3. 5. 2021

Brány středověkého hradu Helfštýn se 27. 4. po několikaměsíční pauze znovu otevřely veřejnosti. Turisté ze

širokého okolí, pro které se tato památka stala oblíbeným cílem výletů, se tak mohou opět projít po rozlehlých nádvořích a užít si vyhlídku z ochozů nově zrekonstruovaného renesančního paláce. Vnitřní prostory hradu a restaurace ale zůstávají nadále uzavřeny.

 

V městské aukci lze koupit pingpongový stůl i dodávku. Kopřivnice spouští první letošní aukci nevyužitého městského majetku. Mezi draženými předměty jsou například užitkový automobil Renault, pingpongové stoly, rotoped, jízdní kola, koloběžka, vrtačka a spousta dalších zajímavých položek. Jedná se nejen o nevyužívané věci města a jeho organizací, ale také o nejrůznější ztráty a nálezy. Tradičně velký zájem bývá o kancelářský nábytek a židle, kterých je v aktuální aukci více než čtyřicet. Zaujmout by mohl také užitkový automobil Renault Trafic z roku 2003, jehož vyvolávací cena je 60 tisíc. Aukce s téměř osmdesáti položkami je dostupná na webu města a končí 12. května v 15 hodin. Zájemci, kteří podají nejvyšší nabídky, budou následně kontaktování pracovnicemi radnice. Bližší informace poskytne Helena Třeštíková na telefonním čísle 556 879 736.

 

Prvního května začal 11. ročník květnové výzvy Do práce na kole nebo pěšky a potřetí se naše město pustilo do vlastní organizace výzvy. Zapojit se mohou organizace, firmy nebo jednotlivci. Pro účastníky budou opět připraveny akce na triko a hodnotné ceny, jedny z nich v celkové hodnotě 50 tisíc korun předal (26. 4.) zástupcům radnice Tomáš Hájek, marketingový ředitel BIKE FUN International. Stránky: https://www.dopracenakole.cz/mesto/koprivnice

 

V úterý 27. 4. byl slavnostně otevřen kopřivnický skatepark. Ten byl od jara minulého roku kvůli špatnému technickému stavu uzavřen. Zástupci místní komunity proto připravili projekt, který přihlásili do loňských Ko-projektů, v celostátním hlasování vyhráli a letos mohla být provedena rekonstrukce v celkovém objemu půl milionu korun. Překážky tak mají nový povrch a došlo i k některým úpravám překážek. Areál byl otevřen za účasti vedení města, zástupce zhotovitelské firmy a předkladatelů projektu Znovuotevření skateparku.

 

Nech brouka žít, to je název malé aktivity pro děti v parku pod mš Pionýrská v rámci kampaně Den Země 2021. Učitelky ze zdejší školky připravily především pro děti předškolního a mladšího školního věku a jejich rodiče zábavné poučení ze života hmyzu. Při procházce natrefíte na 10 cedulek, na kterých jsou vyobrazeni různí broučci, i s popiskem. Děti mají za úkol probudit hmyzí kamarády tak, že jim doma namalují kamínek s oblíbeným broučkem. Kamínek pak stačí položit k nejsympatičtější broučkovi. Zatím je nejvíce kamínků u Berušek. Do které z deseti připravených rodinek přidáte vašeho broučka? – čekají na vás do neděle 9. května.

 

Otevření hradu Hukvaldy letos nahradí dobový film se šermířskými souboji. Letošní zahájení sezony na hradě Hukvaldy se plánuje bez přítomnosti návštěvníků, kteří však nebudou o podívanou ochuzeni. Ukázky dobových soubojů budou zaznamenány do dobového filmového dokumentu, který si lidé budou moci kdykoli přehrát na internetu. Tímto počinem chtějí Hukvaldy podržet kulturní dění na hradě a blízkém okolí v této nelehké době. Lidé mohou podpořit hrad Hukvaldy koupením elektronické vstupenky. Tu bude možné uplatnit kdykoli po otevření hradu. 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice