3. 7. 2020

KDK upozorňuje návštěvníky kulturního domu Kopřivnice, aby si vyzvednuli storna vstupenek za neodehraná představení a koncert. Vstupné se vrací v informačním centru Kopřivnice, které se nyní nachází v Baru 603 (vstup vchodem do technického muzea, vlevo po schodech do 1. patra).

Jde o představení Návštěvní den u Miloslava Šimka (10. 3. 2020) a Kvartet I Ronald Harwood – Divadlo bez zábradlí (13. 5. 2020) a benefiční koncert Queen Will Rock You (12. 3. 2020).

 

V katastru, do kterého patří Frenštát pod Radhoštěm, Bordovice, Lichnov Tichá, Trojanovice a Veřovice, byla od počátku epidemie v březnu letošního roku poprvé pozitivně testovaná osoba na Covid 19 až v neděli 28. června.

 

Svoz popelnic připadající na pondělí 6.7.2020, bude proveden v úterý 7.7.2020. Tato změna se týká ulice Severní a Francouzské. Prosíme občany, aby včas připravili nádoby pro svozovou techniku.

 

Ve Frenštátě vznikl komiks s úkoly pro turisty po Radegastových Beskydech. Děti i dospělí se díky tomuto miniprůvodci vydají do okolí Frenštátu pod Radhoštěm, kde budou plnit úkoly. Zábavný komiks Chci poznat Radegastovy Beskydy s úkoly pro rodiny s dětmi vytvořily pracovnice frenštátského infocentra.

 

Ministerstvo potvrdilo Komplexnímu onkologickému centru Nemocnice Nový Jičín statut špičkového pracoviště. Pacienti se zde dostanou i k unikátní léčbě molekulami. Ročně zde ošetří desetitisíce pacientů a centrum kontinuálně zavádí nové léčebné postupy a techniky. Statut centra vysoce specializované onkologické péče pro dospělé byl udělen ministerstvem zdravotnictví Komplexnímu onkologickému centru Nemocnice Nový Jičín do konce roku 2025. Je jedním ze dvou Komplexních onkologických center v Moravskoslezském kraji a zabývá se léčbou všech typů solidních nádorů i léčbou hematoonkologických onemocnění.

 

LETNÍ KINO: Zakleté pírko, Štramberk. Aninka žije na statku se dvěma nafoukanými sestrami, kterým musí sloužit. Jednoho dne najde pírko, jehož pomocí si přivolá prince Vítka, zakletého do ptačí podoby. Když zlé sestry zjistí, že se Aninka schází s pohledným mladíkem, pírko jí vezmou, zničí a Vítek zmizí. Jedinou možností, jak zlomit prokletí, je, že ho Aninka najde kdesi ve světě. A jak to všechno dopadne? To se dozvíte v pátek 3. července od 21.00 hod. Pohádka se odehraje v Amfiteátru pod Starou věží.

 

Komentovaná prohlídka Starého hřbitova v Příboře. První červencovou procházku v Příboře zahájíme v sobotu 4. července na starém hřbitově. Nejdříve nahlédnete do kostela sv. Františka, chvíli v něm pobudete a poté se projdete mezi náhrobky hřbitova. Místo na návrší má stále své neopakovatelné kouzlo. U některých náhrobků se zastavíte a seznámíte se s osobnostmi Příbora, které zde v pokoji odpočívají. Odtud zamíříte městským parkem do Kulturního domu, seznámíte se s jeho historií i současností a zhlédnete výstavu energetických mandal Barbory Sobotkové. Procházku ukončíte v piaristických zahradách mezi bylinkami. Sraz v 10.00 hod.

 

Letní koncerty v kopřivnickém parku: Stanley’s Dixie Street Band. Město Kopřivnice si na červenec a srpen připravili Letní koncerty v parku, které se budou konat v Sadu Eduarda Beneše před Ringhofferovou vilou. První koncert se uskuteční v neděli 5. července od 18.00 hod. Nedělní podvečer zpříjemní hudební skupina Stanley’s Dixie Street Band. V případě nepříznivého počasí se koncert přesouvá do Ringhofferovy vily – kapacita 50 míst. Vstup na akci je zdarma.

 

Jablunkov s Velehradem spojila Cyrilometodějská stezka. Ujít se dá za 8 dní. Fenomén moderního poutnictví dorazil i do Moravskoslezského kraje. Po Svatojakubské cestě, která je vytrasována z Opavy až do španělské Compostely, protíná kraj nová dálková pěší trasa, která překračuje hranice. Z polské Wisły vede přes Jablunkov až na Velehrad Cyrilometodějská stezka. Trasu dlouhou téměř 200 kilometrů prošli v minulých dnech první poutníci. Severní větev Cyrilometodějské stezky měla být slavnostně otevřena již v květnu a prošlapána skupinou poutníků pod vedením zkušeného poutnického průvodce Petra Hirsche. Pandemie koronaviru však plány o více než měsíc posunula.

Trasu přes Moravskoslezské Beskydy pro projekt Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje vyznačkoval Klub českých turistů. Znalci místních hor vybrali nejvhodnější úseky s úchvatnými výhledy do údolí a na rozcestníky vylepili malé samolepky s logem stezky. Poutníky tak provází kromě barevného turistického značení také bílá postavička složena z písmen C a M na modrém poli.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice