3. 5. 2024

Blíží se zápisy do mateřských škol. V pondělí 6. května od 8 do 15:30 budou probíhat zápisy do kopřivnických mateřských škol. Předškolní vzdělávání ve školním roce 2024/2025 bude povinné pro děti, které k 31. srpnu 2024 dosáhnou věku 5 let.  K zápisu je nutné přinést občanský průkaz, rodný list dítěte a potvrzení od lékaře. POZOR: Vzhledem k probíhající rekonstrukci MŠ Pionýrské se zápis do této školky uskuteční v ředitelně MŠ Krátké. 

 

Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji v KTK. To se uskuteční od 10. do 24. května 2024 v Praze a Ostravě. Nadcházející evropský šampionát bude samozřejmě ke shlédnutí i v KTKdigi. Na televizním kanálu ČT Sport budeme moci sledovat přímé přenosy z 33 zápasů. Český tým si odbude premiéru v Praze v pátek 10. května proti Finsku ve 20:20 místního času. Další utkání v ten den budou Švýcarsko proti Norsku na ČT Sport plus od 16:20, Slovensko a Německo bude zápasit ve stejný čas akorát na kanálu ČT Sport. Ve stejný čas jako Češi, tedy ve 20:20 se utkají na ČT Sport Plus celky Švédska a USA.

 

SOBOTA 4. KVĚTNA 2024

Večerní slet čarodějnic Hukvaldy-V přítmí hradní pevnosti, omamné lektvary vaří a bezzubé babizny čarovat se snaží. Hříšnice s košťaty u ohně rejdí, čertiska smradlavá okolo šmejdí. Večerní strašidelná prohlídka hradu, ukázky rytířských soubojů, pálení čarodějnice a ohňová show. V přítmí hradní pevnosti omamné lektvary vaří a bezzubé babizny čarovat se snaží. Hříšnice s košťaty u ohně rejdí, čertiska smradlavá okolo šmejdí. Večerní strašidelná prohlídka hradu, ukázky rytířských soubojů, pohádek, pálení čarodějnice a ohňová show. Propozice akce zde. Hrad Hukvaldy 18:00.

 

BESKYD MODEL KIT SHOW  Kopřivnice-26. ročník mezinárodní výstavy a soutěže modelů. Kulturní dům 9:00

 

WORKSHOP: Enkaustika na Fojtství Kopřivnice-Během našeho setkání si budete moci enkaustickou technikou namalovat dřevěnou ozdobu ve tvaru srdíčka nebo holubičky. Muzeum Fojtství 10:00

 

WORKSHOP: Den pramatek Štramberk: Přijďte si do Muzea Šipka vyrobit dárek z kosti pro maminku, babičku nebo pro sebe tak, jak je vyráběli pravěcí lovci. Kde: Muzeum Šipka 10:00 – 12:00 / 13:00 – 16:00

 

HOBITÍ NOHA / AK-NE / OTRÁVENÁ G. – 4. 5. 2024, 20:00, Kopřivnice, Fejkovna 2.0 a Dex‘ Klub. Velice našlapaný punkový večer v Dex‘ Klubu, kdy punkové vody rozvíří už domácí AK-NE, burácet budete při vystoupení Otrávené generace, ale až Hobití Noha Vám ukáže, zač je toho punkloket!

 

Plochodrážní klub pro letošní rok připravil na domácím okruhu 4 závody, ten první-tedy Přebor jednotlivců a 9. Memoriál Michala Matuly se pojede ve středu 8 května 2024 od 14:00 – 17:00 hodin. V letošním roce nastupuje kopřivnický plochodrážní tým na závodní okruhy díky nadšení domácích příznivců opět s logem SPT PROFIL Team Kopřivnice ve složení: Radek Bambuch, Jan Macek, Miroslav Vítek (začátečník) a Jonáš Klosko (začátečník), hostovat budou Hynek Štichauer a Jakub Valkovič. Počátek sezony se parádně povedl Janu Mackovi, skvělý výkon předvedl v závodě semifinále Mistrovství Evropy družstev do 23 let. V Pardubicích vybojoval třináct bodů a stal se tak druhým nejlepším jezdcem závodů. Český tým se stal zároveň vítězem a postupuje tak do finále Mistrovství Evropy.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice