30. 4. 2021

Rozhledna na Bílé hoře se otevře 1. 5., v tento den dostanou návštěvníci pamětní placku.

 

Od 1. 5. mohou Kopřivničané opět vyrazit na výlety do Beskyd oblíbeným cyklobusem.

 

Kulturní dům Kopřivnice pro Vás připravil online koncert kapely Marian 333 – 30. 4. 2021 od 18.00 hodin na facebooku Kulturního domu Kopřivnice – kulturakoprivnice

Ale KDO vlastně je Marian 333? Marian 333 je pořádná porce melodického rocku, kde se střídá sólová kytara s riffovou. Kapela je postavená na hudebním srdcaři Marianovi Mari Olašínovi – hrajícím a zpívajícím frontmanovi v jedné osobě, kterého doplňují „hudební Jágr“ basák Rosťa Koky, na bicí tvrdí muziku Honza „Hooxx“ Slawińsky. Texty jsou tvořeny náměty všedního života zpívané česky, nezaměnitelným Marianovým hlasem. Kapela za své aktivní období od roku 2006 odehrála přes 500 koncertů v České republice, Belgii, Polsku a Slovensku. Několik jejich písní (Ostří nožů, Láska na splátky, Ztracený parfém, Tarot) se dostalo do regionálních rádií. Mimo jiné již několikrát vystoupila v televizi (Dobré ráno, Sama Doma, TV Polar, Óčko)

 

Novojičínský jarmark – Jarní 2021 – se uskuteční v pátek 30. dubna 2021 na Masarykově náměstí v době od 8:00 do 17:00. Těšit se můžete na květiny, sadbu květin a jiných rostlin, sýry a mléčné výrobky, masné produkty, pekařské a cukrářské výrobky, med a výrobky z medu a další sortiment, který je aktuálně povolen dle vládních nařízení. Aktuální informace a podmínky konání akce sledujte na webových stránkách https://icnj.cz/stranka/novojicinsk-jarmark.html    V případě nepříznivého počasí a povětrnostních podmínek se akce nekoná! Organizátor si vyhrazuje právo akci zrušit s ohledem na vládní nařízení a aktuální epidemilogickou situaci. Konání jarmarku můžete sledovat na těchto webkamerách: http://webcam.novy-jicin.cz/cgi-bin/guestimage.html 

https://polar.cz/kamery/4/novy-jicin 

 

Májová hubička lepší než-li v nose špejlička – Prvomájová soutěž v Příboře. Vyfoťte se 1. května 2021 pod rozkvetlou třešní. Fotografii zašlete do 5. května 2021 na e-mail: odehnalova@pribor-mesto.cz. Jedna vylosovaná fotografie bude odměněna. Zaslané fotografie budou zveřejněny na Facebook města Příbora.

 

Zápisy do mateřských škol. Od 3. do 12. května budou probíhat zápisy dětí k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2021/2022. Předškolní vzdělávání bude povinné pro děti, které k 31. srpnu 2021 dosáhnou věku 5 let. Vzhledem k epidemické situaci proběhnou zápisy distančně. Preferovanými způsoby podání přihlášky jsou zaslání datovou schránkou, e-mailem s elektronickým podpisem nebo poštou. Osobní podání bude možné pouze 3. května v MŠ Polárka a 6. května v ostatních školkách ve městě.

 

Oprava uzavře Bezručovu vyhlídku. Bezručova vyhlídka, dřevěná rozhledna na Brdech, bude od pondělí 3. května uzavřena. Důvodem je oprava dvou vazbových křížů, které zasáhla hniloba. Prosíme turisty, aby v zájmu vlastní bezpečnosti zákaz vstupu respektovali. Za krásnými výhledy na město bude možné opět vystoupat v druhé polovině května. Děkujeme za pochopení.

  

ČEZ mění způsob informování o odstávkách elektřiny.  Společnost ČEZ změnila způsob oznamování plánovaných odstávek elektřiny a od letošního roku již nevylepuje papírová oznámení v dotčených lokalitách. V rámci kampaně „Léta s letáky končí“ přešla na elektronický způsob informování. Každý zákazník si může nechat zasílat upozornění na odstávky e-mailem nebo SMS zdarma, případně vyhledat informace na webových stránkách společnosti. Město Kopřivnice se bude i nadále snažit zprostředkovávat občanům tyto informace městským rozhlasem, jehož texty jsou k dispozici i v Mobilním rozhlase a na webu města. Tam naleznou zájemci nově také banner k plánovaným odstávkám v katastru našeho města.

  

V městské aukci lze koupit pingpongový stůl i dodávku. Kopřivnice spouští první letošní aukci nevyužitého městského majetku. Mezi draženými předměty jsou například užitkový automobil Renault, pingpongové stoly, rotoped, jízdní kola, koloběžka, vrtačka a spousta dalších zajímavých položek. Aukce startuje dnes a poslední příhozy bude možné učinit 12. května.

 

Výstavy ke Dni Země a Příběh banánu. Ve vestibulu kopřivnické radnice jsou k vidění dvě nové výstavy. Na připomenutí Dne Země se podílely místní mateřské školy, v Příběhu banánu poodhaluje výstava organizace NaZemi pracovní podmínky dělníků na banánových plantážích z Kostariky a Panamy.

  

Krizová linka přijala již stovky hovorů. K očkování proti onemocnění covid-19 se nyní mohou registrovat lidé starší 55 let. Krizová linka kopřivnické radnice stále nabízí potřebnou pomoc pro ty, kteří nemají možnost zaregistrovat se sami, nebo za pomoci příbuzných či známých. Této možnosti již využily stovky zájemců.

 

Kopřivničtí zastupitelé včera schválili programy podpory individuální bytové výstavby. Lidé, kteří budou v našem městě stavět rodinný dům, mohou nově požádat jednak o finanční příspěvek 200 tisíc korun, jednak o převod vybudované technické infrastruktury do vlastnictví a správy města. Dotační žádosti budou přijímány od 28. května do konce července.

 

Dvě soutěže ke Dni Země – fotografická a literární. Od fotosoutěže Very Important Trees si odbor životního prostředí slibuje pomoc veřejnosti se zmapováním zajímavých stromů v Kopřivnici a okolí. Proto je nutné společně s danou fotografií stromu zaslat i jeho souřadnice. Jedna osoba smí zaslat pouze jednu fotografii na adresu zivotniprostredi(zavináč)koprivnice.cz, kde do předmětu napíše FOTOSOUTĚŽ V.I.T. spolu se svým příjmením. Soutěž bude ukončena 15. října a vyhlášení vítěze proběhne u příležitosti Dne stromů 20. října. Součástí akce bude i výstava všech fotografií.
Stoletý strom vypráví je název literární soutěže, která chce ukázat, jakým způsobem stromy ovlivňují náš každodenní život. Literární dílko o rozsahu od 2 000 do 10 000 znaků je nutné poslat do 31. července elektronicky na adresu soutez(zavináč)kdk.cz. Vítězové kategorií budou vyhodnoceni stejně jako v předchozí soutěži u příležitosti Dne stromů.
Zdravé město Kopřivnice pořádá obě soutěže ve spolupráci s odborem životního prostředí a městskou knihovnou. „Pro vítěze máme sice připraveny odměny, ale to není prioritou pořádaných akcí. Tím bude zajímavá výstava a zveřejnění literárních děl na webových stránkách knihovny a zdravého města, čímž bude završen letošní tematický rok stromu, který byl pomyslně zahájen kampaní Den Země, prolínal se i aktivitami mateřských škol a vyvrcholí na podzim 20. října,“ uvedla Iva Holubová, koordinátorka projektu ZM a MA21.
Podrobné informace k těmto soutěžím a dalším aktivitám ke Dni Země zájemci najdou na stránkách města
zdravemesto.koprivnice.org.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice