3. 9. 2014

 

Rekonstrukce ZŠ Emila Zátopka je v plném proudu – poslední z dosud nezateplených velkých škol v Kopřivnici se tak již brzy dočká nového kabátu. Ani na ostatních školách ve městě se však nezahálelo a dvouměsíční prázdninová absence žáků byla využita k provádění stavebních prací. Například na ZŠ dr. Milady Horákové finišují bezbariérové úpravy, díky nimž budou moci tuto školu navštěvovat i děti s pohybovými omezeními. Mimo to byla na všech místních školách realizována investiční opatření v rámci EPC projektu, jejichž cílem je snížení energetické náročnosti. Jde o opatření s návratností do 9 let. Těmi jsou například regulace tepla, instalace termostatických ventilů, spořičů vody, úsporných splachovačů WC apod. Na ZŠ dr. Milady Horákové byly za více než 200 tisíc korun vyměněny podlahové krytiny v jídelně, na ZŠ a MŠ 17. listopadu byla za 118 tisíc korun opravena dvě vstupní schodiště a za 66,5 tisíc korun bylo vybudováno dřevěné nadstřešení vstupu do Mateřské školy Polárka. Všechny tyto úpravy byly hrazeny z rozpočtu města.

 

 

V Kopřivnici finišují práce na aktualizaci Strategického plánu – nejdůležitějšího koncepčního dokumentu, podle kterého by se měl v následujících letech ubírat rozvoj města. Dříve než plán schválí zastupitelé, může jeho finální podobu naposledy ovlivnit také veřejnost. Aktuální verzi dokumentu mohou Kopřivničané připomínkovat do pátku 5. září. Po jejich zohlednění a zapracování bude plán 10. září projednávat Komise pro strategický rozvoj a 25. září bude předložen ke schválení zastupitelům města. Na proces aktualizace Strategického plánu získala kopřivnická radnice dotaci ve výši 2,6 milionů korun z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Aktuální verzi dokumentu naleznete na www.koprivnice.cz  pod záložkou Radnice, v sekci Strategický plán. Připomínky lze zasílat do 5. září 2014 na e-mail strategicky.plan@koprivnice.cz.

 

 

Během příštího týdne uskuteční policisté Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje podzimní kolo již tradiční celorepublikové dopravně preventivní akce „Zebra se za Tebe nerozhlédne“. Tak jako i v předchozích létech budou od 1. do 5. září 2014 především dopravní policisté kontrolovat u vytipovaných přechodů pro chodce (zejména těch, které jsou v blízkosti škol a školních zařízení) v obcích a městech našeho regionu. Cílem akce ovšem není v tomto případě represe, ale prevence. Policisté budou předávat informace, a to hlavně dětem, o bezpečném chování v silničním provozu.

 

 

Středa 3. září 2014 – 18.00 hodin – Kostel sv. Bartoloměje v Kopřivnici: KONCERT V RÁMCI SVATOVÁCLAVSKÉHO HUDEBNÍHO FESTIVALU 2014, PROGRAM: JOHANN SEBASTIAN BACH. PHILIPPE PORTEJOIE (Francie) – sopránový saxofon, PASCAL VIGNERON (Francie) – varhany

 

 

V sobotu 6. září budou mít milovníci historických vozidel opět možnost obdivovat v centru Kopřivnice nablýskané veterány. Tentokrát půjde o domácí tatrovky, které do svého rodiště zamíří v rámci 45. ročníku Mezinárodní Tatra Veterán Rallye-Kopřivnice. Na sedmdesátikilometrovou trasu vedoucí z Prostřední Bečvy přes Bílou, Kozlovice, Hukvaldy a Příbor se dle očekávání organizátorů vydá 60 až 70 vozů. Do cílové Kopřivnice dorazí zhruba ve 14:30 od Závišic po ulici Obránců míru a zaparkují na pěší zóně před kulturním domem. Zde si Kopřivničané budou moci automobilové krásky prohlédnout zhruba do 16:30 hodin, zatímco jejich posádky navštíví Technické muzeum Tatra.

 

 

Extrémní závod Adidas-Continental Beskydská sedmička, který má statut Mistrovství ČR v horském maratonu dvojic, odstartuje v pátek 5. září po 22. hodině z náměstí Svobody v Třinci. Přes tři tisíce sportovních nadšenců se bude snažit v limitu 30 hodin o co nejrychlejší přechod sedmi nejvyšších vrcholů Beskyd. Cíl je ve Frenštátu pod Radhoštěm. Vítězové minulého ročníku Jaroslav Balatka a Pavel Štryncl zvládli trasu dlouhou 94 km s převýšením 5 430 m, což odpovídá výstupu na druhou nejvyšší horu světa K2, v čase 11:49:14 hodin. Naopak do cíle nedošel každý třetí tým. Závodníci se akreditují do závodu ve Frenštátu pod Radhoštěm, odkud budou hromadně dvěma speciálními vlakovými soupravami přepraveni do Třince, místa startu. Z náměstí zamíří dlouhý had čelovek na Velký Javorový, a pokračovat budou přes Ropici, Travný, Lysou horu, Smrk, Čertův mlýn, Radhošť a Velký Javorník až na náměstí Míru ve Frenštátu pod Radhoštěm, kde je cíl závodu. Závodníky letos čekají novinky na startu i po trase. Do startovního koridoru se budou závodníci nově řadit ve dvou vlnách podle kategorií, těsně pod startovním obloukem bude kategorie Sport a za ní kategorie Hobby. Méně příznivou “novinkou” je změna trasy závodu. Závodníci budou monitorováni novou časomírou, díky které bude Beskydská sedmička online. Bude měřit mezičasy ze všech vrcholů a všech údolních stanic. Slavnostní vyhlášení výsledků a dekorování vítězů se uskuteční v neděli od 11 hodin na náměstí ve Frenštátě, ale živo tam bude už od 9 hodin, kdy je na programu koncert kapely Docuku.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice