3. 5. 2019

Zákonem předepsaný slib složil v úvodu 4. zasedání kopřivnického zastupitelstva Jan Holub. Předseda místní ČSSD obsadil jediné křeslo, které v místním zastupitelstvu sociální demokraté získali vloni v podzimních volbách. To bylo až do 7. března obsazeno Zdeňkem Poláškem, který ovšem k tomuto datu na svůj mandát rezignoval a uvolnil místo v zastupitelstvu prvnímu náhradníkovi na kandidátce. Jan Holub se do nejvyššího kolektivního orgánu města vrací po zhruba půl roce. V druhé polovině minulého volebního období už totiž v zastupitelstvu působil. Zdeněk Polášek ovšem i nadále zůstává členem finančního výboru, a to přesto, že výbor místní organizace ČSSD zastupitelům navrhl, aby jej i v této pozici nahradil právě Jan Holub. Pro změnu obsazení finančního výboru se ovšem v zastupitelstvu nenašel dostatek hlasů.

 

Rádi tvoříte? Chcete si vyzkoušet něco nového? Chcete maminku potěšit vlastnoručně vyrobeným dárečkem? Společně budete malovat enkaustickou technikou na dřevěná srdíčka různých tvarů, procvičíme si práci s enkaustickým perem a nově také s enkaustickou keramickou deskou. A to v sobotu 4. května od 9.00 hod. Novinkou bude možnost si vytvořit brož do vlasů nebo ozdobu na tričko. Pracovat budeme s materiálem foamiran a používat tavící pistoli.

 

Oslava mezinárodního dne tance s Tanečním centrem Relax, které nabízí relaxaci formou tance pro širokou veřejnost bez rozdílu věku, se uskuteční v sobotu 2. května od 14.00 hod. v Katolickém domě Kopřivnice. Součástí programu bude nejen krajská postupová soutěž Světlo orientu, ale i soutěž v různých disciplínách Dance Fest Kopr. Jednotlivé soutěže jsou vypsány pro všechny generace.

 

UMĚNÍ V KINĚ: G. Verdi: Simon Boccanegra. Čtyři desetiletí po svém debutu v Metropolitní opeře se legendární tenorista Plácido Domingo vůbec poprvé představil v titulní roli Verdiho napínavého politického thrilleru, jež byla původně napsána pro baryton. V tomto tragickém příběhu otce a jeho ztracené dcery se po jeho boku objevil Adrianne Pieczonka, Marcello Giordani a James Morris. Diriguje James Levine. Dramatický příběh se odehraje v sobotu 4. května od 17.30 hod. v Kině Kopřivnice.

 

FESTIVAL: MAY DAY v Kopřivnici. V sobotu 4. května od 19.00 hod. se uskuteční 7. ročník minifestivalu May Day. Během večera vystoupí Elektrïck Mann, Vypsaná fixa a Morčata na útěku.

 

KONCERT: Duchovní hudba. Základní umělecká škola MIS music pořádá v neděli 5. května od 17.00 hod. v kostele sv. Bartoloměje koncert duchovní hudby. Vstupné dobrovolné.

 

KONCERT: Please The Trees + TBA. V neděli 5. května od 16.00 hod. Živá Mandala Kopřivnice pořádá koncert skupiny Please The Trees v Galerii Galaxie. Please The Trees se vrací do Kopru s pátou řadovou deskou Infinite Dance.

 

Řidiče v Ostravě čeká svízelné léto, sejde se několik velkých oprav. Na velký problém by se letos zejména v létě měli připravit řidiči v Ostravě a nejbližším okolí. Minimálně tři kritická místa čeká oprava. Kolony se budou nejspíše tvořit jak na Rudné ulici, tak současně na souběžné Opavské ulici. Rekonstrukce zmodernizuje i křižovatku ulic Českobratrská a Sokolská nedaleko magistrátu.

 

Na poslední květnovou neděli připravuje kopřivnická radnice Festival volnočasových aktivit. Park Dr. Beneše včetně prostor Galerie Galaxie by tak měli zaplnit zástupci všech organizací a škol, které se starají o volný čas dětí a mládeže v ORP Kopřivnice. Lidé, kteří na festival přijdou, by měli získat podrobnější představu o nabídkách kroužků i činnosti zájmových organizací. „Prezentovat své kroužky budou nejen základní školy z Kopřivnice a Příbora, ale i místní dům dětí a mládeže, skauti, sportovní komise ze Štramberka, hasičský kroužek Soptík, ASK Tatra i TJ Sokol Kopřivnice.

Festival je cílen právě na rodiče s dětmi, aby se zorientovali v nabídce zájmových činností, případně směrovali zájmy svého dítěte na smysluplné využití volného času,“ uvedla Barbora Sopuchová, koordinátorka Zdravého města a místní Agendy 21, s tím, že hlavním cílem festivalu je ucelená nabídka všech kroužků a volnočasových aktivit nabízených od září 2019. Na festivalu by se měly zabavit nejen děti, které si budou moci vyzkoušet připravené aktivity, ale i dospělí. Ti si budou moci zahrát metanou, která se hraje v sousedním Štramberku. „Budeme rádi, pokud se přihlásí i další vážní zájemci, kteří by rádi prezentovali své aktivity,“ upozornila Eva Kytková, koordinátorka vzdělávání MAP II, s tím, že z organizačních důvodů je zapotřebí, aby zájemci co nejdříve kontaktovali Barboru Sopuchovou nebo Evu Kytkovou.(zdroj KN)

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice