přes Paseky, vhodné pro kočárky – 7 km

Čtyřnozí mazlíčci vítáni pouze s vodítkem a náhubkem. Registrace je možná pouze on-line přes internet na adrese https://www.bezvabeh.cz/strambersky-jason  v době od 3. 4. – 13. 5. 2017. Přihlášení do 7. 5. 2017 obdrží originální medaili, která byla vyrobena ve spolupráci s Katedrou grafiky a kresby Fakulty umění Ostravské univerzity. Všichni přihlášení se objeví na startovní listině a budou seřazeni podle startovních čísel.

Od pondělí 3. 4. 2017 začíná předprodej jízdenek na rekreační linku Raškovice – Lysá hora, kterou jako jediný dopravce s povolením CHKO Beskydy provozuje společnost 3ČSAD. Letošní 13. sezóna výjezdů na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd začíná 10. května 2017. Autobusy budou jezdit každé pondělí, středu a pátek až do 30. září 2017 (kromě státních svátků). Skupiny nad 35 osob si mohou rezervovat výjezdy i v úterý a ve čtvrtek. Pokud počasí dovolí, mohou autobusy na Lysou horu jezdit až do poloviny října. Páteční výjezdy budou stejně jako v minulých letech ozvláštněny výkladem průvodce Beskydského informačního centra Frýdek-Místek, p. o., který vylíčí nejen informace o Lysé hoře, ale také o Beskydech. Cestující se tak dozví více o historii Lysé hory, o pověstech, o stavbách na samotném vrcholu Lysé hory a spoustu dalších zajímavostí. Pravidelný jízdní řád: Raškovice, hotel Ondráš (odjezd) 8.30 hod. Lysá hora (příjezd) 9.10 hod. Lysá hora (odjezd) 11.20 hod. Raškovice, hotel Ondráš (příjezd) 12.00 hod. U zájezdu se nepřepravují jízdní kola, kočárky a psi.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice