6. 9. 2021

Omezení provozu matriky. Z provozních důvodů bude do 10. září omezen provoz matriky Městského úřadu Kopřivnice. Matriční záležitosti bude možné vyřídit pouze po předchozí telefonické domluvě na tel. čísle 556 879 300. Děkujeme za pochopení!

 

17. semestr Virtuální UNIVERZITA třetího věku, kterou pro seniory organizuje Městská knihovna v Kopřivnici, začne 5. října a bude se zabývat rituály evropských královských rodů. Lektorem přednášek bude historik Kamil Rodan ze Slezského zemského muzea v Opavě. Akademie třetího věku pro další zájemce se rozjede po novém roce. Akademii třetího věku má na starosti Kamila Mičková. Zájemci o kurz se mohou přihlašovat od pondělí 6. září do pondělí 20. září v čítárně kulturního domu. Bližší informace naleznete na stránkách https://www.kdk.cz/a3vk/.

 

Sbírkové dny pro Světlušku začínají i v naší kopřivnické knihovně! Díky své pomoci můžete i vy rozsvítit svět nevidomých! Sbírkové dny pro Světlušku se konají od 6. 9. 2021 do 30. 9. 2021.
Jde o veřejnou sbírku Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška, který pomáhá nevidomým. V naší knihovně můžete do kasičky pro Světlušku darovat libovolnou částku, nebo si zakoupit sbírkový předmět.
Jak konkrétně Světluška pomáhá najdete na https://svetluska.rozhlas.cz.

 

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil slibují exkluzivní podívanou. Po loňské koronavirové pauze budou moci diváci sledovat unikátní show o víkendu 18. a 19. září opět přímo na Letišti Leoše Janáčka Ostrava. Vstup na největší akci svého druhu v Evropě zůstává bezplatný. Pořadatelé ale upozorňují, že pro vstup na letiště je potřeba mít vstupenku. Během konání akce nebude možné se nechat u areálu otestovat ani si vstupenku pořídit. To je nutno provést předem, prostřednictvím společnosti Ticketportal, pořízení vstupenky je spojeno se servisním poplatkem ve výši 15 Kč

 

 

Svaz zahrádkářů Kopřivnice od 6. 9. 2021 zahajuje sezónu moštování ovoce. Moštárna se nachází v Domě zahrádkářů v Kopřivnici u Myší díry. Ovoce je u nás možné opláchnout. Moštování je možné pouze po telefonickém objednání na tel. 602 511 108. Otevřeno je vždy v pondělí od 13:00 do 17:00 hod.

 

Ve středu 1. září byl po prázdninovém přerušení provozu opět otevřen dětský koutek Žirafka v přízemí kopřivnické radnice. Ve středu 8. září od 14 do 17 hodin, proběhne v Žirafce zábavné odpoledne s balonky, tvořením a malováním na obličej. K prohlídce koutku a zapojení do připravených aktivit jsou srdečně zvány děti i se svými rodiči. Vstup na akci bude zdarma.

 

Ceny hejtmana kraje za společenskou odpovědnost za rok 2020 a titul Osobnost Moravskoslezského kraje byly předány. Osobností kraje se stala spisovatelka Karin Lednická. Téma společenské odpovědnosti získalo v posledním roce mnohem větší váhu. Ocenění má vyzdvihnout a poděkovat podnikatelským subjektům a organizacím za to, že dělají pro kraj a pro občany více, než jim ukládá legislativa. Ceny hejtmana kraje za společenskou odpovědnost byly v Moravskoslezském kraji uděleny podvanácté. V kategorii obce zvítězily Staré Hamry, v kategorii obcí s rozšířenou působností v Cenu hejtmana kraje za společenskou odpovědnost za rok 2020 získal Městský obvod Slezská Ostrava. Z firem do padesáti zaměstnanců obsadil první místo Hotel Mercure Ostrava Center. V kategorii do 250 zaměstnanců zvítězili stavaři, ryze česká firma společnost HSF System. Absolutním vítězem v kategorii firem nad 250 zaměstnanců se stal největší poskytovatel nájemního bydlení v České republice HEIMSTADEN Czech s.r.o.

 

O víkendu 25. a 26. září se na zkušebním polygonu společnosti Tatra Trucks uskuteční 9. ročník Kopřivnických dnů techniky. Návštěvníci budou mít opět možnost prohlédnout si širokou škálu běžné i méně známé techniky, a to vojenské, stavební, zemědělské, hasičské, komunální i další. Důraz přitom bude kladen na názorné ukázky a interaktivitu. Chybět nebude ani bohatý doprovodný program! Bližší informace na koprivnickednytechniky.webnode.cz

 

Expedice Tatra kolem světa 2 dojíždí do cíle, přestože se plány. Dnem 22. 8. 2021 to bylo přesně rok a půl, kdy expedice Tatra kolen světa 2 (TKS2) odstartovala z Máchova kraje. Když se po několika týdnech po začátku expedice objevil Covid-19, mnozí nevěřili, že Tatra kolem světa 2 přežije. Byla to velká výzva pro všechny členy týmu, kteří se společně rozhodli všem překážkám postavit. Celkem tým vrátil nespokojeným podporovatelům přes milion korun. Kola Trajdy se nezastavila a Tatra 815 pokračuje dál na své cestě kolem světa. V letošním roce TKS2 úspěšně odstartovala expedici na Africkém kontinentě. Cestovatelé projeli Džibuti, Etiopii, Keňu, Ugandu, Tanzanii, Zambii, Zimbabwe a jsou před nimi Jihoafrická republika, Botswana a Namibie. Ujelo se přes 50.000 kilometrů. Expediční T815 se letos svezlo zatím svezlo 47 lidí. Jedním z podprojektů TKS2 je mimo jiné také hledat „českou stopu“ ve světě. Proto výprava na cestě Afrikou navštívila řadu krajanů, se kterými objevovali jejich životní příběhy.

Podle plánu se nas konci letošního roku měla Trajda přesunout do Jižní Ameriky. V současnosti je však cestování v Argentině a Chile díky situaci kolem Covid-19 prakticky nemožné. V lednu odstartuje dalších šest etap, ve kterých prozkoumá posádka TKS2 další část Afriky.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice