1. 5. 2024

Začátkem května odstartovala Koruna Podbeskydí 2024 – akce pro všechny, kdo si chtějí protáhnout tělo, pročistit hlavu, poznat krásy okolní přírody a zároveň si trochu zasoutěžit. Cílem je navštívit čtrnáct vrcholů a zajímavých míst v Lašské bráně Beskyd a jejím okolí, vyfotit se a získat odměnu. Vydejte se společně anebo jen tak o samotě poznávat zajímavá místa ležící nejenom v Lašské bráně Beskyd. Ti méně odvážní mohou navštívit 7 vrcholů.  Akce je určená pro všechny – jednotlivce, páry, rodiny s dětmi či skupiny přátel.  Akce potrvá do čtvrtku 31. října 2024.

 

Tradiční akce pro děti, kterou připravuje pionýrská skupina Pohádkový les se koná ve státní svátek ve středu 1. května, start je v 10 hodin u Husovy lípy.

 

Lašský dechový orchestr spolu s městem Příbor pořádá Prvomájový koncert. Nenechte si ujít 1. května, od 10:30 v Městském parku v Příboře.

 

Přednáška se světelnými obrazy v Muzeu Fojtství na téma 100 let kopřivnického náměstí je připravena na čtvrtek 2. května v 17 hodin.

 

Povídání s názvem Besedění V cíli organizují od loňského roku moderátorky Soňa Smoláková a Petra Lípová, obě bývalé úspěšné sportovkyně z Kopřivnice ve spolupráci s Petrem Čaníkem, který zajišťuje potřebnou techniku. Z jejich společného nápadu vznikl sportovní podcast „V cíli“, kde zpovídají zajímavé sportovní osobnosti z Kopřivnice. Z různých sportovních oblastí můžete například na Spotify najít rozhovory s úspěšnými sportovci či trenéry. Ve středu 24. dubna se konalo letošní první Besedění. Moderátorky zpovídaly dva hvězdné hosty, Otu Měřinského a Tomáše Tomečka na téma Dakar. Povídání o začátcích v Dakaru, spojení s Tatrou či příběhy z jednotlivých Dakarských ročníků. Celý rozhovor je ke shlédnutí na kanálu youtube ASK Tatra Kopřivnice.

 

Ve čtvrtek 18. dubna se uskutečnilo letošní první vítání občánků, kdy premiérově místostarosta David Monsport uvítal pět děvčátek a čtyři kluky. Kromě tradičních pozorností od města jako je pohádková knížka, dětský bryndák a pamětní list připravila místní knihovna drobné dárky s doporučenou četbou pro rodiče. Městská knihovna Kopřivnice se připojila k projektu na podporu čtenářské gramotnosti pod názvem S knížkou do života. Po přihlášení mohou rodiče bezplatně navštěvovat knihovnu do šesti let věku dítěte. Další obřad se uskuteční ještě před prázdninami ve čtvrtek 6. června. Do konce roku oddělení vnějších vztahů má radnice připraveny pro rodiče ještě dva termíny, a to 12. září a 7. listopadu.

 

Základní umělecká škola Zdeňka Buriana v letošním roce oslavuje 70 let výročí založení. Kromě již tradičního koncertu populární hudby v koncertním sále školy, uspořádali v muzeu Fojtství také výstavu. Kromě 70. výročí založení školy, oslavovali také 50. výročí založení výtvarného oboru. Z toho důvodu byla uspořádaná výstava primárně výtvarných děl. Nechyběly tak malby či umělecké fotografie. Nicméně i další díla dostaly prostor, od keramických sošek po velká sousoší. Součástí vernisáže bylo také hudební vystoupení žáků školy.Kromě již zmiňovaných výročí si škola připomíná také 55 let samostatnosti a 30 let oslavy čestného titulu Základní umělecké školy Zdeňka Buriana.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice