3. 9. 2021

V úterý 31. 8. 2021 ve 13:07 byl ohlášen požár budovy na ulici Husova 1325. Dvě jednotky byly operačním střediskem vyslány k požáru elektroinstalace ve zdravotnickém středisku. Ihned po příjezdu na místo vytvořili hasiči dopravní vedení s jedním útočným proudem C a s připraveným hasicím přístrojem CO2. Průzkumem byl potvrzen požár vestavného svítidla ve stropním podhledu. Díky rychlému  zásahu se požár nestačil dále rozšířit. Termokamerou byly prověřeny také přilehlé mezistropní prostory pro vyloučení případného dalšího skrytého ohniska.

 

Svaz zahrádkářů Kopřivnice od 6. 9. 2021 zahajuje sezónu moštování ovoce. Moštárna se nachází v Domě zahrádkářů v Kopřivnici u Myší díry. Ovoce je u nás možné opláchnout. Moštování je možné pouze po telefonickém objednání na tel. 602 511 108. Otevřeno je vždy v pondělí od 13:00 do 17:00 hod.

 

O víkendu zamíří do Kopřivnice tradiční Tatra Veterán Rallye Beskydy. Asi 140 automobilových skvostů domácí značky si zájemci budou moci prohlédnout v okolí Muzea nákladních automobilů Tatra v sobotu 4. září mezi 12. a 17. hodinou. Spanilá jízda historických tatrovek odstartuje v sobotu 4. září v 10 hodin na Prostřední Bečvě, odkud posádky zamíří přes Rožnov p. R., Frenštát p. R., Tichou, Kozlovice, Hukvaldy a Lubinu k novému kopřivnickému muzeu. První vozy budou přijíždět kolem poledne po ulici Čs. armády, Záhumenní a Husově. Osobní automobily zůstanou stát na ploše před muzeem, nákladní zaparkují na nedalekém parkovišti společnosti Tatra Trucks. Odjezd veteránů bude probíhat postupně, poslední vozy by měly Kopřivnici opustit kolem 17. hodiny.

 

Drtík 2021 startuje tuto sobotu. Ve skautském centru Vanaivan v Kopřivnici odstartuje v sobotu 4. září už 5. ročník cyklistického závodu pro děti do 16 let Drtík 2021. Zatímco jeho slavnější předchůdce Kopřivnický Drtič se letos jede stejným způsobem jako minulý rok, tzn. individuálně, po skupinkách, a v časovém rozmezí čtyř měsíců, bude Drtík startovat v 10.30 hodin soutěží dětí na odrážedlech. Následovat budou soutěže na kolech podle ročníků narození závodníků. Přihlášky, které budou obsahovat jméno, příjmení a rok narození lze zaslat do dnešního dne na skipaseky@seznam.cz nebo na telefon 724 075 811. V sobotu bude probíhat prezentace účastníků od 9 do 10.20 hodin. Start je umožněn pouze se souhlasem rodičů a pro všechny účastníky je povinná ochranná přilba, kolo v dobrém stavu a dodržování pravidel závodu. Pořadatel závodu Ski klub Kopřivnice zaručuje odměnu pro každého účastníka a slosovatelná startovní čísla v tombole.

 

Tradiční pouť v příboře. V 18:00 hod. proběhne bohoslužba. Po jejím skončení se ozve tradiční troubení z věže a slavnostní vyzvánění zvonů (Farní kostel narození Panny Marie). Samozřejmostí jsou pouťové atrakce, stánkový prodej a bohaté občerstvení. V NEDĚLI V 8:00 hod., 9:30 hod. a 11:00 hod. proběhne mše svatá. V 15:00 hod. proběhne pobožnost na ukončení pouti ve Farním kostele narození Panny Marie (věž bude nepřístupná). V 10:30 hod. vystoupí v městském parku Swingový orchestr Bedřicha Pukovce. V 16:00 hod. pak taktéž v parku zahraje k tanci i k poslechu kapela Boogie Boys. 

Na hřišti v Prchalově proběhnou Prchalovské dožínky s bohatým programem. Zajištěn je bohatý hlavní i doprovodný program, občerstvení i hudební doprovod. Akce probíhá od 12:30 hod. až do noci. 

 

Oslava 145 let SDH Štramberk. V Národním sadu ve Štramberku proběhnou od 14:00 hod. ukázky hasičských zásahů a výstava hasičské techniky. Vystoupí hudební skupina OSTOPĚT. Bohaté občerstvení je zajištěno, stejně jako zábava pro malé i velké.

 

Mezi hrozny. Putování po stopách a vůních vín z frýdeckého zámku až na hrad Hukvaldy. Užijte si lahodnou chuť těch nejlepších moravských vín. Zároveň se můžete těšit na bohatý doprovodný program. V malebném prostředí frýdeckého zámku, jenž je právem považován za dominantu města, zahájíme festival v pátek 3. 9. 2021 v 17:00 hodin. V sobotu 4. 9. 2021 v 10:00 hodin se festival přesune za hradební zdi středověké pevnosti hradu Hukvaldy. 

 

Větřkovický triatlon – Kopřivnice – Lubina, neděle 5. 9. 2021

Dvanáctý ročník Větřkovického triatlonu, který proběhne na Větřkovické přahradě. Start je stanoven na 10:00 hod. a startovné činí 250 Kč na osobu předem a 300 Kč na místě. Štafety pak 750 Kč předem a 900 Kč na místě. Část ze startovného bude věnována na charitativní účely. 

 

NEDĚLNÍ POHÁDKA: Divadlo LOKVAR: Matěj a Čerti. Byl jednou jeden Matěj a jeden medvěd a jeden zajíc. A taky jedno peklo plné těch nejstrašnějších čertů a ďáblů…. Už to by stačilo na pořádnou pohádku. Jenom že ten Matěj měl za ženu Jarušku a kopec dětí a … víc Vám neprozradíme. To totiž musíte vidět na vlastní oči. Grandiózní marionetová komedie na motivy lidové pohádky o chytrém Matějovi, který se nikde na světě ničeho nebál…
Pohádka se odehraje v prostorách kina od 10:00 hod.

 

V neděli 5.9.2021 bude ve Vlčovicích u Nového Jičína od 14 do cca. 17 hodin (max. do 18 hod.) bylinková přednáška. V první části přednášky si povíme něco o vybraných léčivých rostlinách (1. hodina přednášky) a ve druhé části se pak budeme věnovat léčivým rostlinám, které mohou příznivě ovlivnit ženské zdraví. Ač to totiž kolegové lékaři neradi slyší, minimálně 80% ženských potíží lze léčit právě bylinami. Přednášející: MUDr. Zbyněk Mlčoch – zakladatel a tvůrce webu www.BylinkyProVsechny.cz

 

Plochá dráha v Kopřivnici. Na letním stadionu v Kopřivnici proběhne v neděli tradiční závod o pohár autoklubu.

 

Navštivte v neděli 5. září Centrum tradičních technologií, kde v rámci příborské Mariánské pouti uvidíte v Dílně tradičních technologií prezentaci archaické techniky zpracování kopřiv a lipového lýka. Více informací naleznete na webových stránkách muzea https://www.muzeumnj.cz/pribor/akce/marianska-pout-dilna-tradicnich-technologii

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice