3. 4. 2019

Kopřivnický tým zaskočil soupeře a skončil druhý v pražském závodě 1. ligy družstev na náročné a promočené dráze. Zejména díky Michalu Škurlovi, jehož dvanáct bodů bylo dokonce nejvíc v celém závodě a Danielu Klímovi se kopřivnický tým umístil na druhém místě a zcela tak zaskočil všechny soupeře. Rovněž dva body Honzy Macka a dva body Sindy Weber napomohli k tomu, že jsme na třetí příčku odsunuli tým Speedway Clubu Žarnovice, který v rozjezdu o bronz porazil pardubickou Zlatou přilbu. Vítězem se z náskokem sedmi bodů na WALBO RAILWAY Kopřivnice stala Markéta Praha opírající se hlavně o reprezentační juniory.

Výsledky:
1. AK Markéta Praha 29 (Jan Kvěch 10, Petr Chlupáč 11, Filip Hájek 2, Zdeněk Holub 6)
2. Walbo Railway Kopřivnice 22 (Daniel Klíma 6, Jan Macek 2, Sindy Weber 2, Michal Škurla 12)
3. SC Žarnovica 19 + 3 (David Pacalaj 8+3, Michal Tomka 7, Jakub Valkovič 3, Ján Mihálik 1)
4. AMK ZP Pardubice 19 + 2 (Jaroslav Petrák 3, Patrik Mikel 5, Daniel Šilhán 1, Hynek Štichauer 10+2)

 

Hůř než loni skončila pětice měst z Novojičínska v 11. ročníku srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Výzkum hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice. Vyhrál Frýdek-Místek. Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Za loňský rok si na Novojičínsku vedl nejlépe Nový Jičín, který si také nejvýrazněji polepšil a skončil na 7. místě. O příčku hůř skončil Frenštát pod Radhoštěm, na 10. příčce jsou Odry, které zaznamenaly pokles, 16. místo má Bílovec a 20. místo z 22 hodnocených měst v Moravskoslezském kraji patří Kopřivnici.

 

Kopřivnická radnice plánuje vyčlenit na tzv. participativní rozpočet půl milionu korun.

 

Radnice se již popáté zapojuje do celorepublikové soutěžní kampaně Do práce na kole. Mohou se registrovat i další zájemci, kteří se mohou těšit na akce, výhody a triko. Více na www.dopracenakole.cz

 

Od 1. 4. se upravuje provozní doba sběrného dvoru na ulici Panská. Pondělí až pátek je otevřeno od 8 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 16 hodin.

 

V sobotu 6. dubna 2019 bude mimořádně uzavřeno kopřivnické informační centrum, protože jeho pracovníci se zapojí do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, aby i díky nim byla Kopřivnice a její okolí pro obyvatele i návštěvníky čistší. Pracovníci předem děkují za pochopení a budou rádi, pokud se do úklidu svého okolí zapojíte také.

 

Upozorňujeme občany, že od dubna začíná svoz biologicky rozložitelných odpadů od rodinných domů. Ve středu 3. dubna se začne svážet v místní části Lubina a nově také z ulic Na Luhách, Mírová, Dělnická a 1. května. V pátek 5. dubna pak v místních částech Mniší a Vlčovice a ve středu 10. dubna na území Kopřivnice.

 

Kopřivnická radnice u příležitosti Dne učitelů ocenila nejlepší pedagogy a pedagogické pracovníky za loňský rok. Ocenění z rukou starosty města za svou práci převzalo dvacet sedm učitelů. Slavnostní setkání pedagogů a pedagogických pracovníků s vedením města se uskutečnilo ve středu 27. března v prostorách Ringhofferovy vily.

 

Přijďte podpořit charitativní koncert 12. dubna s kapelou ABBA STARS Rivavel na podporou letního pobytového tábora pro 11 dětí se svalovou dystrofií, který letos již potřetí bude pořádat Ekologické centrum Veronica Hostětín. Pořadatelkou této benefiční akce je Daniela Seidlová, babička naší tanečnice na vozíku Karolinky Dejové. Během koncertu je připravena ochutnávka produktů z Ekologického centra Veronika Hostětín, prodej plyšových hraček ze sbírky dárců při házená, a svůj stánek tu bude mít i dětské centrum Motýlek. Součástí benefice bude výstava fotografií ze života Motýlka a z letních pobytových táborů dětí se svalovou dystrofií. Pořadatelskou činnost zajistí členové Tanečního klubu Štramberk. Nenechte si tuto zajímavou akci ujít a podpořte naše hendikepované děti, koncert začíná v pátek 12. 4. v 19 hodin ve velkém sále KDK

 

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí. Rozhodným datem pro občany České republiky je 14. duben. Pozor by si měli dát lidé, kteří se po tomto datu budou stěhovat, je potřeba včas tento fakt oznámit v místě původního bydliště. Kopřivnice již zveřejnila seznam volebních místností.

 

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy podpoří stavby sportovišť za téměř tři miliardy korun, jak zveřejnilo 19. března na svých webových stránkách. V první výzvě zaměřené především na rekonstrukce podpoří ministerstvo minimálně 107 projektů ve výši 1,2 mld. Kč. Celková hodnota staveb dosáhne 1,8 mld. Kč. Mezi těmito projekty uspěl mimo jiné projekt na rekonstrukci letního stadionu v Kopřivnici, o jehož podporu zažádal Atletický klub Emila Zátopka. O spoluúčasti města rozhodnou 25. dubna zastupitelé na svém dalším zasedání.

 

Město zveřejnilo nový ceník nájemného garážových stání v objektech města, určených k parkování. Ceny jsou každoročně upravovány v závislosti na míře inflace. Nájemné za garážová stání na ulicích Kadláčkova, Družební a Francouzská letos činí 738 korun pro automobily, a 527 korun pro motocykly. Ceny jsou uvedeny bez dph.

 

Přeměna bývalých jeslí na ulici Francouzské v komunitní centrum PĚTKA jde do finále. Bude sídlem pro pět samostatných organizací. Klub Kamarád, Mateřské centrum Klokan a pobočka kopřivnické městské knihovny zde sídlily již v minulosti. Pro denní stacionář Kopretinu pro klienty s těžkým postižením a pro klienty, kteří potřebují bezbariérový přístup, to budou prostory zcela nové. Objekt bude rovněž využívat jako své detašované pracoviště odbor sociálních věcí města Kopřivnice. Pro všechny tyto organizace i širokou veřejnost bude v objektu k dispozici také keramická dílna. Objekt je již vybaven potřebným novým zařízením, interiéry by měly být kompletně hotovy do konce března. Pak jsou na řadě ještě terénní úpravy. Pokud vše bude v pořádku. Bude zahájeno kolaudační řízení. Jednotlivé organizace se pak budou stěhovat do budovy dle svých vlastních režimů. Celkové náklady na výstavbu komunitního centra dosáhly částky cca 35 milionu korun. S financováním městu pomůže osmnáctimilionová dotace z ministerstva pro místní rozvoj.

 

Další speciální vlak zastaví na nádraží v Kopřivnici. Legiovlak, který se ve městě zdrží od 9. do 14. dubna, připomene jednu z nejslavnějších kapitol naší vojenské historie. Vlak bude moci veřejnost navštívit zcela zdarma a jeho zastavení v Kopřivnici je tak zároveň tipem na zajímavě a užitečně strávené odpoledne.

 

Potřetí se Kopřivnice zapojí do projektu Ivana Sekaniny a Moravskoslezského kraje, takzvané Křížovkářské ligy. Soutěž pro milovníky křížovek starší šedesáti let odstartuje již 4. dubna 2019. Podobně jako v předchozích ročnících, je i v tom letošním pro soutěžící připraveno deset různě náročných křížovek. Ty budou po dobu deseti týdnů každý čtvrtek vydávány na kontaktním místě v Městském informačním centru Kopřivnice. Při vyzvednutí té první zájemci obdrží záznamový arch, který bude v závěru slosovatelný. Pokud si někdo nestihne nebo zapomene vyzvednout křížovku pro určitý týden, nic se neděje. Následující čtvrtek získá křížovku novou společně s tou předchozí. Pro prvních čtyřicet seniorů, kteří úspěšně vyřeší všech deset křížovek, bude připravena drobná odměna. Podrobnější informace na e-mailu: pavla.zrunkova(zavináč)koprivnice.cz nebo na telefonním čísle 556 879 460. V roce 2018 se do Křížovkářské ligy v rámci Moravskoslezského kraje zapojilo 659 křížovkářů z 15 různých měst. Největší účast měl Havířov, Bruntál a Kopřivnice.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice