7. 4. 2017

 

Od pondělí 3. 4. 2017 začíná předprodej jízdenek na rekreační linku Raškovice – Lysá hora, kterou jako jediný dopravce s povolením CHKO Beskydy provozuje společnost 3ČSAD. Letošní 13. sezóna výjezdů na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd začíná 10. května 2017. Autobusy budou jezdit každé pondělí, středu a pátek až do 30. září 2017 (kromě státních svátků). Skupiny nad 35 osob si mohou rezervovat výjezdy i v úterý a ve čtvrtek. Pokud počasí dovolí, mohou autobusy na Lysou horu jezdit až do poloviny října. Páteční výjezdy budou stejně jako v minulých letech ozvláštněny výkladem průvodce Beskydského informačního centra Frýdek-Místek, p. o., který vylíčí nejen informace o Lysé hoře, ale také o Beskydech. Cestující se tak dozví více o historii Lysé hory, o pověstech, o stavbách na samotném vrcholu Lysé hory a spoustu dalších zajímavostí. Pravidelný jízdní řád: Raškovice, hotel Ondráš (odjezd) 8.30 hod. Lysá hora (příjezd) 9.10 hod. Lysá hora (odjezd) 11.20 hod. Raškovice, hotel Ondráš (příjezd) 12.00 hod. U zájezdu se nepřepravují jízdní kola, kočárky a psi.

 

Předzvěstí svátků jara bude také letos tradiční Velikonoční jarmark v Novém Jičíně na nádvoří Žerotínského zámku, a to 8. dubna. V dalším týdnu proběhnou od 12. do 15. dubna Velikonoční trhy také na Masarykově náměstí.

 

Na 9. dubna bylo plánováno ukončení výstavy „Kopřivnice v automobilech Tatra“ v galerii v Lašském muzeu. Ovšem vzhledem k nepolevujícímu zájmu návštěvníků se v muzeu rozhodli ještě o dva týdny ji prodloužit. Práce Karla Kudery tak můžete obdivovat až do neděle 23. dubna 2017. Pro školy bude také pokračovat lektorovaný program.

 

MILAN CYRUS A JEHO HOSTÉ. Vila Machů zve všechny v pátek 7. dubna ve 20.00 hodin do společenského sálu na stylový hudební večer, kde vystoupí Milan Cyrus a jeho hosté. Vstupné dobrovolné. Doporučuje se místa si předem rezervovat.

 

Obecní hospůdka ve Štramberku zve všechny v sobotu 8. dubna od 19:30 hodin na oslavu svých 3. narozenin s harmonikou. Zahraje Zdenek Sklenovský. Malé občerstvení zajištěno.

 

Vila Machů zve všechny v sobotu 8. dubna v 16.00 a v 19.00 hodin do společenského sálu na promítání amerického filmu režiséra Alejandra Gonzála Iñárritu Revenant Zmrtvýchvstání a v neděli 9. dubna ve 14.00 a v 16.00 hodin na animovaný film Kubo a kouzelný meč.

 

Kavárna Oldtimer zve všechny nadšence ručních prací v sobotu 8. dubna a v neděli 9. dubna na kurzy, kde se naučíte vyrábět šperky přesně podle svých představ, ozdobit si vajíčko tenkým drátkem krásnou jemnou drátkovací technikou zvanou krajka nebo vyrábět krásné dekorace pomocí techniky decoupage.

 

Město Příbor zve všechny v sobotu 8. dubna od 8.00 do 12.00 hodin na náměstí S. Freuda na jarmark, kde budou k vidění rukodělné a řemeslné výrobky, dřevěné hračky, kraslice, velikonoční dekorace, keramika, pochutiny a další.

Od 9:30 hodin doprovodný program před radnicí:

– vystoupení dětí a žáků MŠ Kamarád Frenštátská a Švermova

– MŠ Pionýr

– ZŠ Jičínská

– školní kapela ZŠ Jičínská

– folklorní soubor Ondřejnica

 

Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých ČR, oblastní odbočkou Nový Jičín, Kulturním domem Kopřivnice a Městskou knihovnou Kopřivnice zvou všechny v sobotu 8. dubna od 17.00 hodin do malého sálu Kulturního domu Kopřivnice na Hudební večer v rámci Dnů umění nevidomých na Moravě 2017. Vystoupí Kyklopband. Vstupné dobrovolné. Akce je realizována s finanční podporou města Kopřivnice.

 

Město Štramberk zve všechny v sobotu 8. dubna od 10.00 do 17.00 hodin do Jaroňkovy útulny a areálu hradu na zahájení hradní sezóny, jehož součástí bude malý jarní jarmark, rytířské slavnosti, koncert hudební dobové skupiny, pohádky a soutěže pro děti a mnoho dalšího.

Program:

– od 10 hodin Velikonoční malování

– od 13 hodin Franta Šťastný se svým flašinetem

– ve 14 hodin slavnostní ceremoniál zahájení hradní sezony u Jaroňkovy útulny

– od 14:30 do 16:30 hodin skupina historických tanců VERE GRATIA Napajedla, skupina historického šermu Allegros (šermířská pohádka O Popelákovi)

Vstupné dobrovolné.

 

Kulturní dům Kopřivnice zve všechny příznivce baletu v neděli 9. dubna od 16.45 hodin na celovečerní drama podle stejnojmenného klasického Lermontova románu o fenoménu tzv. „zbytečného člověka.“

 

UKLIĎME SVĚT. Obec Hukvaldy zve všechny zájemce, kteří chtějí uklidit nepořádek, a černé skládky v okolí na akci s názvem Ukliďme Česko. Akce se uskuteční v sobotu 8. dubna. Sraz všech zájemců je v 9.00 hodin u oborní brány.

 

S LIDOVOU HUDBOU NA KRAJ SVĚTA. Obec Hukvaldy zve všechny příznivce cimbálové muziky v neděli 9. dubna od 16.00 hodin do sálu ZŠ a MŠ Leoše Janáčka na vystoupení skupiny Pramínky z Kopřivnice a jejího hosta Danube trio z Chile, Estonska a Izraele.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice