3. 6. 2022

MNDL FEST 2022 Kopřivnice. Živá Mandala ve spolupráci s Galerii Galaxie a městem Kopřivnice pořádá v pátek 3. Června a sobotu 4. června festival MNDL FEST. V pátek od 20.00 hod. vystoupí Irena a Vojtěch Havlovi. V sobotu od 16.00 hod. se můžete těšit na vernisáž výstavy Jakuba Dobrovolného s názvem: Když nevařím pivo, fotím koncerty. Následovat bude od 16.30 hod. koncert Tomáše Háčka. V 17.00 hod. vystoupí divadlo AUT s představením Susedi. V 18.00 hod. zahraje Martin Kyšperský. Následně od 20.00 hod. vystoupí Brněnská post-punková kapela Sinks. Na závěr večera vystoupí od 21.00 hod. skupina CTIB. Festival uzavře od 22.00 hod. kapela Pacino. 

 

Den dětí a rodiny. Oslavte společně v pátek 3. června od 15.00 hod. v městském parku v Příboře. Můžete se těšit na vystoupení Lumpíny, Klaunů na volné noze a Olgy Lounové. Pro děti bude připraven bohatý program, vč. soutěží či skákacích hradů a mnoho dalšího.

 

TJ Sokol Štramberk pořádá v pátek 3. června od 16.00 hod. pro všechny děti a jejich rodiče dětský den spojený se slavnostním kácením Máje. Pro děti jsou připravené soutěže i atrakce.

 

Den dětí v Harmonii. Přijďte v pátek 3. června od 16.00 hod. na Den dětí do Harmonie. Čeká na vás skákací hrad, malování na obličej, stezka s úkoly, diskotéka pro děti.

 

Vyjdi ze své komfortní zóny

 

Asociace sportovních klubů Tatra Kopřivnice připravuje na sobotu 4. června sportovně-zábavný program na Větřkovické přehradě. Dorazte a vyjděte ze své komfortní zóny! Pro děti bude připravena dobrodružná stezka, dospělí budou moci vyrazit na vycházku s odborným instruktorem nordic walkingu a nebo si nechat poradit, jak začít s otužováním. Akce s názvem Vyjdi ze své komfortní zóny odstartuje v 9 hodin, kdy zájemci vyrazí na první čtyřkilometrovou vycházku a od zkušené instruktorky se dozvědí, co dělat, aby jejich technika chůze s nordic walking holemi byla co nejúčinnější. Na zpáteční cestě je čeká otužování v přehradě: „Otužování je metoda posilování imunitního systému, která je v současné době čím dál populárnější. V sobotu všem zájemcům poradíme, jak s otužováním začít, jak se zahřát, jak správně dýchat a co dělat, když z vody vylezou. Účastníci nepotřebují žádné předchozí zkušenosti, pouze dobrou náladu, hole na nordic walking, plavky a ručníky,“ uvedla prezidentka ASK Tatra Kopřivnice Soňa Smoláková, s tím, že druhá vycházka je plánována na 14. hodinu.

 

Děti se budou moci zabavit na dobrodružné stezce, která bude otevřena od 10 do 16:30 hodin. „Okruh bude mít asi 3 kilometry a bude na něm rozmístěno 12 stanovišť se sportovními i jinými výzvami, za jejichž absolvování dostanou účastníci v cíli sladkou odměnu. Děti si budou moci vyzkoušet například slackline nebo ninjaline. Zapojit se mohou mladší i starší děti, trasa je vhodná i pro kočárky,“ upřesnila Soňa Smoláková. Vstupenky na obě akce jsou slosovatelné.

 

Kopřivnické dny techniky v Kopřivnici

V sobotu 4. června a neděli 5. června na polygonu Tatra se můžete těšit od 9.00 hod. na Dny techniky. Vstup zdarma. Budete mít možnost svezení v nákladních vozech TATRA s testovacími řidiči po speciálních vozovkách. Možnost svezení po klopeném oválu v Tatře 603-2 B5 a Tatře 603-2 GT. Více informací naleznete na Kopřivnické dny techniky.

UPOZORNĚNÍ:

Pouze v neděli 5. června bude den otevřených dveří na montážní lince TATRA TRUCKS a. s. Montážní linka bude otevřena od 9.30 do 15.00 hod.

 

Vyjdi ze své komfortní zóny . V sobotu 4. června na Větřkovické přehradě vedle bufetu se uskuteční akce s názvem: Vyjdi ze své komfortní zóny. V 9.00 hod. a v 14.00 hod. se uskuteční lekce Nordic walking a otužování v přehradě. Vydejte se na 4km vycházku s instruktorem. Trasa vede na Zvoničku na Vrchách, Nordic walking hole a ručním s sebou. Na zpáteční cestě otužování v přehradě.  Pro děti bude připravena Dobrodružná stezka. Pro děti bude připraven 3km okruh (nejen) se sportovními výzvami na 12 startovišť v okolí Větřkovické přehrady. Trasa je vhodná i pro kočárky. Stezka bude otevřena v čase 10.00 a 16.30 hod. Každý účastník dostane v cíli sladkou odměnu. Akce se koná za každého počasí. Vstupenky jsou slosovatelné, výherci obdrží drobné ceny.

 

Městská památková rezervace v pověstech s výstupem na věž  v Příboře. V sobotu 4. června od 9.00 hod. se uskuteční další z komentovaných prohlídek městem Příbor.  Tentokrát se s Irenou Nedomovou společně vydáte Městskou památkovou rezervací Příbor. Sraz u Informačního centra. Vstupné 30 Kč. Vstupenky zakoupíte v Informačním centru Příbor.

 

Mezi hrozny na Hukvaldech. V sobotu 4. června od 10.30 hod. se na hradě Hukvaldy uskuteční další ročník putování po stopách a vůních vín. Akce započne už v pátek 3. června na frýdeckém zámku. Užijte si lahodnou chuť těch nejlepších moravských vín na hradě Hukvaldy. Připraven je bohatý doprovodný program. Během dne vystoupí šermíři z Olomouce Adorea a Alan Grezl.

 

KONCERT: 20 let Cimbálové muziky Pramínky + křest CD v Kopřivnici. V sobotu 4. června od 17.00 hod. v Katolickém domě se uskuteční koncert ke k 20. výročí cimbálové muziky Pramínky spojený se křtem nového CD. 

 

Škvařenice a Dětský den ve Štramberku. Město Štramberk s podporou podnikatelů pořádá v neděli 5. června od 13.00 hod. svatodušní škvařenici z obří pánve v Národním sadu a Dětský den v parku a na zahradě ZŠ Štramberk. Připraveni budou i místní hasiči, kteří předvedou svou současnou techniku, a to vše doprovodí Cimbálová muzika SLANINA.

 

LEGENDY TANEČNÍ HUDBY ANEB ZLATÁ ŠEDESÁTÁ v Kopřivnici. V neděli 5. června od 16.00 hod. se v Kulturním domě Kopřivnice uskuteční velký hudebně zábavný program v podání Tanečního orchestru Zdeňka Pukovce a zpěváků Martina Frynty a Lenky Krompolcové. Během koncertu zazní ty největší hity z let šedesátých. Uslyšíte známé písně Karla Gotta, Karla Hály, Yvetty Simonové, Milana Chladila, Marty Kubišové, Evy Olmerové, Judity Čeřovské a řady dalších populárních a legendárních hvězd tohoto období. Speciálními hosty galakoncertu budou YVETTA SIMONOVÁ a PAVLÍNA FILIPOVSKÁ. Pořadem bude provázet a obě legendární hvězdy vyzpovídá MUDr. Pavel Hanzelka. Vstupné 150 Kč. Vstupenky zakoupíte na pokladně kulturního domu nebo online na Kulturní dům Kopřivnice.

 

UMĚNÍ V KINĚ: Tajemní impresionisté v Kopřivnici. Jak impresionisté vnímali svět? Jaké techniky, barvy a světlo používali k zachycení reality? A jak je možné, že stačilo jen pár let, aby se z přehlížených děl staly klenoty ceněné po celém světě? Nejen na tyto otázky odpovídá dokumentární film Tajemní impresionisté. Film na doposud veřejnosti nepřístupných obrazech ze soukromých sbírek odhaluje tajemství umělců, jakými byli Manet, Monet, Cézanne, Sisley nebo Signac, ale i méně známí představitelé impresionismu jako Caillebotte či Berthe Morisot. Součástí filmu je samotný příběh unikátní výstavy se zvláštním zaměřením na Palazzo Bonaparte, fascinující místo, které tímto poprvé otevřelo své brány veřejnosti. Dokumentární film se odehraje v neděli 5. června od 16.30 hod. v kinosále Kulturního domu Kopřivnice. Vstupné 150 Kč. Vstupenky zakoupíte na pokladně kina nebo online na Kino Kopřivnice

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice