3. 6. 2024

U Vily Machů se bude opravovat silnice. V pondělí 3. června začne oprava komunikace poblíž Vily Machů. Půjde o zhruba stometrový úsek na ulici Štefánikově, včetně křižovatky s ulicí Pod Morávií. Oprava si vyžádá krátkodobé dopravní omezení. Rekonstruovaný úsek naváže na nedávno opravený retardér. Ulice Pod Morávií bude neprůjezdná, doprava na ulici Štefánikově bude svedena do jednoho jízdního pruhu a řízena semafory. Stavební práce jsou plánovány na jeden týden.

 

Kopřivnice spustila další aukci nevyužitého městského majetku. Tentokrát mezi draženými kusy převažuje kancelářská technika, např. několik notebooků, tiskáren, kopírek či projektor. Pořídit lze ale také pracovní stůl, rohovou sedací soupravu, polohovací lůžko nebo automobil Škoda Fabia z roku 2001 s platnou STK. Aukce pořádá Kopřivnice zpravidla dvakrát ročně, většinou jde o nevyužívané věci města a jeho příspěvkových organizací. Aukce s 29 položkami je dostupná na webu města a skončí ve středu 5. června ve 14 hodin. Bližší informace poskytne Helena Třeštíková na telefonním čísle 556 879 736.

 

Město Kopřivnice převzalo dar v podobě repasovaného zdravotnického zařízení z Francie. Polohovací lůžka, invalidní vozíky a další pomůcky byly městu nabídnuty panem Larbaoui, který je nezištně distribuuje do různých evropských zemí a nyní oslovil i několik destinací v České republice. Dar bude využit například ve středisku sociálních služeb. Pan Mustapha Larbaoui v minulosti Kopřivnici navštívil v rámci mezinárodní spolupráce s francouzským městem Trappes, město kontaktoval s nabídkou bezplatného poskytnutí zdravotnického zařízení a pomůcek. Dle jeho slov proplácejí francouzské pojišťovny nemocnicím a sociálním zařízením nové vybavení již po několika letech. Proto jeho nezisková organizace zařízení repasuje a nabízí jiným zemím.

 

Město Kopřivnice zjišťuje spokojenost občanů se službami radnice a přístupem úředníků prostřednictvím krátkého anonymního dotazníku. Návštěvníci městského úřadu jsou vyzváni k vyplnění dotazníku a mohou hodnotit úroveň služeb na stupnici 1 (výborný) až 5 (nedostatečný). Mají také možnost vyjádřit se k vyřizování žádostí, čekacím dobám, dostupnosti, prostředí úřadu, odbornosti a osobnímu přístupu úředníků. Dotazník obsahuje také otázky o preferovaných způsobech komunikace a informovanosti. Výsledky průzkumu budou použity jako zpětná vazba pro úřad a podněty budou předány příslušným odborům.

 

V pondělí 20. května proběhlo první setkání s hokejovými fanoušky, jehož náplní bylo zejména představení nového trenéra a sportovního manažera a nastínění aktuální situace v A-týmu. Tiskovky se účastnil Jakub Mach, Ondřej Sluštík, nový hlavní trenér Josef Doboš a manažer klubu Jaroslav Hrubý. Mezi odpověďmi na otázky byly například informace o suché letní přípravě, která je již 3 týdny v plném proudu, přičemž trenér je zatím s nasazením hráčů spokojen. Kádr pro novou sezónu bude znám v srpnu po úvodní části přípravy na ledě. Trenér sdělil, že plánuje 6 přípravných utkání a kontaktoval i dva polské kluby Sosnoviec a Krakow. Led bude k dispozici 5. srpna, přičemž trenér naznačil, že jeho představou je hra vycházející ze zabezpečené obrany a týmový výkon. Snahou bude zapracovat do týmu i mladé kopřivnické juniory. V brankovišti je situace taková, že Jan Baldik bude nastupovat zejména v dresu Studénky se střídavými starty v Kopřivnici. K Andreasi Kubáňovi do dvojice přislíbil zůstat Darek Bartošák. Spolupráce byla také ukončena se třetím brankářem Ondrou Majerem, Filip Hlaváč se vrací do Poruby, stejně jako kopřivnický dres již nebude oblékat Filip Hrůzek. O podobě rozlosováni 2. ligy, respektive jaké týmy, v jakých skupinách a v jakém formátu budou v sezóně 2024/2025 nastupovat, se dozvíme po losování v první polovině června. Sezona by měla začít o týden dříve než loňský ročník.

 

Závěrečný zápas házenkářské extraligy. Celý první poločas se nesl v opatrném duchu, během prvních minut měli navrch Lovosice, které udržovaly jednogólové vedení. Koncovka poločasu ale vyšla Kopřivnici, která překlopila vedení na svou stranu. Podobně vyrovnané to bylo i po pauze, střelcům na obou stranách se dařilo podobně, takže nedošlo k žádnému výraznému odskočení. Lovosice ale zvládly závěr duelu skvěle. Druhý duel série byl jedinou výjimkou ve vzájemné bilanci. Lovosice totiž v Kopřivnici vyhrály šest z posledních sedmi utkání. Na straně Kopřivnice se našli dva pětibrankoví střelci, a to Edwin Brito Benítez s Janem Polcarem, za Lovosice osmkrát skóroval Jan Kupa – Král střelců Chance Extraligy. Lovosice nedopustily, aby se série vrátila na jejich palubovku, a po venkovním vítězství vezou na sever Čech bronzové medaile. I přes to můžeme být na naše házenkáře hrdí za zisk krásného 4. místa v nejvyšší soutěži v republice.

 

Pokud ještě nevyužíváte internetové služby od Kabelové televize Kopřivnice, zaregistrujte se nebo uzavřete smlouvu na připojení k internetu a získejte na půl roku akční slevu na měsíčních poplatcích a padesáti procentní slevu na poplatku za zřízení nové přípojky. Doporučujeme vám dohodnout si předem konkrétní termín a hodinu návštěvy kontaktního místa, vyhnete se případnému čekání. Doba platnosti akce je do středy 19. června včetně a podrobné informace včetně ceníku a podmínek získání slevy najdete na webu www.ktk.cz.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice