10. 4. 2017

 

SmVak Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody ulice Štramberská dne 12. dubna od 8:00 – 14:00 hodin.

 

Z důvodu čištění místních komunikací a parkovišť bude na místech označených dopravním značením zakázáno stání nebo zastavení motorových vozidel. Vozidla nerespektující dopravní značení budou odtažena.

úterý 11. dubna – ulice Zd. Buriana, Pod Zahradami, Polní, Sluneční a areál garáží u Obránců míru,

středa 12. dubna – Javorová, K. Čapka, Ke Koryčce, Zd. Buriana, Sluneční.

 

Upozorňujeme občany, že sběrný dvůr na ulici Pánské bude od 14.4. do 17.4.2017 z důvodu velikonočních svátků uzavřen.

 

SOUTĚŽ KTK a cimbálové muziky Pramínky o 2 x dvě vstupenky na koncert Tady jsme doma

v neděli 30. 4. 2017 od 16:00 hodin.

Otázka: Na které základní umělecké škole byly cimbálové muziky Pramínky, Buriánek a Malý Buriánek založeny?

  1. A) ZUŠ Příbor
  2. B) ZUŠ Frenštát pod Radhoštěm
  3. C) ZUŠ Zdeňka Buriana v Kopřivnici

Odpovědi nám posílejte ve tvaru: vaše jméno mezera a odpověď A / B / C

prostřednictvím SMS na telefonním čísle 774 599 474

nebo e-mailem: studio zavináč ktk.cz

Uzávěrka je ve středu 12. 4. 2017 ve 12:00.

 

Zeman vybral nejzazší možný termín parlamentních voleb, budou 20. a 21. října. Prezident Miloš Zeman oznámil termín podzimních voleb do Poslanecké sněmovny. Budou se konat 20. a 21. října, tedy v nejzazší možné lhůtě, kterou mohl vybrat. Oznámil to ve svém pořadu na TV Barrandov. Strany tak musí předložit kandidátky nejpozději do 15. srpna.

 

Slavnostní vyhodnocení nejlepších sportovců roku 2016 se uskuteční dne 12. dubna 2017 v 16.00 hodin

v prostorách kinosálu Kulturního domu Kopřivnice v prvním patře.

 

Jaká je podle studentů stavba, která přiláká turisty a zviditelní Českou republiku v zahraničí? Třeba originální a moderní sportovní stadion nebo muzeum z vlnité lepenky. To jsou nápady studentů VOŠ, SOŠ a SOU z Kopřivnice. O postup do finále 11. ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky bude bojovat celkem 30 škol. Na mladé stavaře a stavařky čekají ceny v hodnotě 40 000 Kč. Letošní novinkou je hodnocení v kategorii „Nejlepší obal z vlnité lepenky na soutěžní stavbu“.

 

Beskydské horské středisko na Pustevnách v červnu zprovozní moderní stavbu z kamene, dřeva a skla. Připravuje se i přestavba sedačkové lanové dráhy na kabinkovou. Každý rok se s ní do oblíbeného areálu v Beskydech sveze 200 tisíc turistů. A za pár týdnů bude mít sedačková lanovka na Pustevny novou horní stanici. Po výstupu z lanovky se lidé do moderní stavby dostanou po schodech. Součástí budovy budou pokladny, obchod se suvenýry, půjčovna lyžařského vybavení a koloběžek i toalety. V nejvyšším patře pak bude restaurace. Díky proskleným stěnám nabídne hostům panoramatický výhled na Beskydy. Moderní budovu z kamene, skla a dřeva navrhl kopřivnický architekt Kamil Mrva. A přestože stanice vyrůstá na dohled od známých Jurkovičových dřevěných staveb, z urbanistického hlediska by na Pustevny měla zapadnout.

 

Druholigový hokejový tým Kopřivnice bude od nové sezony vystupovat pod názvem HC Tatra Kopřivnice. Automobilka Tatra podpoří kopřivnický hokej. Do startu nové hokejové sezony zbývá sice pět měsíců, ale druholigová Kopřivnice už hlásí zvučnou posilu. Vedení klubu se totiž podařilo sehnat výrazného partnera, kterým se stala kopřivnická automobilka Tatra Trucks. Je to výsledek roční práce, protože první kontakt proběhl už v dubnu předešlého roku, kdy jsem se sešel s panem předsedou představenstva Ruskem. Vedli jsme vstřícné jednání, ale v té první fázi to ještě nevyšlo. Poté jsme se domluvili s členem dozorčí rady panem Strnadem a nakonec jsme se dohodli na spolupráci,“ prozradil manažer kopřivnického hokejového klubu Jaroslav Hrubý.

Název kopřivnického klubu se sice nemění, ale druholigový celek mužů bude od nového soutěžního ročníku 2017/2018 vystupovat pod názvem HC Tatra Kopřivnice. Samozřejmostí pak budou nové dresy s logem nového partnera. Konkrétní částku však vedení hokejového klubu prozradit nechtělo. Rozpočet kopřivnického hokejového klubu na jednu druholigovou sezonu se pohybuje okolo 4 milionů korun. Částka nepokrývá celý rozpočet, ale jedná se o jeho významnou část, která nám velmi pomůže. O tom, zda kopřivnický celek povede nadále trenér Václav Slabý, by mělo být jasno do konce dubna. Stejně nejasná je prozatím situace ohledně složení 2. ligy pro příští sezonu. Pravděpodobně se v červnu uskuteční aktiv zástupců všech druholigových klubů v Praze, kde by se mělo rozhodnout, jak bude v příští sezoně druhá liga vůbec vypadat.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice