6. 5. 2019

V pondělí 6. 5. budou slavnostně otevřeny terapeutické dílny poblíž Kavárny.

 

Od 1. 5. 2019 můžete v Lašském muzeu v Kopřivnici navštívit druhou část výstavy „Vilém Heckel 100+1“. V květnu se budete moci seznámit s Heckelem jako autorem propagačních reportáží z průmyslového prostředí.

 

Rada MS kraje schválila 30. 4. uzavření smlouvy na plnění veřejné zakázky týkající se výstavby domova pro seniory a domova se zvláštním režimem v Kopřivnici.

 

Okolo 150 osob složilo 30. 4. v KDK slib na prvním zasedání okrskových volebních komisí. Volby do Evropského parlamentu se budou konat 24. a 25. 5. 2019.

 

Zástupci místní radnice získali 25. 4. v Praze osvědčení za aktivní účast v projektu Dobrovolnictví ve veřejné správě z rukou ředitele Fondu dalšího vzdělávání Richarda Ščerby.

 

Pohárovou soutěž starších žáků v hasičském sportu vyhrál 27. 4. sbor z Mniší. V kategorii mladších žáků vyhrál v hasičském sportu sbor z Hájova, Mniší A bralo stříbro.

 

Klubový rekord ve skoku dalekém se podařilo překonat výkonem 441 cm Nele Štefkové na Morenda mítinku v Brně.

 

OŽP oznamuje, že svoz popelnic připadající na středu 8. května bude ve Vlčovicích proveden již v pondělí 6. května, na ul. České pak v úterý 7.května. Svoz kompostejnerů připadající na středu

8.května, (Kopřivnice) bude proveden již v úterý 7.května.

 

Svoz multikárou připadající na lichý týden ve středu bude proveden až ve čtvrtek 9.5.2019. Sběrný dvůr bude ve svátky zavřený.

 

Den vítězství si v Kopřivnici připomeneme setkáním u pomníku padlých 6. 5. od 17 hodin.

 

Kopřivnická plochá dráha nabízí na sváteční den 8. května 2019 další závod na ploché dráze. Že se nejedná o závod ledajaký značí hlavně to, že se jedná o Extraligu družstev. Ta svádí k soubojům jezdce Markéty Praha, Zlaté přilby Pardubice, 3ton Slaný a CS team. Všechny týmy nabízí vždy to nejlepší co mají. Markéta Praha startuje ve většině případů se svými vlastními odchovanci jako Josef Franc, Matěj Kůs či junior Jan Kvěch, Michal Škurla, kterému se v Kopřivnici daří a jezdí v kopřivnických barvách nižší 1. ligu družstev. Slaný má ve svém středu hlavně zkušeného Eduarda Krčmáře, který v Kopřivnici v loňském roce vyhrál závod republikového šampionátu. Slánský manažer většinou doplňuje Krčmáře zkušeným, Polákem Jakubem Jamrógem nebo Adrianem Miedzinskim.

CS team je letos novým týmem, který nahradil v Extralize družstev slovenskou Žarnovici a jedná se o tým složený napůl ze slovenských a českých jezdců. I tady jsou k dispozici zkušení jezdci. V sestavě CS Teamu figuruje jméno Martina Vaculíka, jezdce startujícího ve Speedway Grand Prix a borce, který vyhrál i několik velkých cen. Doplněn je většinou o silného Poláka jako Stanislaw Burza či Adrian Gala a také o dravé mladíky z Žarnovice či Zdeňka Holuba z Prahy.

Posledním extraligovým týmem do bitvy je pardubická Zlatá přilba. I ta disponuje velmi silným týmem. Má ve svých řadách našeho nejlepšího jezdce Václava Milíka, či Hynka Štichauera a v neposlední řadě nasazuje velmi zkušeného Poláka, startující ve světové elitě Speedway Grand Prix a vloni byl devátým mužem světa.

Určitě tedy kdo přijde ve středu 8.5.2019 od 14 hodin na Letní stadión do Kopřivnice, neprohloupí. Budou to závody jako řemen. Pro fanoušky našeho klubu je zároveň připraven stánek s reklamními předměty našeho klubu a budou k dispozici i trička s logem klubu, která se při prvním závodě tak rychle vyprodala.

 

První stavební práce na rekonstrukci centra města by měly začít v září. Oslavy letošní kopřivnické pouti tak ještě letos proběhnou na obvyklých místech, poté se ovšem střed Kopřivnice zhruba na 28 měsíců promění ve staveniště. V minulém týdnu radnice podnikla dva významnější kroky na cestě k realizaci tohoto dlouhodobého záměru. Nejprve radní schválili zadávací podmínky a následně bylo vyhlášeno výběrové řízení na zajištění technického dozoru stavby a koordinátora bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Dodavatele těchto služeb nezbytných pro investici podobného rozsahu bude město hledat ve zjednodušeném podlimitním řízení a nabídky příslušných firem přijímá do 23. května.

 

Václav Varaďa získal pro Třinec druhý mistrovský titul, poprvé v roce 2011 jako hráč, nyní z pozice trenéra.

 

Mažoretky Sunny Kopřivnice zvítězily 28. 4. na MČR ve výkonnostní třídě B v kategorii miniformace.

 

Třetí ročník projektu Otevřené chrámy nabídne od začátku května až do konce října k návštěvě 30 kostelů a tři kostelní věže. Turistům se budou během sezóny věnovat vyškolení průvodci. Celkem jich ostravsko-opavské biskupství zaměstná 130. Projekt finančně podpořil Moravskoslezský kraj částkou 1,3 miliony korun. Záštitu nad ním osobně převzal 1. náměstek hejtmana pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo.

 

Nejmodernější technologie zobrazení využívající fluorescenci pomůže snížit výskyt pooperačních komplikací a zpřesnit diagnostiku v Nemocnici Nový Jičín. Nejmodernější technologie zobrazení využívající fluorescenci pomůže snížit výskyt pooperačních komplikací a zpřesnit diagnostiku v Nemocnici Nový Jičín. Centrální operační sály Nemocnice Nový Jičín jsou aktuálně vybaveny moderní laparoskopickou věží Novadaq s fluorescenčním systémem PinPoint. Toto špičkové vybavení pořídila Nemocnice Nový Jičín za 5,23 miliónu korun.

 

Velká akce, zaměřená na úklid našeho okolí názvem Ukliďme česko 6. dubna inspirovala učitelky v mateřské škole v Lubině. Když plánovaly Školní vzdělávací program na tento školní rok s názvem CESTY PO OKOLÍ, byl tu najednou zajímavý nápad, uspořádat další brigádu což je nejjednodušší způsob, jak alespoň trošku pomoci Zemi, obci a místu, kde často s dětmi vyráží na procházky za poznáním a dobrodružstvím. Akci Za čistou vesnici vyhlásili pro celou Lubinu, Přizvali i školáky, skauty a veřejnost. Ve školce si děti nejprve povídaly na téma ochrana a pomoc přírodě. Ve čtvrtek 25. dubna pak vyrazily do lesa kolem řeky Lubiny. Dorazilo na 65 brigádníků. Naplnilo se kolem 35 pytlů odpadu, našlo se asi 10 pneumatik, pytel skelné vaty, matrace – odvoz zajistilo Slumeko. Akce byla podpořena městem – poskytli rukavice, pytle. Poděkování patří všem, kteří přišli.

 

V neděli 28. dubna se u vily Machů konal slavnostní obřad – novou kapličku na rohu nové zahrádky slavnostně pokřtil a pobožnost vedl kopřivnický farář Martin Kudla. Oboustranná Kaplička je zasvěcena Božímu milosrdenství a Ježíši dobrému pastýři. Na projetu se podílel architekt Tupý, hlavním úkolem bylo sladění s vilou, proto je tu lomená stříška i barevné sladění s vilou. Letos na jaře byla dokončeno venkovní posezení, kde si hosté mohou posedět u kašny, zahrát venkovní šachy nebo Člověče nezlob se a děti se mohou zabavit na pískovišti. Kaple vznikala společně se zahrádkou. O její výzdobu se postaral slovenský řezbář Ondrej Šufliarský, který je autorem dvou dřevořezeb – sochy Ježíše dobrého pastýře s ovečkou a sochy božího milosrdenství. Údajně podle pamětníků a neověřených informací v minulosti už zde kaplička stála. Jak uvedel Josef machů, Vila machů nyní bude nabízet jak hmotné, tak duchovní požitky. Pobožnost tu bude probíhat vždy jednou v roce týden po velikonocích.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice